Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Neata,mamici!

Multumesc tuturor mamicilor care au intrebat de stefanel,si care mi-au urat sa se fac bine...Doamne,offf,uneori suntem atat de ignoranti!!Ma refer la sanatate,si la modul in care o apreciem...
Pai,acu'mi-e gandul numai la acest nas infundat al lui Stefanel,si la cum se enerveaza el ca nu poate respira!
Recunosc,citesc poate destul de superficial unele postari,in care o mamica sau alta se plange de sanatatea bebe-ului ei.
De fapt,ce furtuna e in sufleteul nostru atunci,ce usurare cand bebeii sunt bine!
Asha si eu acum-am o imensa bucurie in suflet,pentru ca starea lui Stefan e mai inspre bine,ca in pofida acestui nasuc infundat si mucios,mananca,si e vioi si vesel...etc.

Nu stiu daca m-am facut total inteleasa:morala e sa ne bucuram de fiecare secunda de sanatate cu bebeii nostri!
Eu asha o sa fac!
la mamici di bebici

Mada,si pe noi ne paste o echi sau radiogr.la sold,da'mai incolo!
Ei,si nu e dracu'kiar atat de negru,stai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Si eu m-am gandit sa las o paturica sa atarne, dar nu se face prea cald inauntru , adik : copertina tine soare + paturica , mi se pare ca nu mai este aer sufficient!

Daca va place “mandrie si prejudecata” va recomand ultima ecranizare; este bestial filmul!

Eu mi-am luat o bustiera si este f. comoda, nu ma strange, nici nu o simt.

Buluci, intrebarea este: de unde ai rochitza?ai cumparat-o pentru ca asteptai fata?

Dienutza, felicitari pentru laptic!dar de ce i-ai dat si completare inainte, nu aveai lapte suficient?si cum stati cu intoxicatia?






Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

ia uitati cat costa o umbrela atasabila pe t r e i u r s u l e t i.ro, un milion!!!!!!!

cred ca o sa zicem pas!

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

multumesc fetelor, deja ma simt mai bine la sani ...

silvia - nici nu stii cata dreptate ai ...

ilenutza - ii dadeam fiindca aveam impresia ca daca il culc seara dovlecel la burtica nu se mai scoala noaptea; dar nu se scoala oricum. intoxicatia a plecat de pe el la fel de repede precum venise; persista pe mine in schimb.
si eu am bustiera; ieri mi-am luat si un sutien ... :)

caut sa cumpar un tarc d-ala care se demonteaza pt plecarile la tara. unul simplu de la chicco e 2 mil nou; oare d-ala no name o fi mai ieftin ? la second hand n-am gasit ... fetelor care aveti patuturi din niro, oi gasi acolo mai ieftin ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Neata fetele!

Dienuta, felicitari! Ia-o mai usor cu proteinele, da' nu le lasa deoparte :P
Silvia, merge batista aia? Ai dreptate cu sanatatea copilului, cand ceva nu e ok nu mai suntem bune de nimic.
Mandy, cand intri pe net logheaza-te si tu pe messenger la yahoo, mai intri si tu intr-o conf cu noi, mai pui intrebari la care ti se raspunde rapid :)
La noi ploua tare-tare, exclus sa iesim la plimbare, dar fiindca e aer asa curat o scot pe Ana pe terasa putin mai tarziu.
Ilenuta, nu pune paturici si chestii care ii iau aerul, ma gandesc ca o fi scumpa umbrela, acuma am intrat s-o caut, insa o vei folosi fte des in urmatoarele luni, nu-i o investitie fara sens. Mai alescand vor fi vreo 30 de grade in vara.... va fi absolut necesare.
Pe mine ma enerveaza ca la Graco e 1 milion pelerina de ploaie si ma apuca zgarcenia sa dau o asemenea suma pe un plastic transparent....

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

noi avem pat pliabil dar nu pot sa il fol si ca tarc pt. ca nu pot sa stau toata ziua- pune salteau, ia salteaua!

m-am gandit sa luam o caditza gonflabila si sa o fol ca si tarc, astept sa vad modele , poate la kidex unde mergem sigur sa ne uitam de scaun de masa si de altele!

lucruri de vara nu ma arunc sa iau deocamdata, poate vreo 2 maieuri stil body, in rest astept sa vad ca nu mai am cu ce sa il imbrac din cauza caldurii de afara, adik asteptam VARA!

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Da, rypley, ai si tu dreptate!dar si umbrela si aparatoare ploaie se fac 2 bulioane din start, plus 6 carutzul!...

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

NEATZA fetele.....

BULUCI, esti mortala cu Simon in rochita...

SILVIA, am inteles ce vrei sa spui... pentru voi.

ILE, eu toata saptamana asta am trecut pe langa plafar, dar nu-mi aduceam aminte cum mama lor le cheama, asa ca inca nu am luat.
da-ti dau de stire.
eu am baut ieri o cana de ceai de anason, maine sau poimane o sa-mi fac una de chimen...

DIANA, aici sunt. imi pare bine ca-ti place lucarin, eu am imprumutat de le tine varianta cu lucuta cand vb de ala mic al nasei.
chestia e ca asa mult vroiam sa-i zic lui vladone luca, ca ma mai trezesc cateodata ca-i zic...lucusor
ce ai facut cu bubitele de pe voi? de la ce sunt pan la urma?
da de ce ti s-au iritat sfarcurile? si ce..ii dadeai formula lucusorului? poate ai zis, dar eu nu retin...

NOKI, nu pot sa-ti zic sigur de ce face asa Sarah, pt ca nici eu inca nu am reusit sa-mi explic de ce face vladonele meu asa...cred ca cateodata nu-i vine laptele cum vrea el..repede si de aia se enerveaza, si cateodata vine prea mult, si se inneaca!!! s-a intamplat de cateva ori asa, daca-l vedeati ce nervos era ca l-am ridicat de la san..pai cum sa nu-l ridic cand el era cu lacrimi in ochi, il apucase tusitu' si nu dadea drumu sa sisi???
si cu bibele, poate ne alearga fetele pe aici, dar am mai facu tsi eu asa. adica daca mai vroia, ii faceamin acelasi bibe, dar PE LOC, adica nu stateam nici 5 minute, de obicei incalzeam apa mai multa si deci aveam la indemana si tac pac gata.
pana acum, nu a avut nimic...

ieri mi-am luat copchilu' in marsupiu si am plecat la servici...a fost prima oara cand l-am pus in el si prima oara cand am plecat asa departe de acasa noi doi singurei si fara carut...aveam niste emotii ce nu ati vazut. ca sa numai zic ca mai mult il tineam eu decat ala ca tot aveam impresia ca o sa se rupa...mai ales ca la un moment dat aud ca niste trosnituri, dar mi-am dat seama ca erau parturile lui fimiu.

ieri i-am dat un bibe cu formula ca nu a vrut sa manance titza la servici.ma gandeam la tine Dienuta cand ziceai ca ai fost la mama ta la servici si ai alaptat, eu vroiam sa ma duc la facturare sa-i dau apa sa vad ce fata fac clientii cand m-or vedea acolo...dar domnia sa nu a vrut san si doar nu era sa-l las sa urle...ca deja incepuse maraiala...

acum am doua PROBLEME:
1. i-am pus aseara supozitor lui vladone, si nu a facut kk!!!!! cum naiba? si mai ales de ce?
2. tot aseara, cand m-am muls,- ca mai practic si sportul asta- a iesit de pe un canal...cu sange. adica ceva portocaliu. de fapt nu stiu daca iese de pe canal sau este vreo fisura la nvelul pielii ca nu se vede. o fi de la muls sau sa ma ingrijorez?

eu inca ii dau sa manance cate un san la fiecare masa, ca pe al doilea nu-l vrea!!! daca il mut in timp ca mananca nu-i chip sa-i mai pun titza in gura si daca lasa el sanul, la fel. raaar s-a intamplat sa vrea si din al doilea. mai este cineva ca mine care da numaicate un sam la masa?
ieri nu a vrut sa manance si ca atare m-am muls si am scos dintr-un san 100 ml...primii 50 ml cu jet, restul ..asa si asa, depinde de cum prindeam eu sanul sa fac vid. peste o ora a vrut sa manance si i-am dat sanul celalalt, pe care l-a lasat singur cand a terminat de papat...dar cat si ce o fi mancat, el stie.

maaama ce m-am intins si mai vroiam sa zic cate ceva...



joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Bubamara si Gabitaco, sa ne traiasca puiutii, sa fie sanatosi si sa ne bucuram de ei!

Multumim de urari!

Am primit Batista ieri.Fata mea e supercooperanta, suntem multumiti, nu avem productia ca in reclama ca avem 7 zile de cand suntem raciti, dar mami e mai linistita.
Va pupam,

mara si flavi(7dec)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

mai pelerinele de ploaie sunt cam 300.000 in niro la babycare..atat erau cand am luat noi carutul si patutul.
dar cristi nua considerat importanta investitia...las ca vine ea vara cu ploicele si o sa vada e ca era biiine de luat.

DIANA, eu am patut de la babycare http://www.babycarero.netfirms.com/Poze%20site/F%20A%20MT.JPG
si cand il voi lasa jos, va fi si in loc de tarc...ca numai am loc sa pun si tarcul.
[arca imi pare rau ca nu am luat un patur de lemn, cu laterale demontabile ca atunci cand va fi mai maricel ssa se poata da jos si urca singurel in patut.
plus ca stau si ma gandesc....nu-i prea jos, prea aproape de podea pentru la iarna? adica tooot mi se pare ca-l voi culca "pe jos". poate raman cu una bucata patut si va trebui sa-miiau alta...vedem noi.

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput