Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Multumesc draga Pisi pentru raspuns. E adevarat ca nici noi nu suntem mici si nici familia nu e formata din oameni mici, doar soacra-mea ea e mai micuta de statura, in rest oameni inalti bine facuti. Cel putin din partea mea eu sunt cea mai pipernicita, sora-mea are 1.83 inaltime, eu 1.72 asa ca...

Cat despre crema o sa avem mare nevoie de ea, caci noi la vara o sa mergem in Delta. Vrem sa facem un mic concediu si in Belgia la nishte prieteni si ne vom duce si pe coasta, asa ca o sa bagam crema cu protectie la greu.


Lume, lume... azi m-am imbracat cu o fusta de pe vremea cand eram slaba. Imi vineeeeeeeee inainte imi era un pic larguta, acum imi e fixa, dar.... Sunt atat de fericita!!!

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulai spune:

buna ziua mamici, sa traiti sa-nfloriti!
Am vazut ca numarati. Numarati-ne si pe noi. Acu ceva vreme m-a invitat Meems sa ma alatur voua si... iaca ma alatur. Ne primiti si pe noi? Pe mogaldeata mea cea mica o cheama ANDA IOANA si s-a nascut pe 19 dec 2005 cu 2500gr,47cm si Apgar 9. Daca numarati si surioarele...ei bine...avem una: IRINA MARIA -ditamai domnisoara de 4 ani si jumatate cursanta la grupa mijlocie.
Imi place pe la voi.Sunteti ca-n familie si vad ca Bucurestiul e in top.Va intalniti, va cunoasteti..... dar sper ca nu v-ar incurca niscaiva provincie.Tare-mi prieste sa mai aflu ce mai fac bbii de varsta fiica-mi.Stiu ca nu-i prea sanatos sa faci comparatii... dar totusi e bine de stiut.
La sfarsit va spun ca nu prea le am cu utilizarea acestor minuni care se cheama calculator, internet si alte alea... si ma incurca teribil termenii astia "chinezesti" de care ma izbesc pe aici. Asa ca cer ingaduinta si sa nu radeti prea tare daca-s mai stangace.


Irina ( 15.09.2001),Anda (19.12.2005) si mami Paula
http://pg.yahoo.com/ph/paula_ioanes/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Aura duble felicitari: pt Dimitrie care vrea sa faca concurenta Anei la cumintenie, si pt fusta veche care te incape. Pe mine toata ma incap da's tot mai plina, mi se pare mie, si oricum tot mai flamanda :))Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Paula, bine ai venit printre noi. Nu merge link-ul tau cu pozele, m-am uitat sa vad dc nu te stiu de undeva :)

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fetelor, si azi la 5 este serialul, bine ca m-am uitat in program, am crezut ca mai este sapt viitoare :)Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

salutare fetele


Azi daca tot n-am iesit afare (in Deva e o vreme urata de tot) am un picut mai multicel timp asa ca am apucat sa va citesc mesajele si sa mai postez si 'io ceva.

IOANA sarumana pt raspuns, in concluzie dr are dreptate, chiar sunt mai bune. Acum nu imi pare rau ca am acceptat sugestia ei. Normal ca vrem cei mai bun pt bbii nostrii, la urma urmei 'manc pita cu ceapa numai sa-i fie ei bine.

AURA felicitari eu inca nu incap in prea multe haine vechi pt ca mai am ceva kilograme ramase pe aici.

BULUCI Simonel e teribil in rochita, daca nu stiam nici nu imi dadeam seama ca e baietel asa ca poti diversifica garderoba cel putin acum cand e mic. Poti avea si fetita cateva luni.


PAULAI bine ai venit printre noi. Uite ca nu numai bucurestence sunt pe aici , mai suntem si cate una din provincie pe ici pe colo. SE pare ca MEEMS ne culege de pe alte forumuri ca si pe mine m-a adus de la hunedorence. O sa-ti placa aici, sa vezi.....



MIHA SIIULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani uram si noi sarbatoritilor de astazi : Maria , Mateea Ioana si Flavia-Nicoleta , sa cresteti mari si frumoase si sa aveti numai noroc in viata!


Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Zicea cineva ceva de crema pentru soare de protectie,nu mai stiu cine scuze! Eu ii dau Biancai cand iesim afara si e soare rau sau bate vantul cu o crema de la Bubchen pentru soare si vant si e foarte buna.Dar pana acum i-am dat doar de 2-3 ori ca nu a fost asa soare afra.


Ripley , ce serial ?!? Pe ce canal?


Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

pe tvr1, mandrie si prejudecata, de care vorbeam ieri. e super.
cat despre crema de fata bubchen, am mari retineri, noua ne-a uscat fata, si io tot dadeam in draci de se hidrateaza si degeaba. mi-a spus farmacista ca si ea a avut aceeasi pb cu bubchen de fata. acuma cum se potriveste fiecaruia, desigur.

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

A, sa nu uit, ati observat ce urat miroase pampers 3 cu pipi in el? Parca e anticariat la fundu' lu' fiica-mea :(Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput