Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

GABITACO SI BUBAMARA, SA VA TRAIASCA MATEEA IOANA SI
MARIA SA SE FACA MARI, FRUMOASE SI SA FIE SANATOASE!!! LA MULTI ANI!!


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

quote:
Originally posted by madau

Fetelor am venit de la ortoped....vesti asa si asa.
1. Miruna are o foarte usoara displazie, daca nu avea cute pe picioruse nu-si dadeau seama, dar asa are o cuta puuutin mai jos. Concluzie purtam 2 pampersi unul peste altul si stam cat mai mult in pozitie de broscan cu picioarele. Dupa o luna mergem iar la control, si atunci facem si radiografie ca acuma e prea devreme, pana la 4 luni si jumatate - 5 luni nu se face. Oricum doc era optimist a zis sa stam linistiti ca cel mai probabil e din nastere dar e bine ca am venit cu ea devreme. Aviz amatorilor...e benefic un control cat mai devreme.
2. Vigantolul, apropo de ce vorbeam noi e bun 2 sapt, maxim 3, si asa am inteles ca e bun pana se incepe diversificarea, dupa aia calciul se asimileaza mai greu si e necesara vitamina D3. Om vedea cum e pana atunci si daca e nevoie ne schimbam
3. Scaunul de masa - i-am spus de Polly, a zis ca-l stie si e super bun, desi scump, dar e bun de la 3 luni incolo fara probleme. Despre altele n-am mai intrebat ca mi-a fost suficient.
4. Statul in fund sau ridicatul in fund dupa 6 luni.
5. Premergatorul - e plina sectia de fizioterapie si de acolo si de la IOMC de copii cu probleme la coloana de la premergatoare. Cica nu de aia in majoritatea tarilor mai dezvoltate si la minte si ca sistem medical sunt interzise.
Cam atat imi amintesc acuma...daca mai e ceva va mai spun, acuma ma duc la meci....HAI STEAUA!!!!!!!!!!!!!!

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA




MADA mi-ai dat de gandit tare tare cu displazia. Cutele de la picioruse ar tr sa fie simetrice? BUBU nu le are simetrice si deja am inceput sa-mi fac griji. Pana la urmatorul consult o sa stau cu morcovul in... Sper totusi sa ma insel ca ea fiind dolofana....
Si referitor la sterilet, eu l-am montat deja si dienuta are dreptate se monteaza numai la CM, cica e mai usor de pus.





SILVIA ai dreptate , eu intru in panica la cel mai mic semn ca ceva nu ar fii in regula cu ea, mai ales ca m-am invatat cu un copil cuminte care pana acum n-a avut nimic. Nu ma rog decat sa le dea Dzeu sanatate la bebei ca numai noi stim ce e in sufletul nostru.


In alta ordine de idei va felicit pe toate care va chinuiti sa va alaptati copii cat de mult puteti pt ca este fff important. BUBU n-a avut parte saracuta de titi iar eu n-am avut parte de bucuria alaptarii dar asta este mai putin important.


MAI FETELOR, voi ati auzit de un vaccin minune care inlocuieste vaccinurile astea suportate de CASS, ca pe mine m-a convins dr sa-i fac IULIEI un astfel de vaccin ca cica e mai bun nu are efecte secundare (febra si alte cele...) si ma mai coste si o caruta de bani (fiecare vaccin 2.500.000) din 2 in 2 luni pana la un an. E vorba de vaccinuri fabricate in Franta. Eu m-am hotarat sa-i fac ca daca ea nu a papat titi anticorpii ei......nu prea sunt. Vreau sa stiu daca e ceva adevarat cu vaccinul asta sau sunt doar BLA BLA-uri de-ale medicilor sa ,ai scoate niste bani. A.... cica se recomanda ca vaccinurile sa fie toate de la aceeasi firma , pt ca mai este si in GErmania o firma care produce astfel de vaccinuri.


AMU' ve pupicesc pe toate ca tr sa ma duc la BUBU ca deja scartie










MIHA si IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

ca sa ai efect cu batistutza trebuie sa pui mult ser in fiecare nara, 2-3 ml in fiecare si sa vezi atunci ce iese.mie mi-a aratat pediatra si a fol 5 ml de ser , i-a pus de 2 ori in fiecare nara, adik: o data - aspirat, inca o data, aspirat , si s-au dus mucii pana in aspirator

dar am citit ca si-a luat cineva semintele alea pt lactatie: sa fie NOKI?

Nokiiiiiiii????????? zi-ne si noua!

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by Buluci

V-am promis ca am sa-mi imbrac baiatul in rochita, si iata ca nebunatica a facut-o si pe-asta!Priviti :
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/detail?.dir=/b1d0&.dnm=f646.jpg&.src=ph

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze



Mai CRISTINA, ESTI TOTALAAAAAAAAAAAAAAAA!
Deja am impresia ca Simon arata mai bine in rochitza decat fetitele noatre cu codite!
Pupici!

Camelia & Daria


Varsta Dariucai

Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola!
La noi sunt 6 grade afara, ca in zilele bune de iarna.
Miha, eu de exemplu, ii fac Mariei un vaccin pe care dau bani, dar pana in 2 mil lei, se numeste Infanrix si intr-adevar nu are efecte secundare, cel putin la 2 luni nu a patit nimic. Maine il facem si pe cel de patru luni. Ne-am gandit si noi ca daca putem sa-i facem ceva mai bun, de ce nu?
Buluci, mortal Simon!
Eu mi-am petrecut dupa-masa de ieri cautand patut pliant pt iesiri, m-am lamurit ca trebuie sa iau cu salteluta, sunt unele care nu au. Joy, al tau a avut cand l-ai cumparat? SI geanta?
In alta ordine de iedi, Maria mea se pare ca face si ea putina greva de l apapa. Mi se pare ca nu mai mananca la fel de bine ca inainte, chiar la trei ore mananca numai un san. Plus ca s-a cam deranjat la stomac, nu are diaree, dar nici bine nu mi se pare. Ea nu pare sa sufere, vorbeste toata ziua si-i vesela nevoie mare.

Eu am luat ieri o sticluta noua de Vigantol, ca m-ati cam panicat cu discutiile astea legate de valabilitate si la noi fontanela e mare, cel putin asa mi se pare mie. Pe prospect scrie: "stabil minim 6 luni de la deschiderea flaconului" Ce vrea sa insemne asta? Poate ne lamuresti tu, Silvia, esti cea mai in masura!


Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna ziua fetelor!!!

La multi ani Mara95,Gabitaco si Bubamara sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei!!!

Buluci e mortal Simon in rochitza. Arata superb!!!

Pentru steliste::: www.index.com.ro/dubdub.htm

sper sa mearga!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MARA95

LA MULTI ANI PENTRU FLAVIA NICOLETA SA FIE FERICITA SI SANATOASA


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Dimitre e o mare figura... Il pun pe burtica si ma pun in fata lui si ii spun: 'hai la mama' sa il vedeti cum incepe sa rada si vrea sa vina la mine repede repede... si uite asa ne=am ocupat noi toata dimineata, cu joc si maaaareee veselie. Acum se cearta cu ursuletii de la carusel

Am intrat doar sa va salut, caci ma duc sa completez la jurnal, sa scriu acolo marile nazdravanii pana nu incepe sa ma cheme iar sa ne jucam.

I-am dat azi liber bonei, planul era sa mearga ea de data asta sa se plimbe cu el, ca eu sa fac curatenia generala pentru Paste, oricum nu suntem acasa, ca plecam la bunicutii lui, care mor de dorul lui si abia asteapta sa il vada, la Tulcea.

Mai... dar cat mai vorbeste fiu-miu....

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Canuta, ti-am trimis un PM !!!!

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mai... m-am prin io acum, cand incercam sa-i bag in rama piciorusele ardeiasului... d'asta putem sa facem si noi muuuult mai ieftin:
cumparam o rama foto
scoatem sticla
cumparam un baton de ipsos de modelaj alb (se gaseste la librarie, batoane de 1 kg, ajunge pt vo 3-4 rame)
bagam ipslosu in rama
punem amprenta piciorului.
muuuuuuuuuuuuuuult mai ieftin
c & andrei-roade-pumn

Mergi la inceput