Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

mai fetele, luminati-ma si pe mine proasta.
eu sint azi Z 17, la un CM de 30 de zile. ieri, Z16, am eliminat un mucus fff consistent, aspect supergelatinos,incolor, inodor, brusc, fara sa am un mucus gen"albus de ou" in zilele anterioare. mi-am luat temperatura si aveam 36,9.
azi, cu scurgeri minimale, dar ceva mai mult decit normal, am 37,2.
ce ziceti, ce mi s-a intimplat mie ieri, sau in ce stadiu sint ?
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

iulia ce nostima mai esti...
cred ca tocmai a avut loc ovulatia!!!bre, da te potrivesti aprope perfect cu mine!!!

prestashi ceva?

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

iulia: si io zic ca a fost ovulatia

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

da mai, ieri seara prestat. acum 2 zile prestat, acum 4 zile prestat.
haaa????ziceti ca sint ceva sanse?
sa dea Domnul la toate fetele, care doresc asa ceva din tot sufletul lor.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUNA FETELOR!!
IULIABRAILA si eu zic ca e de bine! Sigur ovulatia, asa ca da-i bataie in continuare si sa auzim de vesti cu ochisori!!

La mine se intampla ceva ciudat: cu doua, trei zile inainte albusul de ou, TB 37.2, iar azi in z15 TB 37.1 si in glera aceea de dimineata, transparenta: un firicel roz. Pe la pranz o pata rosie, ce sa fie?? Sa-mi vina rushii acum, cu 15 zile inainte?? A mai patit cineva asa ceva la ovulatie??? E oare un semn de ovulatie, sau m-am dereglat total. Eu fac si un tratament naturist cu produse apicole si napraznic, sa fie oare de la ele???


http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Ioana: am citit ca perioadele cu sangerari intermenstruale sunt cele mai fertile asa ca da-i bataie probabil ca din cauza produselor naturiste ai o ovulatie mai drastica dar am auzit ca e normal ca unele fete sa sangereze la ovulatie deci treci la treaba

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

ioana, despre intrebarea ta:
si eu am avut luna trecuta la mijlocul perioadei o singerare, am scris despre ea pe aici, nu stiu pe unde, care a tinut 1 zi si ceva, dar nu s-a intimplat nimic, ba chiar mi s-a parut ca luna trecuta nu am avut ovulatie. si eu am facut trat naturist dar luna asta l-am abandonat. si luasem si ceva orgametril(adica progesteron sintetic, asa ca nu stiu pe ce sa dea vina).
ai grija de tine, presteaza daca poti, daca nu, asta este.
eu prestez, prestez, daca ziceti voi, io incerc. azi am si o durere in ovarul sting(care era inflamat acu 3 luni). si apropo, luna asta am luat si antibiotice pe CM, pt ca am fost racita.
IULIA
sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUBULEANA multumesc de incurajari, da asta cred ca a fost, pentru ca si TB era 37.2 si am avut si intapaturi in ovare. Am prestat cu sotul si o sa trag tare in continuare, pentru ca e prima luna dupa CM de la laparo si am aflat ca sunt mai acute si mai ascutite durerile, acum.
IULIABRAILA multumesc de sfaturi, am fost foarte ingrijorata aseara, pentru ca nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva. Dimineata albusul se ingrosase consistent si am vazut un firicel roz in el, iar mai tarziu, pata aceea rosie era tot gelatinoasa, dar prea rosie. In momentul acela mi-au venit in cap fele si fel de scenarii negative. Ma si vedeam cu CM dat peste cap si alte ganduri mai negative. Credeam ca-mi vin rushii la 15 zile, eram chiar disperata. Acum m-am linistit dupa ce-am vorbit si cu dr. care mi-a recomandat sa iau utrogestan, pentru ca e posibil sa fie si o lipsa de progesteron si se simte doar la ovulatie acest lucru. Asa ca daca dr. mi-a prescris prestari si utrogestan eu ma conformez. Va pup si va multumesc!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna ioanatugs eu tot am folosit utrogestan pu cantitate mica de progesteron dar uite ca mai rau mi a facut mi sa dereglat complet ciclu care era regulat + ca mi sa cam schimbat mai multe in ceeia ce priveste simptomele de la ovulatie si CM, utr e un preparat care regleaza cica asa scrie in prospect eu asa ceva nu am vazut la mine.

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

breeee, io azi Z 19, am 37,4. e de bine, e de rau ?
haida, nu mai inteleg nimica, de ce creste temperatura mai asa tare ?
este normal ?
IULIA
(mi-a trecut durerea de ovare de ieri)

Mergi la inceput