Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Aici sint fete fantastice!Si nu sint deloc bine!Traiesc un cosmar care nu se mai termina!
Sotul meu se comporta cu mine de parca i-as fi cel mai detemut dusman!atita raceala are in privir si in vorbe de parca vrea sa ma inghete!In schimb isi revarsa toata dragostea pe fetita!A stat aseara numai cu ea, s-au jucat, a tinut-o in brate..s-au pupat...Iar eu ma uitam si nu puteam sa inteleg de unde atita raceala pentru mine...Ma considera vinovata pentru ca am luat masuri, dar nu o sa inteleaga niciodata ca am facut-o pentru noi...De dimineata am fost impreuna sa o ducem la gradi pe fetita si cind s-au depspartit a pupat-o si i-a zis Te iubesc!Eu am coborit mai tirziu si cu toate ca pleaca in delegatie ptr 3 zile mi-a zis Pa!si atit!M-a durut f tare!
Nu inteleg! Cum se paote purta asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Elas........sunt convinsa ca in acesti 2 ani ti-a fost foarte greu . Oricum, bine ai facut ca ai pus piciorul in prag si l-ai dat in gat parintilor lui si celorlalti.


Offff....oare ce au altele in plus de inebunesc barbatii???

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Elas , draga mea ...te rog din suflet sa nu mai suferi.Cred si stiu ca iti cer imposibilul dar ce rezolvam daca suferim atat ???
Am ajuns la concluzia ca ne distrugem , iar copiii nostri au nevoie de noi.
Al meu se pare ca se poarta din ce in ce mai bine.La copil merge des , cu parintii mei discuta afacerile firmei.Se pare ca le cere pareri...inainte era cam ...
Acum parca simte ca e rau fara mine.Pai sa simta.
MAMA LOR!!!!
Ma tot gandesc ...mai rau decat mi-a fost nu cred ca se poate .
Asa ca ori se face cum a fost ori ...via.
Ce o fi o fi...eu am luptat...mi-as dori sa fie bine , dar ...
In rest ce mai faceti???
Cicina am incercat si nu am putut intra ...
Cred ca nu am activat ceva...
Cum sa fac???
Va pup pe toate


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Incerc Alexmona!Va multumesc ca simteti alaturi de mine!Ma doare ca nu a inteles nimic din ce am facit ptr noi in ultimul timp!Iar raceala si tensiunea dintre noi ma exaspereaza!Am sperat ca se trezeste si isi da seama ca nu e bine cum procedeaza, dar nimic...
Ma bucur ca macar la tine e mai bine!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Bblush, povestea ta m-a facut sa urasc barbatii de 10 ori mai mult, ca degeaba asa se numesc. Sincer, nu stiu ce-as face daca as fi in locul tau, poate as sta o zi, doua, trei, sa ma gindesc daca merita sa lupt pentru relatie. El zice ca te mai iubeshte? Cit de mult isi iubeste fetita? Fetitza e atashata de el? Esti independenta financiar? Cum crezi ca ar reactiona daca s-ar intoarce si nu v-ar gasi acasa? Ai adus in discutie despartirea?Incearca sa te relaxezi, si gaseshteti acel EU interior, apoi fa-ti ordine in ginduri si gindeste la rece totul. Emotiile impaienjenesc mintea si te provoaca la fapte nechibzuite. Eu te imbratishez si-ti trimit o parte din puterea mea si sa ai incredere in tine, sa ai incredere ca vei izbuti, pentru ca nu exista sa ploua mereu. Nu-i asa?Elas, fii tare! Esti bravo ca ai luat o atitudine! Fii asa in continuare si tine minte ca nu-i voie sa te uiti la el in ochi cind ii vorbeshti. Ochii tradeaza disperare atunci cind sufletul e singerind. Lupta pentru fetitza ta!Mei fetelor, eu nu am timp sa intru pe chat. Mai scrieti despre voi si pe forum, ca mi-e dooor de voi!!!Va pup si va simt aproape!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Ciao din nou ...tuturor
Elas , sincer imi pare rau ca treci prin asta , mai ales ca stiu cum e, dar viata noastra nu se sfarseste aici.
Avem in fata ani buni pe care sa-i traim fericite .
Si , nici la mine nu e bine.Am vb . cu ai mei la telefon si mi-au zis ca e altfel , dar nu fata de mine.Eu nu am mai vb cu el si nici nu intentionez sa o fac .
Are timp sa-si revina pana in septembrie (ca am inteles ca e vacanta la tribunal) , si dupa ...oi vedea , nu-si revine ...sa fie sanatos.
O sa -si dea ei cu capul de pereti , dar mi-e frica sa nu fie prea tarziu.
Si cu mine se purta rece , poate s-ar purta si acum , dar nu mai are cu cine , si daca face in continuare pe nebunul ma gandesc sa fac afiguri cu ...VITA sau MUUU cum vrea ea s-o numesc si
Eu nu stiu ce o fi in capul lor??
Stau si ma intreb ...oare VITELE astea de doi bani nu au altceva ce face???Trebuie sa distruga casnicii??'
Fetelor sa ma scuzati pentru vocabular , dar sunt asa furioasa ca-mi vine sa-ipe toti barbatii astia aiuriti , care fac sa sufere femeie de langa ei.
Sunt constienta ca sunt si barbati fara astfel de probleme ...cu ei nu am nimic , dar pe ceilalti
dragele mele ...fiti intelepte si ...va pup
Si mai ceva , draga mea Elas ,te rog din suflet sa te detasezi un picut .TE ROG , NU MAI PLANGE.
FII TARE!!!!

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Multumesc Fleur!
Din nenumaratele discutii avute, el sustine ca nu ma mai iubeste!Dar in schimb isi adora fetita!Si nu sint numai vorbe!I se lumineaza fata cind o vede...e topit dupa ea!
Nu imi pare rau ca am luat atitudine!am vorbit despre despartire!El chiar ma ameninta ca divorteaza f curind!Dar ameninta cu asta de mai mult de un an...
In momentul asta imi simt sufletul gol si o mare disperare!Dar sint convinsa ca o sa trec si peste asta!
Mai ales cu atitea fete fantastice linga mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Alexmona, nu stiu ce e in capul lor si nici al vitelor!
Stiu insa caci ma cunosc f bine...ca daca apuc sa plec nimic nu ma mai intoarce din drum!Indur multe, dar cind iau o hotarire nimic nu ma mai intoarce inapoi!Si sint f aproape de ea...S-ar putea sa realizeze cindva ce mult a gresit, dar va fi mult prea tirziu ptr mine!
Am luptat cu toate armele si crede-ma nu imi pare rau, dar simt ca numai pot si nu merit sa traiesc asa!
Indiferent cit de mult e atasata fetita de el, o sa reusesc sa o fac sa inteleaga ce s-a intimplat!Am un copil minunat si sint sigura ca ne vom descurca!
Pina la urma asa cum ai zis tu, ei au de pierdut!
Mi-am sters lacrimile si va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Parca vorbesti de mine , draga Elas !!!atunci cand povestesti despre tine.
Si al meu e innebunit dupa copil si m-a amenintat cu divortul , dar se pare ca sunt prea lasi s-o faca.
Asta e !!!!
Nici nu mai stiu ce sa zic ...sincer .Parca sunt copie la indigou.
Al meu nu are frati ...dar mai stii???
suntem aici o adevarata forta.
Stiu ca ma aude cineva , adica voi , (la toate v-am dat un pup) si ma simt mai bine.
Fleur , la tine se mentine situatia???
Sper sa mearga din ce in ce MAI BINE.
Ixxi , tu cum esti???
Bblusha, esti bine??'
Scrieti-ne
Dandush tu esti cea mai EXOTICA , fata fantastica din grup.
Cred ca ti-e dor de tara .Cum e in Japonia ???
Pupici
Cicina ...HELP cu mesengerul.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona,ce sa zic, la mine e binisor, ieri a calcat pe bec, mi-a spus un cuvint jignitor(era enervat ca trebuia sa faca ceva ce nu vroia), la care i-am taiat-o din scurt si daca-l mai aud sa spuna asa ceva, jupoi pielea de pe el. L-am vazut insa ca i-a parut rau, si-a cerut scuze si mi-a zis ca i-a iesit asa intr-o doara. Astazi s-a trezit vinovat si si-a cerut scuze din nou.Voi lupta pina mi se vor epuiza resursele, asa ca sa stiu eu ca am facut totul pentru copilul meu, asa pentru linishtea mea interioara, apoi voi vedea.In general parca e bine, zilele trecute au fost frumoase, insa tot mai simt acel gust amar, stiti voi.Va pup si capul sus!!!!!!

Mergi la inceput