Copilasi dragalasi de ianfeb05 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Azi e Nanny 911, varianta americana. Abia astept. E super, am multe de invatat.


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Crinuta, tu acum esti plecata, d-aia vezi varianta americana de la super nanny? sau e pe vreun post ce se transmite si la noi prin cablu?

Cu iaurturile de fructe, eu nu-i dau. Nu am deloc incredere, n-ai vazut ce valuri s-au facut prin presa cu Danone? I-am dat si eu d-ala simplu , marci autohtone de regula. Asta daca nu face maica-mea care are hobby-uri d-astea - sa faca in casa si bors si iaurt.
Bafta cu adaptarea lui Rayan



http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Da, se zice baietii sunt mai atasati de mame, stii tu, dar si fii-mea tot pe mine ma prefera... si ta-su e invidios

http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Megg, nu-ti face griji, asta e ordinea fireasca de aparitie a dintisorilor. Dupa cei 4 incisivi ies primii molari, apoi caninii si apoi molarii numarul 2.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Megg, ma bucur ca ai prins curaj. sa iti mai zic ca eu ii dau fara probleme iaurt cu fructe de multa vreme si nu a avut niciodata probeleme??

asa e, pauza de dupa dinte e rezervata caninilor, care ies dupa molari.



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Am cumparat tinctura de afin dar va rog invatati-ma cate picaturi sa ii pun intr-un biberon mic (130ml)? si in ce fel de apa? plata sau fiarta si racita?
Multumesc!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
O poveste cu trei gratii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna seara!
Am reusit sa intru si eu, toata ziua am fost la plimbare...
Eu ii dau lui Vlad iaurturi cu fructe de la Milli sau Ehrmann, deserturi cu branza dulce si fructe Exquisa sau Ehrmann(care sunt mai bune ), ii dau si sucuri cumparate, mai rar si nu mult(Santal sau Pfanner).

Anda, multumim de modificare si te mai rugam la inaltime sa ne treci 83 cm. Multumim si scuze de deranj!

Crinuta, Vlad intr-una ma striga, asa apasat, cu patos si asteapta sa-i raspund, vine razand la mine si se baga in mine cu spatele, sa ma simta. Sotul zice ca e mamos, dar daca sta numai cu mine, cum sa fie? Sa ne bucuram acum ca au nevoie de noi, ca mai incolo, cand vor creste nu vor mai vrea nici sa-i pupam...ca de, sunt baieti mari!

Kris, si eu il impartasesc pe Vlad, nu in fiecare luna, cand imi vine mie, iar acum de Florii ne ducem la biserica sa-l impartasim.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, sa stii ca si eu mai am probleme cu Bia. Dar sa stii ca o iau de acolo de unde nu are voie si o asez fortat pe un fotoliu si o las sa planga. Vreau sa-ti spun ca se chinuie sa planga, dar o las asa. O evit! Sa stii ca se uita cu coada ochiului la mine sa vada cum reactionez.
Am inceput sa folosesc unele metode ale lui supernanny! Stiti ca ma si cearta cateodata.
Ii repet de o mie de ori pe zi ca nu are voie! Eu trebuie sa accept Nu-ul ei, dar ea nu il intelege pe al meu! Ce ziceti de asta!

Liviana, imi pare rau pt mama ta! Dar cu trecerea timpului ii va fi mai bine.

Patri, Reb asa doarme de obicei? In jurul orei 24? Vai , te compatimesc! Ai incercat toate medotele de a o adormi mai devreme? Pe zi cat doarme? Si intre ce ore? Incearca sa-i schimbi ora de somn pe zi! Eu seara o obosesc, daca in ziua aceea a dormit de la 14.00 la 17.00. Si o distrag de la somn daca adoarme prea devreme. Rare sunt situatiile cand nu se adapateaza programului.

Ixxi, sanatate multa tie si piersicutei! Aveti grija cu regimul!

si multa sanatate!

prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

In privinta schimbarii numelui, ma conformez la ceea ce alegeti voi.
Mi-a placut si piticodromul, era mai deosebit! Ne gaseam mai usor.

DAR CE ZICETI DE MINUNILE IAN-FEB 2005? sau DE PUISORII IAN * FEB 05? - vin si eu cu idei! Nu va suparati! Nu prea am imaginatie.

Si eu ii dau iaurturi cu fructe din comert, ca altfel nu-mi manca nici un fel de iaurt. Fac asta de vreo 3 sapt. Il maninca , dar nu cum as fi dorit eu si nu in fiecare zi.



prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Va pun aici niste pozici noi cu Bia. Daca aveti placerea, ne puteti privi.

Apropo, ce mai stiti de Ingeras? Imi lipsesc postarile ei! A mai vorbit cineva cu ea?
Dar de Kita? Cum s-o mai simti Andrei?



prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput