Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Maria gastaldo, pai spunei si Mariei28 de intalnirea din august ca poate reusim noi sa ne vedem cu ea, daca tu nu apuci.

Cat priveste luatul de mana eu zic ca e o faza trecatoare, dar e foarte important sa nu il fortezi. Daca vrea numai cu tine de mana, sta numai cu tine. Iar ceilalti nu ar trebui sa se apropie de el daca simt ca el nu vrea. Probabil ca a devenit mai constient de ce inseamna straini.

Marinei cand era mica ii placea sa fie luata in brate. Cand a mai crescut am observat ca dintr-o data a devenit mult mai circumspecta. Acum mai intai studiaza persoana noua (sau mai putin noua). Pana nu a studiat-o si nu isi da ea seama ca e de incredere, nici nu se apropie. Iar eu ii respect comportamentul. Degeaba eu stiu ca persoana respectiva e ok, trebuie sa o las sa faca propriile experiente si sa se increada in propriai judecata.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Servusica brasovence,asa cum spune Daisy...v-ati lasat pe tinjeala!Ce mai faceti, ce mai este nou in Brasov?Care mai e pulsul prin oras?Sinteti chiar toate plecate prin vacanta?
Ati reusit sa va intilniti...sau nu?Mai incercati sa puneti poze pe aici sa le vedem si noi!Pe unde iesiti ...ce mai faceti?Va sarut si astept vesti cu si despre voi!Cu drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Buna .Si eu sunt brasoveanca dar de 8 ani locuiec in Japonia .As fi dorit sa vin si eu la intalinrea voastra daca ma primiti dar din pacate nu sunt in tara doar la anul merg in tara .Distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Bine ai venit Niponel. Nu-ti fa probleme. In ritmul in care ne intalnim probabil ca pana se va intampla vei ajunge si tu in tara.

Bidiloi si eu cred ca toata lumea e in vacanta. Altfel nu imi explic.




Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Salut BRASOVECELE, FRUMOASE!!!!!
ce mai faceti?Ai dreptateSinziana, poate fetele sint in vacanta, si asa zic si eu ca la cit de greu se urnesc fetele noastre, cu siguranta apuc sa vin si eu la intilnir!(in iunie la anul daca am noroc ajung in iulie )
Niponel, am si eu o verisoara in Japonia, casatorita acolo,e "finuta" mea am cununat-o.(si ea e din Brasov),daca ai chef scrie-mi pe pm si iti dau tel ei sa vorbiti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Ya-HOOOOOOOOOOOO!!!
Va salut frumoaselor!
Noi tocmai am incheiat Stampede-ul, sarbatoarea cowboy-lor in Alberta - Calgary.
A fost interesant dar nu chiar asa cum m-am asteptat....
Am fost si la Stampede Park (un fel de balci la noi) si va trimit un link catre un album al unor prieteni (ca eu am fost prea lenesa sa uploadez pozele noastre) unde aparem si noi cu fetita.
Eu port un maieu rosu, barbatu-meu are tricou turcoise iar Andreea este singurul copil din album.
Sper sa va placa.
In rest, va urasm vacanta frumoasa tuturor !!!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/sandrusorin/album?.dir=/981dre2&.src=ph&.tok=phwpbMFBTzmzdVdD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Uau, Daisy, chiar interesante pozele. Oricum, as fi preferat sa fiu acolo decat sa car mobile cum am facut weekendul asta.

Mi-a placut indianul mult cu pene de sef si mi s-au muiat picioarele cand l-am vazut pe nenea sub capul bizonului. Era un bizon, nu ? Cati mai exista !?

Nu a abosit cea mica ?


Weekendul asta a fost festivalul de la Sighisoara dar nu am putut ajunge din motive obiective. A ajuns cnieva sa ne spuna cum a fost ?

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Buna brasovencelor .Ce mai faceti ? Daisy ai niste poze super faine .O seara buna la toata lumea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria gastaldo spune:

Daisy, sunt super pozele.
ai dreptate e un fel de balci numai ca de alte dimensiuni si cu alte trasnai de distrat poporul
aici in tara este abea la inceput industria de divertisment:parcuri de distractii inca nu am vazut (cele de la mare mi se par jalnice), pentru copii le numeri pe degetele de la o mana si sunt destul de sarace.
poate se inspira vreun investitor local si vedem si prin Brasov poate vreun festival care sa contribuie la faima locala (am vazut ca stamped asta e o mandrie locala)
eu am taiat motul lui fiimiu in uikend si a fost mai frumos decat la botez sau nunta mea (nunta si botezul au fost la un loc celebrate si sarbatorite la tara la socrii)
sa va povestesc pe indelete: am inchiriat cateva mese la Clubul Copiilor langa Star (singura terasa care are amenajat un loc de joaca pentru copii), am comandat un meniu zic eu destul de generos, bautura la discretie, inghetata si evident tort (toate la un loc pentru 22 de persoane au costat 8 mil lei)
mie mi s-a parut super pt ca nu am spalat vase, am fost servita si tratata ca la carte, am mancat pe saturate, m-am simtit ff bine, si cred ca la fel de bine s-au simtit si ceilalti invitati.
Acum sa va povestesc despre pitic: a ales de pe iarba ca tava era cica prea mica si urata (citat nasa) bani, medicamente, cheile masinii,pix si cam atat l-a tentat pe mandru meu cu zulufi.
a alergat in patru labute mai toata ziua (de la 2 pana la 8 cu o pauza de 0 jumate de ora somn de frumusete ca de odihna a fost prea scurt, zic eu.
ceilalti copii au alergat, au tipat, au imprastiat jucarii, au luat de la alti copii ce li s-a parut interesant, au stat si in nisip: concluzie, seara toti au facut baie pentru ca aratau ca dupa carnaval.
A fost tare emotionant pentru ca imi aduceam aminte de cum l-am nascut pe pitic acum un an.
De dimineata ma trezisem cu un fel de nod in gat si cu lacrimi in ochi care stateau sa ieasa la iveala. M-a rasplatit fiimiu cu multe imbratisari si alinturi asa ca pot zice ca a fost cea mai frumoasa zi din viata mea dupa cea in care s-a nascut.
e curios ca simt mai bine ziua lui de nastere decat a mea, desi sunt un copil alintat mai mare cei drept dar toat ma bucur de cadouri si tott etc.
ma gandeam zilele astea ca de atatea ori am trecut pe langa ziua de 28 iulie (ziua lui alex) si nu am simtit nimic special si uite cat de importanta e ziua asta acum.
in vacanta plecam la sfarsitul lui august, dar pana atunci facem ce facem de obicei: plimbari in parc in fiecare zi, cat de des balacit in nisip pentru ca a descoperit ce fain e sa innoti in nisip, invartitoare, mancare de la alti copii, etc.
linkul cu poze de ale mele:
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/maria_gastaldo/my_photos
va pupacim
Maria si Alexuta cheliuta ( e asa de haios cu parul tuns nr 1, are un cap tare rotund)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Felicitari Maria, si sa va traiasca sanatos si fericit!

Bietii copii, atat i-ati obosit ca au adormit in carucioare. Dar in rest nu prea i-ati prins in poze, probabil ca fugeau prea repede.

Buna ideea cu Clubul Copiilor, dar nu stiu daca in octombrie va mai fi vreme frumoasa pt ziua Marinei.

"bani, medicamente, cheile masinii,pix" - probabil ca se va face medic de succes ca sa scrie retete de medicamente, sa castige bani buni si sa aiba o masina faina!

Saptamana viitoare sunteti in Brasov ? Ca poate ne intalnim totusi.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput