Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

vrem si noi in parc duminica, da sa dati detalii, ca noi nu stim locul unde va intalniti in herastrau.
Mifloricicosi o din partea noastra!
Sofia tinem pumnii la interviu!!!!!bafta! poate mai ajungeti si duminica asta in parc sa se vada si indragostitii nostri
pentru Nuka
Andrei bea ceai de la Hipp, nu chiar zilnic, de obicei ii dau ceai cand nu prea face kk, ca il ajuta. in rest apa plata in fiecare zi, ca ii place mult.
eu i-am facut spanac cu orez, si vad ca ii place
Anya20 multumim in problema cu ziziul

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena ce fain e bronzat alexandru .

Roxi mersi de laude .

Eu am fost cu Vladut la dermato (ca iar are bubite ) si mi-a dat o crema "ELOCOM". Stie cineva ceva de ea? La compozitie nu scrie cortzon (parca tin minte de cand vb fetele de DA), dar la precautii scrie ceva de genul "asemeni tuturor preparatelor topice cu glucocorticoizi...." si ma cam deruteaza... Daca stie cineva ceva va rog luminati-ma si pe mine. Multumesc frumos .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Hei Kristinutza, povesteste-ne despre tine si despre Radu.
Lauda-l asa cum stii tu
Cat despre celelalte probleme, se vor rezolva. Noi tinem pumnii.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ramona, ok, va asteptam. Mai vorbim pe YM sau pe telefon in ziua cu pricina.
Fetelor, ati vazut ce-au mai ros Maria si Miruna la un balon?
mary, intilnirea e la intrarea in Herastrau din Charles de Gaulle. Data trecuta am stat in picioare intr-un loc cu umbra, insa eu si sofia am suferit, asa ca speram ca duminica asta sa gasim un loc si cu umbra si cu banci, si sa ne stabilim acolo cartierul general (in caz ca intirzie cineva, sa stie unde ne gaseste)!
kristinutza, oana de peste balta e bine, a nascut si cumnata ei care e in acelasi bloc, e mama ei la ea, si e foarte ocupata, nu mai are timp de forum.
norina, in loc de apa bea suc de fructe. Mie mi se pare mai bine, o vitamina-doua tot mai rezista de dimineata cind e facut sucul pina seara. Daca nu, e apa chioara cu gust de mere.
codruta, eu am scaun de la Bebe Confort - Iseos Safe Side. E foarte bun (dar si scump). Se poate pune si cu fata si cu spatele, are reglaje "cursive" pentru inclinare, si nu doar trepte ca celelalte, etc.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - Elocomul este un produs pe baza de cortizon (contine un "frate" de-al lui numit mometason).

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Marlena,dragut foc Alexandru!

Kristinutza,ma bucur ca esti acasa si deci si aici cu noi.Poti sa ne povestesti ce vrei tu,poti sa aluneci si pe acea"panta" da nu prea mult,doar atat cat te ajuta sa revi in varf.Si da,e foarte important ca poti sa fii acasa cu Raducu(cand o sa poti,vrem poze noi cu el) si ca-i el sanatos.Restul vin incet,incet.Ai dovedit ca esti o luptatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Irina, da, eu stiu despre ELOCOM. I-a dat dr lui fii-miu cand a facut pe maini o eczema foarte urata de la sapun. Avea pe maini pielea rosie-maronie foarte aspra. I-am dat de 2 ori intr-o zi si a doua zi nu mai avea nimic. Am mai vrut mai tarziu sa mai cumpar dar nu se mai gasea. Este pentru dermatite cam de tot felul. V-am mai zis eu ca el are o piele foarte sensibila, se irita si de la pupici cand era mai mic. Concluzia, e foarte buna. Daca ti-a recomandat-o dr da-i cu ea.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Ioana dar nu se oxideaza sucul de mar de dim pana seara? ca la mine in 5 minute se maroneste deja. Sau ii pui ceva in el sa se mentina?? Nu stiu, intreb si eu...tu stii mai bine ce-i bun pt puiul tau Mysweetest, dulce tare Alexandru !!Norinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Mi-au placut pozele de la intalnirea Miruna cu Maria!

Irina stiu ca unguentele (cremele) pe baza de cortizon nu trebuie folosite timp indelungat fiindca pot avea reactii secundare...tot dermatologice parca.
Sa il speli cu ceai de musetel sau chiar pelin(sa ai grija sa nu-i ajunga in gurita) ai incercat?


Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

am vazut pozele cu fetele...ce s-au mai distrat!!! ioana, fotolii ca ale voastre avem si noi, ambele modele

cred si eu ca apa e cea mai buna solutie, mai ales pentru drum....

kristinutza, cu placere...cand poti iesi sa ne anunti! eu si Laura semnam condica zilnic (in ultima vreme o zi eu una ea...dar ne sincronizam noi!!!). tu pe unde stai?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput