Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Madasta, sa vezi cum e in saptamana 40!Gata, s-a intors T in tara, bebe poate sa vina. Fetelor, daca va spune T ca a vorbit cu bebe si ca s-au inteles sa se astepte unul pe celalalt, sa-l credeti! Miercuri merg la spital la monitorizare si la intalnirea cu doc. Asta daca nu ma apuca pana atunci nascarea...DianaD 39w + 3d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

dianad, wow, ce repede a trecut mai!!! tinem pumnii, sa treaca repede si usor!!

poate T face mai nou si telepatie cu bebelusii , sa u faca pe nebunii sa se nasca mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

madasta si dianad, fiti "barbate", sa aveti nasteri usoare! va asteptam cu vesti si cu povestile cu bb!
anasia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Cristina, parca ieri citeam de tine ca mai ai putin si nasti, iar acum e randul meu. Abia astept sa ajung miercuri la T sa vad ce zice de data la care o sa-mi faca operatia de cezariana. Va tin la curent.DianaD 39w + 3d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Buna fetelor.

DianaD am si eu o curiozitate. Eu sunt pacienta lui Dr. T, am 22 sapt. si as prefera cezariana nasterii naturale. Pana acum nu am abordat subiectul cu T pt ca e cam devreme dar am auzit ca nu e adeptul cezarienei decat daca se impune din motive medicale. Pana acum la mine sarcina a decurs exemplar si daca bebe nu o sa fie prea mare ( ceea ce ma indoiesc pt ca e fetitza si nu da inca semne ca ar creste prea repede) sau daca nu o sa fie pozitionat cum trebuie nu prea as avea indicatzie de cezariana. Eu stiu exact ce implica ambele metode de nastere dar simt ca cezariana e pentru mine. Ce zici am vreo sansa sa il conving pe T?
Te intreb pe tine pt ca esti singura pe care am vazuto pe forum pana acum care face cezariana si e pacienta Dr. T. Poate pana nasti mai intri pe forum si ai timp sa imi raspunzi.
Daca nu itzi urez cezariana usoara, refacere rapida si bebik super sanatos.


iulenca

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;103/st/20060816/dt/8/k/32fc/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

La mine este o miopie forte: -16 plus coroidoza miopica si alte minuni pe fundul de ochi. T la mine nu si-a pus problema nasterii naturale. Mi-a spus de cezariana de la prima intalnire.DianaD 39w + 3d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

O sa scriu dupa cezariana cum a fost.DianaD 39w + 3d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Dianad , bebe al tau a fost ascultator, ai vazut?
Nastere usoara!

Lacri


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Dianadsa stii ca e ceva in "neregula" cu T si cu bebelusii, fac ei ce fac si tot il asteapta pe T, sau vin inainte sa plece. Nu de alta dar si eu am patit la fel. Asa ca stati linistite ca o sa fie ok.
Nastere usoara, bebe sanatos si muullt laptic!
Madasta curaj ca mai e nitel, iti inteleg nerbdarea, eu nu am avut burta asa mare insa am stat in pat din luna a 5a, asa ca ultimele saptamani au parut un calvar. Noroc ca timpul zboara repede, acuma o sa te trezesti cu bebe in brate si sa vezi atunci ce trece timpul pe langa tine. Nastere usoara si tie, sa fiti sanatoase amandoua si asteptam povestea nasterii.


Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna fetelor,
as dori sa merg si eu la DL. DR Tutunaru si as vrea daca se poate sa-mi spuneti la Elias cand il pot gasi de garda ca eu la cabinet nu prea imi permit sa ajung
Voi de obicei cand mergeti la spital cam pe la ce ora mergeti si cum procedati?


9+

Alina

Mergi la inceput