Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

putem lua 2 no psa de 80 mg o data sau eprea mare doza??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adelapop din cate stiu eu Nospa de 80 mg e din aia forte. So...nu lua doua odata ptr ca ar fi echivalentul a 4 pastile ccea ce e enorm. Mie mi-a zis sa iau maxim 4 pe zi, dar in nici un caz deodata. Daca le iei ptr contractii mai bine incearca una si un supozitor Scopantil. Daca nu tine mai iei mai tarziu inca una. In ce luna esti?

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetelor!
diana, vreau si eu un pm cu nr de telefon ale rezidentilor pt orice eventualitate, mai ales dc dr nu e in tara; pupici
anasia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

madau
offff sper sa nu fi facut vreun rau lui bebe ca am luat azi noapte un no spa forte si inca unul tot forte azi pe la 12,30
asta inseamna ca am liat deja cele 4 recomandate
mie imi zisese sa iau maxim 3 pe zi....la care s-o fi referit??
cert e ca rontai biscuiti, feliute de cascaval si cateva linguri de supa ca sa nu mai explodez si sa nu mai iai nospa
sunt in luna a6-a
24+

quote:
Originally posted by madau

Adelapop din cate stiu eu Nospa de 80 mg e din aia forte. So...nu lua doua odata ptr ca ar fi echivalentul a 4 pastile ccea ce e enorm. Mie mi-a zis sa iau maxim 4 pe zi, dar in nici un caz deodata. Daca le iei ptr contractii mai bine incearca una si un supozitor Scopantil. Daca nu tine mai iei mai tarziu inca una. In ce luna esti?

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cand vine dl dr? Duminica?
Acum ,da?
Ca vreau sa-i fac o vizita..nu l-am mai vazut de la controlul de 6sapt.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_dani spune:

Buna.
N-am mai intrat de mult pe site, dar citind ultimele mesaje de la "Dr.T" ma simt oarecum datoare sa adaug si eu ceva.
Si eu am nascut prin cezariana la Elias, cu dr. T. in aprilie 2004.
De obicei cusaturile finale le fac rezidentii, iar pe mine "m-a brodat" rezidenta, Dana, si, nu am avut nici o problema, ba chiar doctorul i-a spus ca a facut" o cusatura de nota 10"...Dupa doua luni aproape nu se mai vedea nimic, intra in joc si "materialul", asa ca nu va speriati...Tot ea a fost cea care m-a pansat in primele zile, eu am fost foarte multumita, era mereu atenta si draguta...N-a primit decat flori...
Asta a fost experienta mea, altii or fi avut altele...
Numai bine.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.mattei spune:

Buna fetelor - sunt o mamica de ianuarie 2006 - am citit in fuga despre problemele voastre (stau cam prost cu timpul) si pot sa va dau urmatorul sfat - cum simtiti vreo durere mai serioasa sunati-l pe T ca nu e de glumit - eu am ajuns in saptamana 32 la 2 noaptea la spital la Elias din cauza unor asemenea dureri - era sa-l pierd pe bebe - pt ca din cauza durerii s-au declansat si contractiile - pot fi mai multe cauze - la mine a fost vorba de o infectie urinara care a declansat o cumplita durere de rinichi si spate. Am stat internata in spital cateva zile - am luat no spa, gynipral, mi-au facut injectii cu antibiotice Cefotaxim, etc. Asa ca nu stati si asteptati sa se intample mai stiu eu ce ! Eu am tras o spaima cumplita si de aceea va scriu - nu as vrea sa treceti prin ce am trecut eu !

Faceti-va analizele cat mai des posibil - iar urocultura este superimportanta - nici nu va imaginati.

Alina si bb Carla Maria (25.01.2006)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20060125/n/Carla+Maria+Matei/dt/-17/k/d7b9/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Alina, multumim pentru sfaturi; ai perfecta dreptate: asa ar trebui sa procedam. Doar ca, sunt si situatii cand T. este plecat, iar medicul de familie este super-aglomerat si nu te poate primi(cum a fost cazul meu). Se pare insa ca la mine nu a fost nimic grav, caci incepand de a doua zi m-am simtit ok.

Oricum, luni merg la echo morfologica. Sper ca totul este bine; am niste emotii groaznice.

Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madasta spune:

multumesc pt incurajare mag.
fetelor, confirm si eu k maine va fi la datorie dr, ca in luna mai va fi plecat cate 2-3 zile p saptamana (apropo nu e motiv d ingrijorare decat cum e cazul meu k tb sa nasc...pt rezultate la eco etc chiar nu e motiv d panica, si la urgente vb prin sms cu el) si k, desi ne gandim k il putem stresa, la dureri ciudate, el trebuie anuntat., asa am ezitat eu knd am avut niste contractii chiar violente prin luna 4-5 si mi-a zis sa iau no-spa. d atunci iau d 3x p zi si am aflat intre timp k am si colul mic si moale, ceea c m-a dus la un pas d serclaj, dar fiind cuminte n-a mai fost nevoie d asa cv.
eu d maine intru in sapt 37, deja mi s-a eliminat putin din dopul gelatinos, maine ma duc la dr sa vad cat a mai luat asta mica a mea, k e mare rau...(ma recunoasteti la spital dupa cea mai imensa burta, p langa cu corp normal...:))...asa si speranta mea este sa nasc mai devrmee d termenul dat d ei, deci cam in sapt 38 asa, nu d alta dar NU MAI POT. asa sa stiti! orice miscare e cam chin pt mine, sa ma asez si sa ma ridic e cv...iar asta mica nu mai are realmente loc!!!

Mergi la inceput