Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

abia pe 26 aprilie poti sa faci programare la dr T
Diana ,
Maggy , pe unde umbli, mama!!Cum se cheama sprayul ala "propo-pur???"pt gat , tuse , ca am racit.


ALIA 35W
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Bafta multa, Diana. Esti pe maini bune.
Eu iti urez sa te refaci cat mai repede dupa cezariana, ca sa te poti bucura din plin de puiutul tau.

Adriana
Vine barza
Varsta bebe

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Diana multa bafta, iti tinem pumnii sa scapi usor si sa te refaci cat mai repede!Sa ne povestesti si noua despre cum va veni bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Diana, iti tinem pumnii
Uki, vezi?! De-asta nu e bine sa treaca ceva vreme de la prima nastere Te hotarasti mai greu! Tu nu mai sta mult pe ganduri si treci la treaba! Nici eu nu concep viata fara un fratior sau o surioara pentru nebunatica mea! Hai, curaj!

Adriana, felicitari pentru baietel! Maine-poimaine e randul tau sa iti facem galerie!

PS:Dati-mi si mie un pm daca stiti cumva cand mai este T de garda!


Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Ceva vesti despre Diana si bb?

Eliza 22+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Alia,
sunt cu workeri in casa si deja m-am umplut de toata spuma marii..nu are sens sa detaliez despre seriozitatea muncitorului roman! Oricum, ieri a venit unul care trebuia sa repare pe langa niste geamuri si sa dea cu vopsea lavabila. Se uita omul la galeata cu lavabil si ma intreaba "da ce dati cu vopsea, ca e curat?" zic "pai vreau si io sa-i pun lui bb o culoare noua pe pereti" El (cu mainile in buzunare): Si lavabilul cine il da pe pereti, dumneavoastra? Ca eu nu am timp, am de lucru..."
Asa ca l-am dat afara. Azi vine sa isi ia banii pt ca ieri a stat 3 ore cu mainile in buzunare la mine acasa, deci a pierdut omul o jumate de zi de lucru...

revenind la subiect, numele sprayului de gat PROPOL PUR de la Abocca. E super util!

Despre Diana inca nici o veste, va tin la curent cu tot ce aflu...
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Neata!

in primul rand Diana tinem pumnii sa fie bine!

in al doilea...rand, am fost aseara la cabineeet! dr s-a bucurat tare sa ma vaza, si a fost incantat sa auda ca as mai vre un bebelus, mi-a zis ca daca ar mai avea si el varsta potrivita (auzi la el, se considera batran), ar mai fi facut si el un fratior ceva pt fetita lui, care apropo, era acolo, se juca (dar tata stia ca-si face temele)
ma rog, nu intru in alte amanunte, decat ca o sa merg la spital zilele astea pt marea extragere...
l-am intrebat cand e plecat si mi-a zis ca de obicei pleaca la seminarii in mai si iunie, in mai pe 1,2,3 si 8,9 10...
poate fi gasit la spital mai mereu, dar mai sigur martea joia si vinerea
mi-a zis ca daca se intampla sa nu raspunda la tel,ceea ce mie mi s-a intamplat de cateva ori si i-am zis aseara, cica n-are handsfree-ul la el si la tel lui nu rasp nimeni cand are nasteri...

deci, fetelor dragi, ma apropii de marele moment al vietii mele, o provocare pentru mine, sper din suflet sa-mi fiti alaturi, sunt convinsa ca nu va fi usor, dar, cum spunea Cristina, satisfactiile is nenumarate

nu stiu de ce o lungesc atat(vorba)... sper sa ma intelegeti si sa nu va suparati pe mine, nu vreau sa fac tam tam, recunosc ca mi-e si putinel fricutza, uf...ok, nu mai intru pana nu am vesti, asta ca sa nu deranjez.

acum sunt alte burtici pe ultima suta de metri care au nevoie de sprijin si incurajare, eu va iubesc mult pe toate si vreau sa va fie bine, cand va urez o fac din suflet si cu mare dragoste!!!

ne auzim!


ps. Bestutza, stiam ca si tu esti, nu ne mai spui nimic?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetelor!
uki, cum poti sa crezi ca deranjezi? eu ma bucur cand sunt mamici care ne sprijina si ne incurajeaza, mai ales paciente ale dr, avem si noi de la cine invata; multa bafta in ceea ce ti-ai propus!
dianaam si eu emotii de parca as fi in locul tau!pupici
anasia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Diana_d a nascut aseara! Si ea si bb Alexandru sunt bine, bb a avut 3580 de grame si a luat nota 10 !
Magg cu Nichita 33 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Buna fetelor,

eu sunt noua venita aici, dar ca si voi sunt pacienta doctorului Tutunaru.
Ma bucur ca l-am intalnit, deoarece eu am avut acum 2 ani o sarcina oprita in evolutie. Acum sunt in 15 sapt., mi-a dat un tratament pe care l-am urmat, insa am o nelamurire.
Eu am debutat in sarcina cu ceva scurgeri maronii...iar dupa ce am inceput sa fac tratamentul, s-au oprit. In sapt. 13 mi-a zis sa intrerup injectiile ca sa pot face triplu test. Cum le-am intrerupt au reaparut scurgerile. L-am sunat si a zis, sa le fac din nou. Zis si facut..totul ok..s-au oprit din nou.
Aseara am fost la cabinet cu rezult. de la eco morfologica si a zis ca e ok, insa ca trebuie sa opresc Pregnylul pt. triplu test. Mi-e teama ca daca il opresc, reapar acele scurgeri. Le urasc, ma deprima, nu le suport! El a zis ca nu de la injectii s-au oprit.
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva????? Ce parere aveti?
Banuiesc ca toate ati facut triplu test

Multumesc

Cata + puiutul din burtik :)
15+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput