Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns libelula spune:

Cred ca am mai spus chestia asta la un subiect, tot aici pe forum. Am ramas singura dupa aproape 10 ani de convietuire cu fostul. Adica l-am prins ca ma inseala. Intai am vrut sa trec peste si sa mergem mai departe, dar nu am putut. Am suferit mult, dar pana la urma totul s-a terminat cu bine.

Ce as vrea sa va spun acum – barbatii nu stiu ca vor si nu stiu sa aprecieze ceea ce au. Dupa ce ex-ul si-a gasit o noua jumatate si s-a insurat, continua sa imi scrie, sa imi povesteasca tot ce se intampla in relatia lor, imi spunea ca tot pe mine ma iubeste etc. O insela pe ea, virtual, cu mine? Poate, dar nu era problema mea.
Apoi, cat timp am fost singura, am primit tot felul de oferte de la diversi indivizi, casatoriti, unuii cu copii mici. De ce mi le faceau? Pentru ca erau plictisiti de ce era acasa, pentru ca erau convinsi ca sotiile nu pot afla, si motivele ar putea continua. Cert este ca totul a depins de mine – daca as fi vrut aventura, as fi putut avea, si nu doar cu unul!
A, si ca sa completez – e vorba de barbati pe care inainte ii crezusem usa de biserica! Deci uscaturi sunt, e plin regnul barbatesc de ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bblusha spune:

Bblush, povestea ta m-a facut sa urasc barbatii de 10 ori mai mult, ca degeaba asa se numesc.
Sincer, nu stiu ce-as face daca as fi in locul tau, poate as sta o zi, doua, trei, sa ma gindesc daca merita sa lupt pentru relatie. El zice ca te mai iubeshte? Cit de mult isi iubeste fetita? Fetitza e atashata de el? Esti independenta financiar? Cum crezi ca ar reactiona daca s-ar intoarce si nu v-ar gasi acasa? Ai adus in discutie despartirea?

Imi repeta ca ma iubeste si ca sunt femeia cu care se simte cel mai bine, iar alea au fost toane de voiaj. Cit despre fetita... O iubeste la disperare, iar fata este atashata de el. Pot sa va spun ca i-a adus din voiaj un geamantan numai de hainute pentru fetita. Iar faptul ca a gasit-o vorbind si spunind poezii a fost un mare soc. Independenta financiar voi deveni cit de curind, probabil, pentru ca la sfirsitul lunii incep munca. Cit despre despartire... Il amenint mereu ca imi caut si eu o aventura, ca sa ma pot detasa de marele chin prin care am trecut si trec in continuare, suspectindu-l la fiecare pas ca se mai gindeste la frumoasa venezueleanca... MI AMOR DE MI VIDA...
Fleur esti mare!!! Azi,pentru citeva ore l-am tratat cu maxima indiferenta, ca sa vada cum este si trebuie sa-ti spun ca a avut un rezultat spectaculos. Numai ca n-a tinut prea mult, pentru ca a trebuit sa iesim in oras si... nu mi-a refuzat nimic din tot ce mi-am dorit si uite asa... femeia eterna poveste... m-a imblinzit...
Hai ca m-ai scriu mai tirziu, cind se uita la meci, ca acum se joaca cu fata prin toata casa si tot imi da tircoale.
Va iubesc, dragele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Dragelor imi cer scuze ca nu am mai scris nimic in ultimele zile dar situatia mea a fost foarte tensionata.Luni am plecat de la serv.si m-am intalnit cu sotul meu la o terasa undeva in Bucuresti langa biroul lui.Tot drumul am plans credeam ca voi face un accident,toata lumea se uita la mine.Tot drumul mi-am impus sa fiu calma si sa-l ascult sa vad daca este sincer cum il stiam eu.A fost sincer mi-a spus ca a fost cu tipa si ca este altfel decat mine ca este mult mai intelegatoare etc,etc.Am inceput sa plang erau multe lucruri adevarate dar eu am un copil,un sot ,ea ce are ?Mi-a marturisit ca ma iubeste la fel de mult si ca eu insemn totul ptr.el,cu mine a trecut prin multe ,avem un copil dar nu mai suporta admosfera de acasa si s-a apropiat de ea.A fost atat de sincer cu mine ca imi venea sa-i rup capul.Acum este cu ea intr-un bar si sper ca v-a pune capat acestei relati si sa se intoarca la noi.Vreau sa va spun ca a avut terman 1 luna 1/2 sa se hotarasca pe care o alege.EL mi-a jurat ca m-a vrea pe mine si vrea sa fiim iar o familie fericita.VOI ce ziceti de toate astea.Eu il cred dar stiu ca el este indragostit de tipa si ii v-a fii foarte greu si lui si ei sa puna capat acestei"relati".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fetele , tare e greu !!!!!
Serios!!!!
Dar , nu mai fiti triste !!!!!!!!!!!!!!!
Le rupem coarnele la toate VITELE!!!!
Le calcam cu ...le , le , le torturam cum vreti voi ...dar nu mai fiti triste.
Elas salut ce ai zis !!!!Lacrimi sterse si SUS!!!!
Si sa nu incerce cineva sa scuze VITELE ....ca jar mananca ...., numai daca se simte!!!!!
Hai fetele , ca va fi bine!!!!
Elas ...tot inainte cu capul sus.
Fleur ...ma bucur pt.tine.
Davidutza, sincer daca tu poti sa-l ierti , lupta pt .reintregirea familiei.

.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Semn de batranete ca nu mai stiu cu cate fete stau de vorba si fiecare are problemele ei. Imi pare rau ca barbatii vostri va fac probleme, de la caz la caz trebuiesc rezolvate intr-un fel sau altul.

Uite de exemplu al meu, era in bucatarie (el este chef) si a inceput sa urle ca eu sant pe PC si face inghetata de ananas, dar a pus lapte care se acrise in frigider si a trebui s-o ia de la cap. Ce sa-i fac, sa-l omor, sa ma despart? Hai fetelor ca glumesc un pic pentru ca atmosfera e un pic cam trista.

Sa incep cu Alex, de doua zile incerc sa intru pe mess DC dar se pare ca are ceva ca-mi salta legatura (al meu este administrator de retea si are cele mai bune noutati in privinta antivirus si deci PC meu este impenetrabil), apoi am incercat cu Yahoo cu ID ce mi-ai dat dar e blocat am impresia de la tine. Trebuie sa ma pui in lista de friend. In rest, sa speram ca se pune la punct casnicia ta, vazand ca sant schimbari notevole, dar nu abandona pista, mai tine-l in focuri.

Davidutza, sper c-ai sa reusesti sa-l ierti cu timpul, faptul ca a fost sincer e un pas bun, stii pe ce picior sa-l iei. Am observat ca chestia cu plinsul la unii barbati functioneaza dar e un semn de "debolezza"

Elas, nu mia plange, incearca sa-ti faci forta si sa depasesti momentul asta pentru binele fetitei. Dar dupa parerea mea, el inca te mai iubeste numai ca pe barbatii astia strebuie sa-i prinzi de c...e ca sa recunoasca.

Fleur ce mai faci draga? pune biciul pe el .... mama lui de barbat..

Dandush ti-am vazut pozele, o mandreata de familie, sa-ti traiasca.

Diego, Miramar,Ixxi,Libelula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Ah.. am uitat ID meu pe yahoo e nemracene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

davidutza , cicina ...in lista mea de mesenger sunteti deja
va pup

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Tot incerc dar se pare ca nu merge daca nu am programul instalat. eu acasa vorbesc cu MSN 7.5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bblusha spune:

Am revenit cum am promis. Dragele mele, citind si iar recitind msg voastre constat ca problema mea tinde sa... miroasa bine. Si asta pentru ca, asa cum imi spun si prietenele, o asemenea drama traita acasa te copleseste, te sfirseste, te ruineaza psihic. Eu ar trebui sa spun sarut mina ca e o telenovela (apropo de fabrica de gen din Venezuela)de la mii de km? De aceea poate am crezut ca vi se va parea hilara!!! Ma termina suspiciunea, dar pentru cine poate aplica tactica indiferentei, asa cum ne-a recomandat Fleur, cu certitudine va gusta din... reusita. Acum depinde cit de nenorocit este cel de linga noi.
Imi fac tare bine lecturile de pe acest subiect, cum nici nu mi-am inchipuit. A apucat si EL sa surprinda cite ceva din raspunsurile voastre si ma intreaba ce s-a mai intimplat.
Nu este nici o sotie de voiajor-navigator pe-aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Cicina la mine ai aparut pe mesenger on line.
Eu te vad.
Si numele este pe aproape ...inainte de casatorie.
Multumesc...ca m-ai intrebat ...acum am schimbat adresa de mail ...
Prea eram in vizor si nu mi-am dat seama.

Alexmona

Mergi la inceput