Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

salut brasovencelor!Ce mai faceti?Sper va vacanta voastra sa fie asa cum va doriti,frumoasa si cu ..soare!Mai dati un semn de viata ,mai povestiti-ne cum e prin Brasov si ce mai faceti voi! Imi este tare dor de el!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Doar ca sa aduc subiectul mai in fata, poate mai dau niste brasovence peste el.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Buna seara dragutze brasovence!!
Am si eu o intrebare(scuzati ca dau buzna asa peste voi):o buna prietena de a mea tb sa participe la un congres in Brasov in octombrie ...va merge cu mama ei si cu baietelul de 8 luni..congresul se desfasoara la ARO Palace..dar preturile la cazare acolo sunt exorbitante...daca aveti vreo idee de o pensiune ,hotel cu preturi rezonabile,curata mai ales ca merge cu micutul dupa ea..poate ne puteti ajuta .Va multumesc din suflet pt.orice informatie.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

ARO mai are si un hotel mai mic pe o straduta in spatele lui, ARO Sport sau asa ceva care din cate stiu eu e mult mai accesibil ca pret, dar nu prea stiu care sunt conditiile.

In rest au aparut tot felul de pensiuni noi, dar chiar nu am idee despre preturi. Poate stiu fetele care stau mai mult prin Brasov.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumesc Sanziana!!!!


38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thetrekker spune:

Salutare, brasovencelor! Vad ca-n clubul asta toata lumea cunoaste pe toata lumea si sper sa nu fiu inoportuna, da' cum toti simtim la un moment dat nevoia sa facem parte dintr-o 'familie', mi-am luat si eu inima-n dinti si-am postat aici.
Brasovul... il urasc si-l iubesc in acelasi timp. Il iubesc pt ca m-am nascut in zona asta, am crescut o buna perioada aici, am facut facultatea aici, dar...tot Brasovul m-a despartit de persoana cea mai draga mie - fetita mea, care, din motive 'tehnice' sta cu parintii mei la o distanta prea mare pt ce mi-as fi dorit eu.
Cam asta ar fi pe scurt relatia mea cu Brasovul. Sper ca nu v-am plictisit...
Aaa, si-ar mai fi ceva, sunt noua pe forum, si, daca am postat gresit, rog adminii sa-mi mute postul acolo unde-i e locul:D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Bine ai venit thetrekker!
Te inteleg intr-un fel pentru ca si fetita mea a fost peste vara la Brasov, la bunici si mi-e dor de ea. Dar eu merg de doua ori pe saptamana plus weekendurile sa o vad. Iar acum o voi aduce la mine la Bucuresti, desi as prefera sa ma duc eu la Brasov, dar asta e, serviciul!

Sper sa stai cat mai mult cu fetita ta si sa fiti fericite. Cati ani are ?

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria gastaldo spune:

Buna fetelor

revin cu ceva stiri despre noi
Ne-am intors de la mare de cateva zile si inca avem nasucul infundat (si eu si bebita)
a fost incredibil, ne-am distrat pe cinste, am ras cu si de bebeita, am facut un pic de plaja, am "innotat" mult cu bebe (=balacit pana i se invineteau buzele pt ca nu vroia afara si atunci ieseam cu tipete afara), curatat plaja de chistoace, pietricele, si alte cele ce se gaseau prin nisip ca de' baiatu' mami e tare strangator, plimbari pe malul marii desculti, eu si tati ne mai dam si pe valuri bebe se speria rau de valuri, mult somn, si din pacate si dureri de dinti si plansete de suparare.
Intr-un cuvant a fost super, dar cam prea scurt. Am tras o vizita scurta de o zi si la Nisipurile de Aur la bulgari far Alex ca nu l-am trecut pe pasaport, dar la anul nu mai scapa el nici o iesire de asta
Eu incep serviciul de pe 11 septembrie iar lui Alex i-am gasit pana la urma o bona desi as fi vrut sa il duc la cresa. Deocamdata mi-au zis ca e prea mic sa il las la cresa sa astept pana in decembrie cand are 1 an jumate. Mai vedem. Am gasit o bona de 23 de ani care a mai avut grija de un bebe inainte timp de 1 an jumate si pentru orarul de care am eu nevoie ii ofer 4 mil, deocamdata: de la 7,30 dimineata pana cand vine primul acasa, adica in jur de 18, 3-4 zile pe saptamana.
Voi ce ziceti?
recunosc ca inca nu am incredere in fata asta dar mai am timp o saptamana sa facem probe. Ma sperie un pic varsta ei, de o tinerica in casa mea cam greu de asimilat, intelegeti voi de ce.
Distanta prea mare fata de mama (sta la 125 km de mine) ma face sa caut solutii in Brasov pentru supravegherea si ingrijirea ingerasului meu, asa ca te inteleg thetrekker...cum suporti departarea de copilasul tau.
Am facut o proba si l-am lasat la mama vreo trei zile si mi-a fost greu tare fara el, mai ales cand vedeam patutul gol si jucariile ...
acum stiu ca numai daca nu am de ales il voi duce la mama indiferent cat ma va costa sa il las in grija cuiva.
lullabay pensiuni sunt multe in Brasov si pe langa la preturi intre 900 000 si 2 mil pe noapte pe camera in functie de dotari si zona. Daca te intereseaza o recomandare precizeaza cam cat ar putea sa ofere pe noapte, pt ca e de inteles ca vrea baie in camera si cu incalzire si apa calda si 2 paturi.
poate de exemplu sa incerce la pensiunea renate in sacele (recomandari si de la niste australieni cunostinte de ale noastre)
http://www.renata.inbrasov.ro/?page=page40
sau la pensiunea civio in Brasov
ttp://www.tourismguide.ro/tgr/pensiunea_civio_brasov_1046.php
cam atat pot sa recomand dar sunt multe oferte
bafta prietenei tale
Pupici tuturor
felicitari piticilor care incep gradi/scoala si parintilor emotionati de prima zi de scoala ... a copilasilor
Maria si Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumesc mult Maria..i-am transmis linkurile colegei mele...nu prea stiu cat poate sa dea pe o camera..cred ca in jur de un milion-un milion jumatate..stiu ca vroia ca pensiunea sa fie aproape de hotelul Aro sa poata sa vina in pauzele dintre conferinte sa alapteze bebele.
Multumesc din nou pt informatii.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

maria, bafta cu serviciul si cu bona. Ma bucur ca v-a placut la mare.

Marina trebuia sa inceapa azi gradinita in Bucuresti (asta e, o perioada suntem pe aici). Dar n-am reusit sa terminam ieri bagajul si nici nu a vrut sa doarma de dupa-amiaza asa ca i-am prelungit vacanta la bunici la Brasov cu o zi. Trebuie sa vina astazi incoace si de maine la gradinita! Sa ne tineti pumnii!

Lullabay am vazut ieri cand m-am plimbat prin Brasov o gramada de locuri care inchiriaza camere dar nu stiu in ce conditii. Una era aproape de Aro, adica pe Muresenilor la intrarea in Piata Sfatului, langa fosta cofetarie Modern (acum e magazin Orange). Din pacate nu stiu numar de telefon sau ceva. Si nu era singura prin zona. Eventual poate intreba cand ajunge pe acolo.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput