Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna ziua brasovence!
Incerc sa fac un mic sondaj de opinie si daca vreti sa ma ajutati, raman vesnic indatorata. In luna iunie o firma din Iasi vrea sa organizeze un targ cu produse pentru copii, la sala sporturilor.
Intrebarile mele:
1. Este o locatie buna?
2. Ati fi interesate de costume de carnaval si accesorii pentru serbarile de la gradinite si nu numai? Dar de joculete din gama creative (gen: sa construim o casuta din caramizi miniaturale, sa construim un ceas, sa facem forme :ingerasi, floricele, etc, sa le pictam apoi sa le prindem de frigider cu magneti...sau puzzle-uri uriase pt invatarea cifrelor, literelor, etc....)
Chiria pentru stand este foarte mare si vreau sa stiu daca se merita sau nu? Participa brasovenii la asemenea manifestari?
Multumesc anticipat si din suflet pentru raspunsurile voastre. Daca ajung la targ fac reducere la forumistele DC!

Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

GabrielaG, sala sporturilor nu este o locatie centrala, dar nici nu e prea greu de ajuns. Pe mine ma intereseaza jucariile, cu atat mai mult cele creative/educative. Acum depinde si de preturi. Dar puzzle-uri gigantice chiar caut de ceva timp.
Daca e in week-end promit sa trag o tura pentru ca ma intereseaza.
Sunt curioasa si referitor la costumele de carnaval, ca in curand vom incepe cresa/gradinita si ne vor trebui.

Nu stiu insa ce sa iti spun daca brasovenii vin la astfel de targuri. Dar daca sunt mici si bere prin zona sigur va veni lume! Numai ca nu prea sunt pe langa sala sporturilor si nu ai unde sa lasi tati! Iar sete li se face si copiilor destul de repede.
Poate ar fi mai bine undeva mai in centru.


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc mult Sanziana pentru raspunsul prompt. Eu as fi un expozant si am intrebat ca sa stiu daca se merita investitia. In general in Brasov acolo se tin targurile,la sala sporturilor?
Multumesc din nou, daca vrei sa vezi costumele si joculetele intra
www.bonata-servicii.com/catalog" target="_blank">aici
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

GabrielaG - nu pot sa-ti raspund la intrebarea, daca sunt brasovenii interesati de astfel de produse, din simplul motiv ca pana acum nu am fost la astfel de targuri sa vad care e miscarea. Probabil peste cativa ani o sa fim interesati. Pana atunci iti pot spune despre locatii de targuri din brasov: ITC (International Trade Center) se faceau si se fac cele mai multe targuri dar este o locatie destul de periferica , mai nou se fac targuri si in Aula Universitatii Transilvania care este mai in centru.

Ildy 33+ cu bebitzaky in burtica

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20600;104/st/20060619/dt/7/k/3b28/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

GabrielaG, stiam deja de acest site si sunt mai multe lucruri care ma intereseaza pe el, cum ar fi puzzleurile uriase si chiar am vrut sa comand prin internet niste puzzleuri din lemn de ziua nepotului meu. Dar daca veniti in Brasov sa imi spui si mie cand ca sa le iau de la sursa. Abia astept! Cred ca as putea sa imi petrec viata uitandu-ma si studiind jucarii. Sunteti doar vanzatorul sau si producatorul acestor jocuri si jucarii ?
Iar daca ar fi in centru in Aula Universitatii ar fi si mai fain.


Stie cineva daca se organizeaza carnavale pentru toti copii in Brasov? De 1 iunie sau asa ceva ?! Nu organizeaza nimic primaria ?


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Maria...frumoasa casa mai e cetatea aia ...hehehehe Eu is spirit medieval...si tare m-a atras poza aia ... cu toate ca se vedea doar o usa si un zid

Noi suntem foarte bine. Draguta mea a inceput sa rada in hohote, si sa faca brum-brum cand vrea la plimbare Sunt extaziata de aceste "performante"

Sanzi, nici eu nu sunt iubitoare de fotbal, dar am auzit cantecul pe munte. Foarte frumos

Pupicei, ca ma cheama mandrulitza mea

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ah... vroiam sa va intreb si am uitat. Aveti idee unde as putea gasi ceva clame de par pentru copii? (nu indraznesc sa precizez ca pentru 4 luni...ca as avea prea mari pretentii) Trebuie sa fac ceva cu parul puiutei, ca ii intra in ochi. Am tot cautat clame sa ii prind parul, dar nu am gasit forme "safe" pentru bb. Acum ii prind parul cu un clestisor mai mic, care e tare dragut, dar are tot felul de colturi, si nu i l-as lasa in capusor. Nu gasesc deloc o clama care sa fie mica (sa intre in ea doar putin par) si in acelasi timp sa nu aiba colturi care zgarie.

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

LunaNoua, sa-ti traiasca giza e dragalasa foc!
De ce nu incerci sa folosesti elastice speciale de par ptr. copii!?Sint de toate culorile in piata la Steagu (erau )sau cauta prin locurile unde se gasesc si hainute de copii(Brintex,Armata Rosie,Universal au tot felul de accesorii si cu siguranta gasesti tu ceva dragut si "safe" ptr. Daria).Numai bine ,si sanatate multa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna brasovencelor!
Ce mai faceti?Ati avansat.Am intrat numai sa va salut.
Noi ne chinui cu durerile de gingii.Avem trei dinti si asteptam al patrulea si speram sa luam o pauza,sa mai ne linistim si noi.
Noaptea se trezeste des si ziua nu mai pot sa fac mai nimik ca plange si e maraita,asa ca am lasat departe dc-ul.
Sper sa apuc sa citesc din urma.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Sanziana si Ildyqo, multumesc de informatii. Incerc sa mai fac niste calcule azi si chiar va rog sa-mi spuneti daca auziti ceva reclama facuta. De fapt cred ca e prea devreme...targul va fi in perioada 8-11 iunie. Mi-e teama ca e prea tarziu deja pt costume de carnaval, caci deja serbarile copiilor la gradinita de sfarsit au deja loc. Mai vad eu.
Va multumesc din nou pentru raspunsuri,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput