Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Vad ca multe fete se pregatesc sa plece pe undeva cu bebicii!!! Sa te tii peripetii!!! Cred ca vom fi ca melcii, cu juma de casa in spinare!
Fetelor, voi ce ziceti, mergeti cu bebeii la mare anul asta, nu? Ca si noi vrem!
Marlena, am primit indemnizatia, n-am semnat declaratia! E un scump Alexandru!!!!! Si ce iepure are pe palariuta, se pregateste de Paste!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Buna fetelor
La multi ani sarbatoritilor de azi sa cresteti mari.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Marlena e un dragut Alexandru. Tu cu palarioara din aia il scoti si fara? Nu am semnat nici eu nimik in martie.
Ioana, ce scaun de masina e al tau? Ca ma tot gandesc si razgandesc ce scaun sa ii cumpar. Am vazut in Metro Key 1 de la Chicco, dar aia de la Chicco mi-a zis ca cica nu ar intra in el mai incolo.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna,
Desi este tarziu ,am intrat sa va salut si sa va multumesc pentru raspunsuri.
Am incercat Fenugreek - ul,iar rezultatul este ca am aceleasi reactii adverse ca si la ceaiurile Organic Mother's Milk...
De ieri ma simt tare rau.Imi vine sa vomit,ma simt slabita & imi amortesc mainile si picioarele.
Pe deasupra astazi dimineata mi-a mai venit si perioada biologica.
Ohh,m-am saturat sa bag in mine atata carne,vegetale de toate soiurile,orezuri,salate,fructe,sucuri..etc si sa nu am rezultate favorabile...
Sanatatea imi este in pericol si daca nu mi se schimba starea, am sa o las balta. Asta este!
In seara aceasta am facut doar 80ml.
Oricum, acum sunt cu inima impacata ca am facut tot ce mi-a stat in putinta ...Sunt multumita ca am putut sa-i dau pana acum.
Cu diversificarea noi stam bine,iar acesta imi este iarasi un mare motiv de multumire si alinare.
Altcumva,toate celelalte sunt bune
Dar gata ca incep sa ma intind la prea multa vorba.Fug la Va

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta nu il scot cu palarioara inca fiindca aici au fost doar 17-18 grade pe la pranz..astept temperaturi de 20 .

Palarioara o puteti vedea mai bine aici si aici ...are si eticheta ...am vazut insa muuuulte palarioare frumoase pentru fetite.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta cam asa am iesit cu el imbracat afara zilele trecute .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

BiuMil, multumesc de invitatie. taaare vreau sa ne intalnim in parc, dar deocamdata nu am voie. raducu al meu se plimba in fiecare zi la ciurel cu socru-miu. dar cat de curand... sper...

si noi dam babydrink, 150 ml-200 ml pe zi. si toti ml astia stau la temperatura camerei toata ziua. acuma, daca a functionat atata timp... nu ma mai panichez ca voi sunteti mai atente si tineti la frigider sau faceti pe loc.

eu cand m-am internat, f activa era oana, de peste balta. voi poate stiti despre ea. de ce nu mai scrie pe forum?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

salutari,
am reusit sa pun poze de la intalnirea de gradul 3 Maria Miruna : http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramonaoros/album?.dir=/8e9c&.src=ph
plus poze cu Maria la 5 si 6 luni

filmuletele sunt prea mari si nu am de unde sa le trimit pe adresa comuna-poate le trimite Ioana candva cand are timp

ioana, cred ca noi ne inscriem la intalnire si duminica asta si ca sa nu devenim plictisitori dupa aceea vom lua o pauza de cel putin 3 weekenduri-fortata, bineinteles






Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Ioana, merci de raspuns. Cat despre crema pt bebe, chiar sunt si eu in cautari, asa ca daca afli ceva zi-ne rogu-te si noua. Cum Miruna nu bea nici ceai , nici apa???? Ce chestie! Teodora bea noaptea cam 100 ml de ceai(ceai digestiv de la hip) si ziua cam 100 de apa (toata ziua).Cu ocazia asta, am raspuns si fetelor care intrebau de ceai- asa mi-a zis si mie dr. sa nu-l tin mai mult de 4 ore in bibe, asa ca de aia ii dau apa ziua(ca asta nu mai fermenteaza), ca sa nu fac intr-una ceai - comoditatea bat-o vina - iar seara ii fac ceai instant care e ok pana dimineata la 5.Simo 74 si b irina c Sofia bafta la interviu, iti tinem pumnii!!!Raluca eu ii dau fier haussman 6 pic /zi -3 dim si 3 searaNorinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

cred ca am ramas datoare sa va multumesc pt mesajele pe care le-am primit cat am fost in spital (si au fost muuuulteee). nu am putut raspunde atunci la ele, insa intotdeauna conteaza mult sa stii ca ceilalti te sustin.
mi-e greu si sa particip la discutiile voastre... incerc, dar ce pot sa povestesc despre o zi normala de-a mea? ca daca plange copilul, nu-l pot lua in brate? ca daca vrea sa se joace, obosesc f repede? ca daca ii e foame, imi aduce soacra borcanasul sau biberonul si incerc sa-i dau eu sa manance, insa cu mare greutate?
nu stiu de ce alunec pe panta asta... si care e vina voastra ca va povestesc.
sunt insa fericita ca sunt acasa, ca il vad pe radu, ca el e sanatos, ca am un sot cu adevarat extraordinar, ca familia ma sustine etc, etc.


raportez: vizionat poze copii, admirat toti.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput