Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Adriana,
si eu avut dureri/contractii tot semestrul I, ce nu a cedat la nospa a fost "premiat" cu gynipral...sincer eu nu cred ca e vreo corelatie cu eco transvaginala.
Ia No-spa, stai cumintica si va fi bine!
Magg cu Nichita 31de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Mada, Magg multumesc mult pentru sfaturi si incurajari.

Vad ca durerile nu au revenit; m-am si odihnit noaptea trecuta si acum ma simt mai bine. Si eu m-as fi simtit mai linistita sa merg la spital sa vad ca bebe este bine, dar atunci cand durerile au debutat eu tocmai venisem de la echo (luni seara) iar peste o saptamana (tot luni) merg la morfologica la Iosup.

Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

buna fetele si eu tot pacienta lui dr T sunt si sunt in saptamana 22+
vroiam de mult sa ma alatur voua in topicul asta dar...nu aveam curaj...am citit tot in schimb
va pup si sper sa ma primiti si pe mine

magghyc si eu mai am o cutie jumatate de Utrogestan daca mai are nevoie prietena ta...imi poti da un PM sa dicutam detaliile...te pup

bulinuta 22+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;121/st/20060806/dt/7/k/9a2f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

dianad am o mare rugaminte daca se poate...poti sa-mi dai si mie un PM cu nr de tel al rezidentilor dr T caci eu sunt coapta rau de raceala plus o alergie si am fost ieri la dr si mi-a dat niste medicamnete pe care nu stiu daca am voie sa le iau si nu as vrea sa-l deranjez pe dr T daca nu e intara
multumesc mult de tot

bulinuta 22+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;121/st/20060806/dt/7/k/9a2f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

M-am intors de la monitorizare. Se pare ca bebe al meu il asculta pe T si sta la burtica pana se intoarce doc in tara. M-am interesat de garzi: T si-a facut toate garzile in primele zile din aprilie, pe 9 este Alex, iar pe 17 Lebit.DianaD 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Diana, dar cat lipseste T din tara? Eu aveam impresia ca doar o saptamana, si apoi toata luna mai.

Bafta! Sa ai parte de nastere usoara!

Adriana
Vine barza
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Se intoarce duminica. In mai va fi 2 zile plecat, 3 zile in tara si tot asa.DianaD 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Madasta,
eu iti raspund aici, chiar daca tu ai postat la sub vechi, ala era inchis...
Nu esti singura in ac situatie, dar no fi chiar asa de negru!Si eu m-am stresat, apoi m-am calmat si tot asa o tin intr-o ameteala continua.
Eu simt/cred ca totusi va fi bine si nu ne-om impotmoli ca tiganu' la mal ...pana acuma de am avut nevoie de T, am dat de el... Sper ca acest bun obicei sa nu se schimbe la final!Incerc sa ma incurajez zicand ca el a mai fost plecat, si totusi nu a scris nimeni ca nu ar fi nascut cu el din cauza asta.(PS: daca stiti vreun caz voi, va rog NU povestiti!).
Magg cu bb Nichita 32 de s fix!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_stancescu spune:

salutare
sunt si eu printre paciente. eu am doar 17 saptamani sunt la inceput dar am avut niste probleme si am prins o incredere extraordinara in acest om. Este deosebit!! Stie cineva daca luni de dimineata va fi la spital??? Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Buna !

Chiar va fi plecata toata luna mai din tara ? Eu la inceputul lunii intru in saptamana 20 si voi face a doua eco morfologica si as vrea sa ma duc cu rezultatele la el. Asa ce fac ? Ma duc la rezidenti ? Sau astept sa se intoarca el ?

tuturor !

15+

Mergi la inceput