Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

monica: sigur esti insarcinata!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

gabiu, data CM ar fi 18.06.deci duminica asta. nu mai este mult.
despre test ar putea fi vorba de miine incolo, dar te asigur ca voi astepta data de 18 si chiar 22, pt mai multa siguranta. asa ca test, saptamina viitoare, miercuri sau joi, asta daca nu apar rushii.
va pup, moni eu iti zic de acum sa fie intr-un ceas bun.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Iubitele mele, tot eu va stresez.Azi, a 5-a zi consecutiv 37,1.Am citit eu pe undeva, sau ma insel, ca atunci cand se fixeaza"oul" temperatura mai creste?Acum 5 zile a crescut de la 36,9 la 37,1 si asa a ramas (dupa ce alte 5 zile a stat la 36, 9 de la 36,6).Va pup si nu va suparati pe mine ca va stresez.Mai astept cu testul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Monica mai peste tot am citit ca in situatia in care temperatura bazala se mentine ridcata mai mult de 18 zile este foarte posibil sa fie sarcina. In practica nu stiu cum functionea ce cu 218 zile, dar pe forum a fost o aspiranta la care a fost ridicata vreo 10 zile si au venit timpitii de rushi taman cind era ziua mai draga

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Iubitele vad ca ati adormit!Sau lucrati la proiect?.Maine sper sa ma trezesc tot cu 37,1.Fac testul sambata ca deja am cateva experiente "negative".va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Fetelor am si eu mare dilema si va rog sa ma ajutati.

Pe scurt: luna trecuta am facut laparo la care s-au gasit aderente multiple(sugrumau ovarele si nu ovulam), tropmte infundate - ambele probleme rezolvate. Luna asta am facut instilatii, ultima in z10.

Azi sunt z15 si nu am prestat decat ieri (din motive indepentente de vointa mea). Ieri prezentam o frumusete de albus si de la pranz pana seara intepaturi in partea dreapta ... cred am ovulat.

De azi nu mai am albus in schimb mi-a aparut o mica sangerare mai diluata ca consistenta, rozie (nu ca la rusi).
Ce poate sa fie?
Mentionez ca nu am mai patit asa ceva niciodata.
Sunt putin panicata.


katthy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Eu zic ca astea sunt simptome de ovulatie.Sigur.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Monica tu ai patit asa ceva vreodata?
Multumesc de raspuns

katthy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

azi Z 26, temperatura 37,2, fara schimbare. uneori am impresia ca s-a stricat termometrul si il pun si lui sotu sa vad daca si la el arata la fel. nu-i asa, el are altceva.
eu sppppeeerrrr, dar, daca nu o fi sa fie, sa stiti ca ma las de luat temperatura, gata, m-am cam saturat.
nu stiu de ce altceva ma voi lua, dar asta nu mai fac.
alte simptome,mmmm, intepaturi in ovare, stinga dreapta si o mica balonare care aparea si disparea, dar azi a ramas si nu mai pleaca cu toate ca m-am tot dus la toaleta.
aaa, nu mai am cosuri, care erau nelipsite de 4 luni incoace de la avortul spontan, in special cu citeva zile inainte de CM. acum nu, fata curata bec. chiar uscata.
cam atit, alte chestii nu sint.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu76 spune:

Buna fetelor!Sunt de putin timp pe forumul asta , dar am aflat multe lucruri utile aici!Sunt si eu o aspiranta optimista , asa , ca si voi si in fiecare luna ma rog sa fie cu ochisori !
Luna asta am monitorizat TB , secretia si am folosit si teste de ovulatie.Au iesit pozitive mai multe zile la rand , insa atunci cand a crescut temperatura si aparut celebrul albus cred ca a fost momentul optim ( in rest alte simptome nu am : nici dureri , nici intepaturi , nimik).Asa ca am prestat!Acum Z22 (la mine CM are cam 25-28 , uneori si 30 de zile ) si temp se mentine ridicata de vreo 10 zile.Am facut de dimineata un test de asrcina , iesit negativ , stiu ca e cam devreme , dar e fffffff greu cu rabdarea , doar stiti si voi , nu?
Voi ce ziceti?O fi cu ochisori?Cat de bine seamana simptomele de sarcina cu cele dinintea venirii menstrei?Voi ce stiti?
Voi ce teste de ovulatie ati folosit?
Astept raspunsuri de la voi!Pupici si sa trecem si noi mai repede la

Mergi la inceput