Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna fetelor

Madau, m-a impresionat foarte mult povestea nasterii Mirunei. Sa fie cuminitica si sanatoasa!
Si eu sunt tot o pacienta a dr Tutunaru si as vrea sa te intreb cate ceva (daca mai ai timp acum sa raspunzi). Am cerclaj si mi-a spus ca o sa mi-l desfaca inainte dar nu mi-a specificat in care saptamna. Tie in ce saptamana ti l-a desfacut? Unde? La spital sau la cabinet? Pe mine m-a chemat la control in saptamana 36 dar ma gandesc ca este cam devreme pt desfacerea firului. Plus ca eu am programare pe 9 mai iar el pe 10,11,12 am inteles ca este plecat si mai este plecat 17-19mai. Tare imi este frica sa nu ma apuce nasterea cand nu este. Atunci cand trebuia sa plece ti-a lasat un nr de tel in caz ca totusi nasti cand nu este el? Sau numai ti-a spus sa iei No-spa?

In afara de Magne, Bio-marine si No-spa ai mai luat alte vitamine, prenatale? Mie nu mai mi-a dat altceva. Acum la 36 sapt trebuie sa imi repet analizele la sange, urina, cultura col dar nu mai mi-a zis ca as mai face vreo eco la Iosup. Tu ai mai facut dupa sapt 20 eco la Iosup?

Imi cer scuze ca ti-am pus atatea intrebari dar am f. multe nelamuriri si dr. este f ocupat. Imi este jena sa il sun pt aceste intrebari.

Monica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monnica iti raspund cu mare placere, cum sa nu?
O iau pe rand sa nu uit ceva:
1. Cerclajul mi l-a desfacut in sapt 38 la spital, insa eu am avut si un cerclaj mai zapacit cum imi place mie sa spun ( adica a fost colul legat cu 2 fire, sus si jos) si din cauza asta mi-a zis ca e mai bine sa facem operatiunea la spital. Insa la unul normal ti-l poate desface si la cabinet. De nascut si mie mi-a fost tare frica, mai ales ca pe 14 dec am fost la control ( aveam 39 sapt ) si pe 16 el pleca din tara vreo 3 zile. Dar uite ca am avut noroc si bebe a venit pe 15 dec
Mi-a spus sa-l sun daca ma apuca nascutul, oricum aveam tel dr. Alexandru ( rezidentul lui ) cu care urma sa nasc in caz de ceva, si sa iau la greu No-spa si Gynipral, sa stau in pat, asa zicea el ca o sa rezist pana revine in tara.
2.In afara de Magne, No-spa si Bio-marin am mai luat Scopantil supozitoare ptr contractii si Gynipral doar la nevoie. Plus Pregnyl care mi-a mancat sufletul ( si fundul ) o luna de zile.
3.Nu mai faci nici o echo la Iosup, decat daca i se pare lui ceva si e nevoie de o analiza mai amanuntita.

Cred ca am reusit sa te lamuresc cat de cat, daca am uitat ceva ma mai intrebi aici sau pe PM. Pupici si nastere usoara!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:


Iti multumesc mult pentru raspunsuri, Madau.
Iti spun sincer ca as vrea sa nasc cu Tutunaru, imi este cam frica sa nasc cu rezidentul. Este vorba de Bogdan, nu? Il cunosti? Cum este? L-ai sunat vreodata?
Dar acum asta este, ce o fi o fi poate am si eu noroc si bebe il asteapta pe Tutunaru.
Ma mai framanta si cum sa fac sa ii dau ceva doctorului. Tu i-ai dat?
Iti multumesc inca o data pentru ajutor


Monica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Desi la inceput nu-l puteam suferi pe Bogdan vreau sa-ti spun ca s-a dovedit a fi super de treaba. A stat langa mine de la inceputul travaliului si pana am nascut, nu a plecat nici o clipa si a tinut in permanenta legatura cu T si cu anestezista. Eu zic ca e ok, daca stii cum sa-l iei. Oricum ca medic sa stii ca e bun, si pana la urma asta si conteaza. Daca era nasol nu cred ca ne lasa T pe mana lui.
De sunat l-am sunat o data si a fost super dragut, m-a chemat la spital si m-a controlat asta ptr ca bebe lovea de mama focului in col si aveam niste dureri groaznice.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Am vorbit si eu cu diana_d si mi-a zis ca Bogdan i-a facut o cusatura impecabila la cezariana...
Asta ca tot se discuta de el...
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:


Va multumesc mult, fetelor. Sper ca daca nu este Tutunaru sa fie ok si Bogdan. Marti cand ma duc la control o sa ii cer nr de tel.
Nu prea sunt incantata sa nasc cu un rezident, cat ar fi el de bun.
Acum daca asa va fi sa nasc cu Bogdan, asta este .



Monica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Magg, multumesc pentru informatii. Si mie mi-au facut TT atat dupa eco cat si dupa UM; initial pe mail mi-au trimis doar prima varianta (negativa!), dar am insistat si le-am solicitat si varianta dupa UM si mi-au raspuns ca si aceasta este negativa (mi-au trimis-o initial doar pe cea la care, din cate stiu ei, se uita T.) M-am linistit.

Adriana 17+
Vine barza
Varsta bebe

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor Bogdan e tipul ala mai inalt asa cu ochelari si mai brunetel un pic?????/ pare cam mistocar asa un pic.dar ma gindesc ca nu o fi luat Tutunaru un "necioplit " sa-l tina pe linga el.

Eu l-am vazut doar o data sau de doua ori la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monique exact ala este. E cam mistocar asa nitel, dar la nastere sa stii ca a fost f responsabil si serios. Tre sa treci cu vederea, acu' intre noi fie vb si T face mistouri o groaza, unele se supara, altele rad.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_stancescu spune:

fetelor, aveti idee programul dr.Tutunaru de la spital? De fiecare data cand ma duc uit sa il notez. Stiu sigur ca lunea e de la 10-12. Mai departe ma ajuta cineva. As vrea sa trec maine sau vineri. Este in tara?
Merci anticipat
In rest ce se intampla de e linistea asta?
Eu, 21+

Mergi la inceput