Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

sunt sigura ca asta iti doresti iuliabraila, doar asta ne dorim toate, luna de una. Poate tu esti chiar mai aproape decat noi luna asta. Fericirea ta e molipsitoare.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

gabiu, nu stiai ca sint molipsitoare ?
uite, stai pe linga mine si vei afla asta.
iti intind o mina, asa, ca sa ne avem mai aproape.
sa auzim vesti super despre , IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Iulia, daca la tine e luna norocoasa, sper sa iti vin din urma. Eu am facut duminica IA si am fost foarte multumita de cum a decurs... Sper ca si rezultatul sa fie pe masura. Tu vrei sa afli pana pe 18, eu pana pe 28 cand e ziua mea :)

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Iulia: sa dea DD ca cifra 18 sa fie cea mai norocoasa si sa ai o zi plina de bucurie nemarginita cand vei afla ca esti gravidutza

Aniast: si pt tine sper din toata inima ca cifra 28 sa fie cea mai norocoasa!!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Eu, ziua 50, a 12-a de la ovulatie, temp 37.Mai astept 6 zile(cele 18 zile de temperatura ridicata care indica o sarcina).Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

s-a sfirsit si ziua de azi Z 29, temp 37,2.
este groaznica asteptarea, dar rezist, rezist....
oare la ce ora se deschide farmacia de linga mine ?
hooo, mai stai nebuno, ce te macina asa tare????
OOOFFFF, fetelor , va pup,
IULIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Iulia , un test de sarcina?

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

eu am intrat doar sa va salut sunt in pauza luna asta,dar asta nu inseamna ca nu va citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna fetelor! As vrea si eu o parere:ultimul CM l-am avut pe data de 20 mai,cam prin 3-5 am avut mucusul asta vestit,iar acum 2 zile (pe 17) trebuiau sa vina rushii.Tocmai putin inainte de a scrie asta, mi-am luat temperatura si era 37,2.Oare e posibil sa se fii intamplat MINUNEA??? Parca mi-e si frica sa-mi fac testul, ca m-am bosumflat de prea multe ori pana acuma.Am trecut si eu prin nenumarate tratamente,pana cand am zis GATA! si fie ce-o fi.CM-ul era tot timpul aiurea,doar cand luam AC venea ceas.Asa ca,ultimul CM "datorat" tratamentelor a fost in 01.06.2003.De atunci...pauza.Pana la 01.01.2006, cand a venit singur, singurel, fara nici un ajutor.Poate a fost un semn divin, cine stie.....Profitand de faptul asta, m-am consultat cu jumatatea si am convenit, ca daca tot a venit, sa-l "mentinem" vreo cateva luni cu AC, aceleasi care le mai luasem.Apoi planuisem intrerupere de AC si in preajma ovulatiei, un Pregnyl de 5000 U.I. Ceea ce am si facut, apoi la greu.In sperantza ca atat eu cat si voi, cele in situatie de asteptare a MINUNII, vom avea parte cat mai curand de vesti bune, va dulce pe toate, desi nu va cunosc decat pe baza celor scrise aici.

Melita H.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

FETELE, azi Z 31, temp. 37,1.
dar test simbata facut, NEGATIV, tare de tot.
cam atit.
simptome ? o mare balonare, cam atit. si parca ceva pofta de mincare.
oare sa zic nu a fost sa fie?
din cite ati vazut, pozitivarea testelor apare la....zile?
IULIA

Mergi la inceput