Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Kitty, mie nu mi s-a intamplat chiar asa, dar am mai citit pe aici si in alte articole de specialitate.Mie de ce mi-a fost frica nu am scapat, azi mi-a scazut temp de la 37,1 la 37, in a 11-a zi de temperatura crescuta.Sigur e semn rau.Tre sa ma astept la urati.Era prea frumos sa fie adevarat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Iulia: eu zic ca-i de foarte bine
monica: nu-ti pierde speranta mai bine fa un test sa scapi de tensiunea asta si te linistesti: stii daca-i alba sau neagra

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

IULIABRAILA, mai ai putintica rabdare, duminica se apropie cu pasi repezi.
monica, temperatura nu stiu ce relevanta are pentru toata lumea, eu cand am ramas insarcinata, in z.27 aveam temp.36.7. Abia in z.29 mi-am facut un test pentru ca eram sigura ca-mi vine, la o asa temperatura, si testul, spre surprinderea mea a fost pozitiv. Nu mai zic continuarea, nu-si are locul aici.
katthy, se mai intampla si asa, am patit-o si eu o data.
va pup pe toate

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

Fetelor,
Sie u vreau un .
Acum 2 sapt am facut laparo mi s-a gasit endometrioza, m-au curatat si acum mi-a dat tratament cu Zoladex, dar din cauza efectelor secundare nu il fac. Beau ceai de naprasnic si de cretisoara si apoi o sa prestez sa vad ce iese.
De aceea treb sa-mi monitorizez bine ovulatia si vroiam sa va intreb ce e ala un test de ovulatie? ca eu nu stiu E ca testul de sarcina?
Astept sa ma informati si pe mine. Multumesc si multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Fetelor, nu am avut rabdare si am facut si testul.Barza.Negativ.In ziua a 11-a de la ovulatie.Si acum clasica intrebare:nu cumva e prea devreme?Ce v-am zis?Tot in dubiu sunt, doar ca sperantele s-au mai naruit putin.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

azi Z 28, temperatura matinala interna 37,2.
a aparut de dimineata si o greata, care a fost azi destul de persistenta, chiar si acum o am. pe asta nu ma bazez pt ca luna trecuta am avut niste stari de voma si a aparut atit de brusc CM si de ordonat, incit....
a, si ieri am simtit acea durere(nu stiu daca o pot numi chiar asa) la ligamentele de la uter. cine a fost insarcinata stie ce spun eu, in prima luna apar acele dureri ca o lama, in josul burticii, sub ovare, care dispar deja in luna a II a.
am niste emotii, nici nu stiu cum sa le mai ascund.
ca si coincidenta, data trecuta am facut test pozitiv de ziua onomastica a sotului meu si duminica pe 18 este ziua lui de nastere. fetele, nu pot sa ma mai rog mai tare la Dumnezeu decit atit, sa ii dea sotului meu cea mai mare bucurie si mie toata fericirea de pe pamint cu o veste....
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

IULIABRAILA nu-ti ramane decat sa faci un test si sa i-l arati duminica. Surpriza va fi cu atat mai mare.
Bafta multa, sa nu-ti vina. Hai si tu, treci de partea cealalta a baricadei, e o luna propice.


gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

gabiuta, sa te auda Dumnezeu pe tine, fata draga.
crezi ca eu nu asta doresc?
da sa vedem planificarea de sus cum suna pt luna asta.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Iulia (din Braila) eu citesc mult dar scriu rar pe la diverse subiecte. N-am putut totusi sa nu remarc prezenta ta si vioiciunea ta iar acum, cand te vad aproape insarcinata, nu pot sa nu iti fiu aproape cu emotii. Tin pumnii pentru test si ma rog pentru tine sa fii -dutza.

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

multam mult aniast, chiar nu ma asteptam, nu prea ne ciocnim pe la subiecte. dar orice are un inceput.
sa fie la toate dintre noi aceeasi bucurie, sa vina repede sau mai repede si sa fim fericite.
IULIA

Mergi la inceput