Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

tzuca: las' ca poate e cu noroc luna asta ... cine stie stii ca vine cand nu te mai astepti

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetele, ieri m-au napadit simptomele de ovulatie. de fapt au aparut cu vreo zi, doua inainte, dar ieri au fost mai intense: usoare intepaturi in zona ovarelor, sanii un pic umflati, si aparitia mucusului specific. asa ca am prestat desi eram morti de oboseala
eu Z18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

NUSHAAAA: pai vezi de ce-ti aparusera tie cosurile???!!! uraaaa!!!

helenutza: spor la

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

bubuleana mea draga, vreau si eu sa raportez cosuri! daca facem un club, vreau sa fiu in consiliul de adminstratie :)

"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."
Helen Keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

BUNA ZIUA TUTUROR
Am citit cu mare interes totul despre acest subiect si r vrea sa-i spun doamnei care se duce la Medsana ca si eu ma duc acolo pt inseminare si sunt foarte dezamagita.Acolo doctori sunt f ocupati si totul este doar afacere.Eu sunt pacienta dr.Protopopescu dinsa este adevarat un om deosebit dar este f ocupata si lucreaza la mai multe cabinete.Mi sa intimplat personal ca eu sa ovulez dupa stimulare iar dinsa nu era la Medsana si mi-a facut inseminarea mai tirziu.Eu vreau sa trec la Giulesti ca m-am saturat sa zvirl cu milioanele pt nimic.Parerea mea este ca trebuie sa alegi un medic cit mai accesibil si sa lucreze la spital si un singur cabinet.Eu uneori nu stiu unde sa o mai caut,este f stresant.Si despre analize am facut cu carul si degeaba.Asa ca mare atentie cind alegeti genecologul dragele mele ca altfel albiti de tinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

aurel_cris: ai dreptate eu imi fac la Medsana doar analizele pt ca mi-e mult mai usor, e si mai aproape de casa, etc dar mi-am ales un dr bun, apreciat insa nu atat de popular incat sa fie in halul asta de ocupat adika este si el tot un dr. de la Giulesti si are propriul cabinet; il gasesc destul de usor

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Nu vreau sa fiu plictisitoare dar eu sunt asa de suparata,sfatuiti-ma si pe mine ce sa aleg mai bun ca sansa mea naturala este 0 din cauza sotului,sansele mele sunt doar IA si mai tirziu daca nu reusesc IVF.Am ales odata gresit si nu stiu ce sa fac sa ma duc la Anca Moisa sau Ion Ionut,care dintre ei face si IA si IVF.Sincer Moisa mie imi pare cam repezita si eu sunt tare proasta de fire,rusinoasa si ma supara cum vb dinsa asa repezit.De cind am esuat iar nu mai maninc,nu dorm nu stiu ce sa mai fac.Ce ai face in locul meu?SUBLINIEZ NU POT RAMINE GRAVIDA NATURAL,DA-TI UN SFAT.
NU VREAU SA PLICTISESC DAR SUNT DISPERATA,VA ROG AJUTATI-MA

quote:
Originally posted by bubuleana

aurel_cris: ai dreptate eu imi fac la Medsana doar analizele pt ca mi-e mult mai usor, e si mai aproape de casa, etc dar mi-am ales un dr bun, apreciat insa nu atat de popular incat sa fie in halul asta de ocupat adika este si el tot un dr. de la Giulesti si are propriul cabinet; il gasesc destul de usor

bubuleana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

aurel: te rog spune-ne de ce nu poti ramane natural? sotul are azoospermie? pt ca asta se poate remedia prin tratament naturist... sau e vorba de altceva? iar dr. il alegi pe cel care-ti inspira tie cea mai mare incredere si cu care te intelegi cel mai bine: fie ca e dr. Ionut, Moisa, Tutunaru, Ancar, Denisa P. etc
si cred ca cel mai bine ar fi sa postezi mesajul tau si la Endometru pt ca acolo sunt multe fete cu probleme asemanatoare
pe cand la acest subiect se discuta mai mult despre ovulatie




bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uic9999 spune:

quote:
Originally posted by aurel_cris

Nu vreau sa fiu plictisitoare dar eu sunt asa de suparata,sfatuiti-ma si pe mine ce sa aleg mai bun ca sansa mea naturala este 0 din cauza sotului,sansele mele sunt doar IA si mai tirziu daca nu reusesc IVF.Am ales odata gresit si nu stiu ce sa fac sa ma duc la Anca Moisa sau Ion Ionut,care dintre ei face si IA si IVF.Sincer Moisa mie imi pare cam repezita si eu sunt tare proasta de fire,rusinoasa si ma supara cum vb dinsa asa repezit.De cind am esuat iar nu mai maninc,nu dorm nu stiu ce sa mai fac.Ce ai face in locul meu?SUBLINIEZ NU POT RAMINE GRAVIDA NATURAL,DA-TI UN SFAT.
NU VREAU SA PLICTISESC DAR SUNT DISPERATA,VA ROG AJUTATI-MA[pup


Draga Cris,
Eu am fost TOTAL dezamagita de Medsana si Dr. Ancar. Nu am mai postat pe grup, daaar... cand m-am dus la consultatie, dupa ce am facut analizele hormonale (care oricum am aflat mai tarziu ca erau inutile in acea perioada), Dr. Ancar mi-a prescris anticonceptionale. I-am spus ca e inutil si ca sigur exista si o alta cale de a rezolva problema. Mi-a spus ca nu exista si ca daca asta imi recomanda, asta o sa fac. Ei, nu zau?! Apoi, indrumata de niste mesaje ale colegelor noastre de pe forum, m-am orientat catre Dr. Niculescu, de la Giulesti. Mai aveam optiunea cu Dr. Dracea, dar e in concediu de maternitate. Cand m-am dus la cabinetul dansului, Dr. Niculescu a ramas socat de ce i-am povestit. "Pai de ce sa luati anticonceptionale, cand nici dvs. si nici sotul nu ati facut analizele de baza?" m-a intrebat. Logic, nu? Ca urmare, sotul meu e programat la o spermograma, eu la analize hormonale in perioada care trebuie si la un HSG. Daca vrei sa te duci la dansul sau vrei mai multe amanunte, scrie-mi pe uic9999@yahoo.com ori pe messenger.

Succes, Silvia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Darga unic999 si eu am citeva intrebari dar mai mult despre ovulatie ca am avut si eu niste cazuri similare cu ale fetelor daca ai vrea sa vorbim pe messenger nu mai sear pe la 8 ajung acasa mai devreme la scribici nu pot sunt filmata mai tot timpul.
mersi

marryan

Mergi la inceput