Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

euforia bine ai venit pe dar sa speram ca nu o sa stai mult pe aici. sper sa-mi spui in curand ca esti.sa auzim de bine.te pupici

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ma gandeam sa postez si aici, desi am intrebat si la "endometru", poate obtin mai multe pareri...deci, hai sa va intreb ceva despre mucusul cervical: cum vi-l "analizati" voi: dupa aspectul de pe chilot sau il recoltati cu degetelul de la..."locul faptei"? mie imi aparuse acum vreo 3-4 zile mucusul alb, gros, pe chilot, si cand asteptam si eu sa se faca transparent..ia-l de unde nu-i! desi ma simt uda de vreo 2 zile (azi z.14)...TB nu am apucat sa o monitorizez, ca am pierdut vreo 2 nopti (ma rog, m-am culcat pe la 4-5 dimineatza, apoi a fost cu invierea si iar am dormit anapoda)..deci, oare, care o fi smecheria cu mucusul meu? sta acolo, aprope de col, pregatit sa intampine si sa conduca gigeii la destinatie?
de azi simt si intepaturile caracteristice in ovarul drept...si, cam ca de obicei la ovulatie..un chef de sex de-mi venea sa ma duc peste barbat la servici, nu alta



"De ce te-oi fi iubind atata, iubire/ Vartej de anotimpuri colorand un cer/ Totdeauna altfel, totdeauna aproape/ Ca o frunza cazand. Ca o rasuflare aburita de ger" (Nichita Stanescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

megbeng io zic ca e de bine..baga tare!!!io tin pumnii!!!
io il depistez de pe chilot..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

HRISTOS A INVIAT!

Meq si eu am aceiasi intrebare,sint z 12,am facut test de ovulatie,si a doua liniuta a iesit mai discreta,asta inseamna ca testul e negativ?Mucusul cervical mi-a aparut in urma cu 3 zile deci ovulatia va fi maine?

Va


ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

megbeng: la mine cateodata e usor de depistat de pe chilot iar altadata trebuie sa verific cu degetul la locul faptei... dar ma simt asa cum spui tu foarte uda si cu pofta de hatza-hatza
plus intepaturile: asta inseamna ca in 48 ore vei ovula

adela: a doua liniuta trebuie sa fie exact la fel de rosie ca prima altfel testul e negativ

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

bubuleana, liana, multumesc..om vedea! noi am prestat ieri (z.13) si cred ca vom presta si in seara asta, desi observ un comportament ciudat la sotul meu: da, vrea un bebe, ok, prestam fara sa ne protejam..da daca mentionez ca sunt laovulatie se..kk pe el...ca "iti dai seama ce chestie mareatza e asta"? ca..hai sa nu facem sex...mai stai putin...oooof! mai bine nu-i ziceam (oricum e ultima luna in care ii spun in ce zi sunt)..ca noi intentionam in vren an de zile sa ne mutam, da nu e sigur, si cum o sa fie cu bebe dupa noi, sau cu burtica? ...f bine, ii zic, ca doar nu car eu mobila cu spatele, chiar fara bebe si burtica...ma rog..sa vad daca il fac sa uite, sa il vrajesc..oricum, e greu cu serviciul, e mai mereu stresat si obosit.
va tin la curent, oricum!



"De ce te-oi fi iubind atata, iubire/ Vartej de anotimpuri colorand un cer/ Totdeauna altfel, totdeauna aproape/ Ca o frunza cazand. Ca o rasuflare aburita de ger" (Nichita Stanescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Bubuleana multumesc mult...acum am citit mai bine si e asa cum ai zis tu...mai fac maine un test,sint si balonata si ma cam inteapa la ovarul drept,si nu stiu ce sa fac,sa prestam si azi?

Multumesc inca o data...

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

adela: este Ok sa prestati o data la 2 zile; se pare ca ai toate semnele ovulatiei: iti tin pumnii!!!

megbeng: mda, nici eu n-am de gand sa-i mai spun sotului cand sunt la ovulatie ca parca-si ia o frana cand aude... nu stiu de ce probabil fiindca stie ca atunci tb sa dea tot ce are el mai bun si tocmai asta il inhiba... asa ca mai bine nu stie! da-i si tu un vin rosu sa vezi ce uita el de ovu

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

pai da , ma bubule..el vrea cred sa vina barza cu bebe in cioc; chiar nu inteleg inhibitia asta..probabil ca e cum zici tu, simte ca tre sa dea tot ce e mai bun....s-a mai intamplat sa spuna" da e ok sa facem acum, ca am baut ceva".."da daca sunt asa obosit o sa iasa bine?" (mai ales ca noi suntem patiti..)



"De ce te-oi fi iubind atata, iubire/ Vartej de anotimpuri colorand un cer/ Totdeauna altfel, totdeauna aproape/ Ca o frunza cazand. Ca o rasuflare aburita de ger" (Nichita Stanescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uic9999 spune:

Hello fetelor!

Ieri am fost la consult, la dr. Ancar. Distractie maxima! Mi-a facut un consult si apoi mi-a dat de facut niste analize: estradiol, FSH, LH si progesteron. Le-am facut si in a doua zi de CM sa le repet. Acum trebuie sa caut pe net ce e cu analizele astea, ca eu una nu inteleg nimic. A zis ca dupa ce vede si rezultatele cu nr. 2, poate sa traga o concluzie si sa imi spuna ce facem mai departe. Azi la 7.30 le iau pe primele. Oricum nu imi vor spune nimic cifrele repsective, asta doar daca o sa gasesc ceva pe net despre parametrii corecti, normali etc.

Va pupa Silvia, o incepatoare intr-ale analizelor smechere!

Mergi la inceput