Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Bine ai revenit [b]Cristell[\b]. Ai incercat cu gel pentru calmarea durerilor de gingii ? Tot mai ajuta putin. Spor la dinti!

Si noua ne ies canini. Uf!

[b]LunaNoua[\b] si eu tot elastice prefer sa ii pun in par Marinei ca mi-e frica sa nu se loveasca cu agrafele. Desi i-am luat unele asa de draguteeee... Asteptam sa mai crestem.


Am reusit sa mai pun niste poze noi aici (dar nu si cele de pe telefon cu junii):

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/album?.dir=b212re2&.src=ph


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice68 spune:

buna sanziana ! sper sa reusesc sa intru mai des pe dc. am vazut ca iti plac si tie jucariile.nu de mult am fost la place defence la toys si mi-am dat seama cat de norocoasa sunt ca nu este alexia cu mine,cred ca plecam cu datorii pe tot anul. acolo frate, jucarii si jocuri si costumatii ,paradisul copiilor,cosmarul parintilor.
Oricum ,astept si eu aceasta expozitie ,daca va fi! deci sa o asteptam pe Gabriela !

imi pare rau ptr. nepotelul tau ! ce mai face si cum se simte ? sa stii ca nici n-am auzit de boala asta pana acum,dar sper sa se puna repede pe picioare!

Am vazut si ultimele poze cu fetita ta ,e o dulce, si cele de la ziua lui theo!

daca mai am timp ,promit sa mai scriu ,pana atunci va pupacesc pe toate. bay ! bay!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Alice68, ai fost in Franta ? Ca nu reuseam sa imi dau seama unde e in Brasov "place defense". Uau!

Inainte de a pleca din Franta locuiam destul de aproape de La Defense si vizitam in draci "Toys'r'us". Aveam in program vizita la magazinul de jucari inca de cand era Marina in burtica!

Dar si dupa aceea ii placea tare mult. Am pe undeva niste poze cu ea in mijlocul jucariilor de plus imense, calare pe calutii de plus... de asta vara. Din pacate sunt facute cu telefonul si nu sunt prea clare.
Pentru un an vroiam sa ii iau o jucarie de plus imensa! Dar cum urma sa ne mutam in Romania am renuntat ca nu aveam cum sa o transportam. Sper sa ii pot lua pentru 2 ani.

Spui ca e "paradisul copiilor, cosmarul parintilor". Inseamna ca eu ma inscriu inca in prima categorie!

Uf, iar o sa se zica ca vorbim numai despre copii. Asta e, sunt conditionata. Ca tanara mama asta e pentru moment unicul meu centru de interes. Mai trece cu varsta si cresterea copiilor ?

Theo e ok acum. Nici eu nu stiam de boala asta, mononucleoza, dar e destul de rea. Afecteaza ficatul cam ca hepatita. E tot o boala a copilariei si se pare ca 90% din populatie are anticorpi la ea, adica o face, dar fara forma aparenta! Isi face de cap numai pe un organism slabit. Uf, bine ca a trecut.


La sfarsitul lui iunie vrem sa mergem la mare la Eforie Nord. Sper sa fie frumos si odihnitor.


Cum v-ati propus sa sarbatoriti aniversarea de 5 ani a site-ului www.DespreCopii.com pe 4 iunie? Macar o intalnire in parcul central tot merita,nu ?
Eu nu stiu inca daca voi fi in Brasov sau in Bucuresti in weekendul ala, dar vreau sa particip oriunde as fi. Balonul Copiilor din Herastrau l-am testat deja, dar nu ne suparam sa ne intoarcem acolo.


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria gastaldo spune:

Buna fetelor
ma bucur sa vad ca unele dintr voi mai pastreaza bucuria de copil cand vine vorba de joc si jucarii mare pacat ca nu toti oamenii sunt asa, poate ca nu s-ar mai consuma atatia neuroni in van.
sa va povestesc cum m-am simtit eu (ce egoista) cand am vizitat cresa in care vreau sa il duc pe Alex dupa ce va implini un an, si va merge singur (sper sa fie tot atunci)
gradinita-cresa despre care va vorbesc se afla pe str Infratirii nr 12 cred, e o casa mare galbena cu tot felul de stelute, sori si ingerasi lipiti pe geam, nu ai cum sa nu o remarci.
nu vreau sa fac publicitate insa va spun ca eu am ramas tare placut impresionata de cat de frumos s-au purtat cu noi si cu bebe cand ne-am dus sa vedem locul si de cat de multe detalii mi-au oferit la telefon ulterior.
parca intram in camerele piticilor din alba ca zapada: tot mobilierul de mici dimensiuni inclusiv toalete si chiuvete si scaunele (stiu ca e normal)... dar eu chiar vedeam tot spectacolul asta cu ochi de copil mai mare care nu mai incape acolo, din pacate..... pacat ca nu au curte sa ii lase pe pitici sa se joace si in aer curat.

sunt multe de povestit despre cresa dar nu vreau sa va las impresia ca bat campii fara gratie

candva va spuneam ca dau detalii despre gradii asta si despre Hansel si Gretel (am pierdut nr si adresa de la aceasta din urma) dar fac eu rost din nou de ea.

pe 4 iunie daca sunt in Brasov sigur o sa mergem in parc sa cautam memebre DC si ca semn distinctiv o sa avem ratusca noastra in manuta (mascota forumului)

Sanzi am vazut poze cu Marina si Theo si mi se pare ca seamana tare mult cand stau aunul langa altul, sunt scumpi tare (nu pot sa iti spun cat te invidiez cand vad poze cu Marina in rochite sau cu fundite sau cu pantaloni evazati, pt ca mi-am dorit fetita dar mi-a dat Dumnezeu un bobocel de baietel frumos foc insa nu merge sa il tot impopotonez, daca era fata mama ce ii mai faceam eu, chiar si asa am o pasiune in ai cumpara palariute de soare, stiu sunt taca rau, sper sa treaca)
fetele cochetele nu mai e ziua la nimeni de pe aici? nici la vreun pitic?
noi mergem maine la petrecerea de un an a unei prietene ...de-a lui Alexsi mi-am zis sa intreb pe aici daca nu e vreun sarbatorit sau sarbatorita sa ii uram din suflet ani multi si sanatosi!

va pupacim
bebe mare Maria si bebe mic Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Pupicei fetelor!

SANZI,multumesc de aprecieri,da,au crescut ceva puiutii nostrii...am vazut si eu poze cu Marina,scumpa foc... pitica si mama ei draga....sa aveti distractie placuta la mare,si sa faceti poze sa vedem si noi

Fetelor nu prea am timp ,dar am citit repede poeziile si cantecelele care le-ati scris si m-a apucat....foarte frumos! pt toate!


si numai bine la toata lumea!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goguta spune:

Salutare fetelor!!

Am auzit ca la Sala Sporturilor se face gimnastica/ fitness/aerobic - una din variantele astea, nu stiu sigur - in APA!!!!!!
Stiti ceva de lucrul asta? Detalii? am cautat pe net dar-nik!!
Poate ca se face de multa vreme si io abia acum am aflat - nu stiu!!
Ma lumineaza si pe mine careva?

p.s. ati vazut pe undeva salopeta de blugi sau un material asemanator pentru copii de 6-7 ani? ca eu caut de juma' de an!!

Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

bidiloi si sanzi, merci de idee. N-am vazut pana acum, dar o sa mai caut. I-am luat niste clame in forma de inimoare din ceva musama. Astea nu sunt asa tari si nici colturoase, sper sa mearga, cel putin pana gasesc altceva.

Goguta eu nu am auzit de ceva facut in apa , dar nici nu le stiu pe toate. Poate poti suna la sala sporturilor sa intrebi. Nu au telefon acolo?

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:

Buna fetelor, primiti si o brasoveanca de....japonia? O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Cum sa nu Dariucha ? Bine ai venit !!!! Ce cauti tu in Japonia .. tocmai la capatul lumii ?

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Wauuuuuuuuuu,ce rusinica,pe pagina 4

Salutare fetelor dragutelor,ce mai faceti?

Ce e cu linistea asta aici?...nu v-ati mai intalnit nici una?...SANZI pe unde mai umblii si cum e puiuta?


Bine ai venit DARIUCHA in clubul nostru!...spune-ne mai multe despre tine...chiar vorba Deei,ce faci in Japonia,e asa de departe!

fetelor si un weekend placut!

Mirela si Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput