Dr. Tutunaru (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Hristos a inviat!

Uki si Bestutza, multumim pentru urari! Ne-am bucurat sincer ca v-ati amintit de noi! Pupici!



Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Clio, La MULTI ANI fericiti si impliniti Alexiei cea frumoasa. Ce a luat de pe tava??? mare!

Laura, mie T. mi-a zis sa astept minim un an dupa ceza ca sa raman din nou...si mi-a zis ca a doua oara am sanse mari sa nasc natural si asa voi si face (daca ma lasa) Dar in 2007 sa intram in UE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna fetelor,

Hristos a Inviat!

M-am intors in sfarsit din "calatoria de Paste.

Eu in fiecare dimineata simt bulbuci in partea stanga, dar nu stiu daca este bebe. Sper sa fie primele miscari.

Vesti bune: rezulatat Triplu Test negativ. Ura! T. a zis sa il sun cand am rezultatul: stiti cumva cand este in tara, si cand este cel mai potrivit moment al zilei pentru a fi sunat?

Vesti nu prea bune: am racit (imi curge nasul dar nu fac temperatura). Am luat ceva Eferalgan (cate o lingurita pe seara din cel pediatric, echivalentul a 1/3 pastila)+ apa de mare pentru bebelusi (pentru desfundat nasul). Sper sa nu fie un tratament prea invaziv, ca nu mi-a venit sa il sun pe T. chiar in ziua de Paste.


Adriana 16+
Vine barza
Varsta bebe

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adriana daca testul e negativ poti sa stai linistita si sa vb cu T cand vine in tara. Referitor la ora..cred ca cel mai bine e dupa 17 cand de obicei e la cabinet.
Ptr raceala baga OSCILLOCOCINUM la greu si lamaie la fel.
Sanatate maxima!

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Buna fetele,

si mie mi-au trimis rezultatul testului cei de la gentic Lab chiar foarte repede. Au zis ca luni si l-am primit azi. E negativ!

Apropos..domnul doctor chiar nu e in tara???? Vroiam sa-l sun

Cata + puiutul din burtik :)
16+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Cata, bravo pentru rezultatul la Triplu test.

Am si eu o intrebare: tie ti-au luat in calcul varsta sarcinii dupa UM sau dupa masuratorile de la echo facuta de T? Eram curioasa.

Adriana 16+
Vine barza
Varsta bebe

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Adriana...dupa masuratorile facute de Tutunaru. Fusesem cu o zi inainte la eco.
Oricum sper sa fie ok acst test si sa nu fie facut aiurea, doar ca sa dam niste bani.
Il voi suna si eu sa-i spun rezultatul sa vedem ce zice.
Sper sa fie totul ok

Cata + puiutul din burtik :)
16+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Adriana,
Triplul test se face dupa masuratorile facute la eco (de Tutunaru sau de Iosup, depinde cum ai nimerit, la mine a fost T pentru ca am facut Pregnyl pana la 14 s si am asteptat 2 saptamani pana sa pot face TT).
Eu am avut o problema cu cei de la genetic lab pe aceasta tema, pt ca diferenta intre UM si varsta ecografica era in acel moment de vreo 8 zile, si ei nu si nu, ca imi iau in calcul UM si nu eco...Si pana la urma am primit pe mail 2 rezultate, unul negativ (cel dupa eco) si unul pozitiv (cel dupa UM). Iti dai seama ca mi-a picat fatza, aveam risc de defect tub neural 1/80 fatza de risc estimat 1/1000.
Am vb cu T, care s-a relaxat cand a auzit ca e vb de tub neural, si mi-a zis ca l-ar fi vazut Iosup la eco daca era sa fie de la 14 s. Ceea ce Iosup a confirmat la 20 de s (ca nu e nimik) si ne-am linistit.
In fine, ideea e ca daca nu-mi faceau calculul dupa UM nici nu mai aveam stresul asta...Dra la mine musai sa fie sarcina cu peripetii (speram in final fericit, totusi)....
Magg cu Nichita 35 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Cata_adr,
uitai sa iti zic ca mie nu mi se pare delok aiurea acest test. Poate fi o indicatie pt amniocenteza, daca e cazul, ceea ce f important de stiut. Ca doar toate vrem bebei sanatosi, nu?
Magg cu Nichita 35 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Magghyc - pana acum nu auzisem de acest test si nici prietenele mele care au nascut nu l-au facut. Oricum, ma bucur sa aud de la voi ca nu e facut chiar aiurea. Asa mai zic gurile rele.
Da, toate vrem bebei sanatosi si nu imi pare rau ca l-am facut. Oricum, sunt cumintica si fac tot ce-mi spune doctorul, caci am incredere in el

Multam...

Cata + puiutul din burtik :)
16+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput