Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Uki...
merci pt. raspuns si pt. incurajari! Da, pe 12 seara am fost la cabinet si am intrat dupa 8. Cred ca te stiu...ati venit in gasca... Eu stateam pe scaun in dreapta ta..eram cu sotul. Tu tineai in brate un puiut dragalas.:))) Ti-am vazut poza in album...tu esti!!!

Da, o sa incerc sa nu ma mai stresez si sa fiu optimista, sa am incredere in doctor. Singura problema este ca nu se stie sigur de unde provin aceste scurgeri:( Ciudat mai reactioneaza organismul uman. Maine este "proba de foc"..sper sa nu reapara!!!

pupicei la toate si felicitari pt. bebici!!!


quote:
Originally posted by uki


Neata!

ziceam ca nu mai scriu, da' uite ca nu pot sa ma abtin

Cris, ziceam Dianei ca-i tinem pumnii sa fie bine pt ea la nastere, ca mie... la ce sa-mi foloseasca acum niste pumni stransi?

Clio... ceva ceva si la tine?, asa un "mic" cadou pt Alexia?

Cata, in primul rand bine ai venit printre noi, marea gasca a marelui doctor , no, in al doilea rand daca ai fost ieri la cabinet mai pe seara, adica dupa 8, e posibil sa ne fi vazut(io aveam in brate un bebe mic) al prietenei mele...
daca nu ai fost atunci, asta e...
imi pare rau de experienta nasoala cu sarcina, bine ca ai trecut de asta si acum ai din nou un samburel in burtica, nu te mai ingrijora (de fapt e normal sa te ingrijorezi), daca dr a zis ca nu e grav,

scurgeri maronii cred ca au mai toate gravidutele in primele sapt de sarcine, eu am avut pana in sapt 12-13, din cauza ca fusesem la mare si am intrat in apa rece rece... la mine asta a fost motivul, ma si ofticam ca am crezut ca-mi vine ciclul si ca nu e nici o sarcina...dar au trecut de la sine! zapaceste-l pe doctor cu intrebari ca e normal, si fii linistita, nu te stresa ca nu e bine! noi suntem alaturi de tine, si de toate burticile dragalase

(imi pare tare rau ca nu pot ajuta mai mult, din cauza ca nu am ce sfaturi sa dau, si pe de alta parte ii multumesc mereu lui Dumnezeu ca am avut o sarcina lipsita de probleme), va doresc si voua numai bine!

Mariuca(31 dec.2003)



Cata + puiutul din burtik :)
15+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Diana felicitari mamico, sa-ti traiasca flacaul de nota 10, sa fie sanatos, ca frumos e cu siguranta, sa creasca mare si sa se scurga ochii fetelor dupa el!
Uki tinem pumnii si..vb Cristinei ptr ce facem galerie? Eu am inceput deja...succes la marea extragere!
Cata bine ai venit in gashca! Sa ai o sarcina usoara si fara probleme. Bafta la triplu test si ai grija de tine si de bebe mic

Offf, eu tot aman cu steriletul ala, nu stiu de ce....mi-e cam lene sa ma duc la analize . Poate reusesc saptamana viitoare sa ma mobilizez exemplar...iote o iau si eu pe urmele lui Uki

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Cata, si sotul tau era cel cu ochelari, la care se tot benocla ala micu'?
numai bine!

Madau... tu tre' sa "bagi" io tre sa"scot"...asta e viata pupici la piticoata!

a, si mie mi-a dat sa fac analize la IDS din dorobanti... e scump? stie cineva scoruri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

uki, am facut analize la IDS, zoonoze (hepatita, rubeola, toxo,citomegalo, igg si igm) =3.450.000;in afara de cele cu trimitere, gratuite;
la acestea am aflat preturi prin telefon ureaplasma+mycoplasma=890.000;secretii=250.000;culturi col=230.000;papa nicolau=280.000;
anasia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

da Uki noi eram :)))))) Super..

Madau - am citit acum povestea nasterii Mirunei...si aproape mi-au dat lacrimile. A fost super...Inteleg ca Tutunaru este ok, la nastere nu?



Cata + puiutul din burtik :)
15+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cata dupa cum ai vazut am avut parte de o nastere suuper usoara, parca sa compenseze cat m-am chinuit cu cerclajul si alte nebunii. Nu-ti face probleme legate de sarcina sau nastere ca T e super, ai incredere si mergi pe mana lui ca stie ce face . Pupici

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Anasia iti multumesc din suflet, exact astea is cele pe care tre sa le fac si eu...

Cata ce mica e lumea ha? maine poimaine ne intalnim acolo cu bebicii proprii in brate... si pe afis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Neata!

am intrat repejor sa pup micutza dragalasa cu nume de floricica - IRIS, LA MULTI ANI!

o zi frumoasa maine! e sarbatoare, LA MULTI ANI TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Uki,

Multaam fain de intrebare!
Chiar citeam de temerile tale in legaturaa cu bb2!Eu mi i-am dorit asa muuuuult,incat momentul de strngere de inima :"ce voi face?" a fost extrem de diminuat!!!

Cel mai greu e momentul in care tr sa luam noi decizii! azul nostru le-a luat Dumenzeu...Si a fost mai putin stresant!!Adica ne-a scutit de grija "hotararii!


S-a intamplat la amandoi bb-ii dincolo de ceea cese stie in medicina clasic ca tr sa se intample!


Citeam acum pe forum de o mamica din Suceava-care facuse deja forme pt adoptie- sa se intmple sa primeasca de Sus rasplata pt dorinta ei!

Dupa bb2 a facut operatie de legare de trompe si e insarcinata acum in peste 23 de saptamni cu bb3!A aflat de bb la 14 saptamni si embrionul era cobort in uter=ceea ce am inteles ca este ff putin probabil!
Deci uite ce poate face Dumnezeu! Cate noi cu gandul nu gandim!

Asa ca eu avand in vedere antecedentele cu Focutza si Botishoara o sa fiu extrem de prevazatoare...dar din suflet mi-l doresc pe bb3!Si stii cum e cu ce iti doresti!

Si mie imi e extrem de greu ,nu ma ajuta nimeni in afara de sotul meu cu el intind, calc ,piata tot, dar stiu ca ne vom descurca!

UIte si iti mai spun ceva:in mai 2004 am ramas insarcinata cu Tudor! E,din martie eu simteam ca in vara voi avea in burtica un puisor DESI ERAM IN PROTECTIE TOTALA din cauza sindromului diagnosticat de Fundeni si pentru care tineam un regim naturist strict!

LA la serviciu toata lumea ma intreba dc dau examen in vara si eu le zicem in martie ,aprilei c dc nu o sa am bb o sa -l dau! SI la momentul ala nu faceam NIMIC IN ACEST SENS!


Si in mai ,pac bb!Ti-am zis dincolo de orice lege cu inteles !

SI atunci, in momentul ala de bulversare totala,trebuia sa iau decizii care ma depaseau !Fundeniul o tot tinea ca nupot tine copilul fara tratament si e o istorie intreaga pe la "Asteptand un ingers..."

Toti medicii la care mergeam,care de care mai "conferentiar" stiau ca sunt un CAZ si nu se poate sa iau decizii de capul meu!IAr dc le iau "copilul va creste fara mama!"

Si atunci mi-am zis atat: daca Dumenzeu mi l-a trimis pe bb imi va trimite si ajutor pentru el!Si atunci l-am descoperit pe DR MINUNE cum i-am zis atunci dr Tutunaru!

Atunci a inceput odiseea mea de lumina si m-am bucurat sa vad ca si a altora!

Stiu ca la momentul ala insistam ca o fat sa mearga la T saa vda despre ce e vorba..A mers si raspunsul a fost: "Daca trei medici spun ca am nevoie de tratament si T nu, atunci tr sa ascult de decizia majoritatii!"


Raspunsul meu a fost atunci ca Baabes si Cantacuzino nu au facut parte din majoritate!Poate compartia pare exagerata ,dar timpul a demonstrat ca majoritatea s-a inselat si doar unul ,care iesise de sub clopotul lui Gauss a reusit sa trimita in lume bucatele de fericire!

Am regasit-o acum cateva zile pe forum,spunand ca ff multi dr se indoiesc de analizele de la Fundeni si cele care sunt suspecte doar, sa nu faca tratamente inutile pentru ca ea la un anumit moment s-a inselat!

Ti-am scris toate astea sa vezi ca un bb este ceva extrordinar si este dincolo de puterea noastra de actiune , de intelegere..
Hai ca m-am intins mult dar asa fac eu :cand nu scriu nu scriu si cand scriu ma intiiiiiiiiiiind!


Pupicei tuturor fetelor sai bb linistit si afectos proaspetei maamici!



http://community.webshots.com/user/bestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bestutza,sanatate maxima si nastere usoara!
Ti-am vazut acum pozele noi cu Tudor la 1 an, e f f dulce si cu mai mult par decat mi-l aminteam (de asta toamna din Cismigiu).
Sper sa aiba si Alexandra mea ceva par pana la un an!!! Si mai sper si la n bb2 la anul (un baietzel). BTW, ai aflat ce sex are botishoara? E fetita? (Daca se numeste asa, imi imaginez ca e!)
Te pup!

Mergi la inceput