VITILIGO (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

ha, ha...am vb cu prietenul meu de la politie si i.am dat toate datele de contact ale tipei...intra in cercetari si dc mai trimite undeva o cutie va fi prinsa de politie...asta asa...sa nu.si mai bata joc de oameni disperati...

...am sunat.o pe nesimtita sa o anunt ca daca mai vinde o cutie de acum incolo o prinde politia...mi.a spus ca e la masa si mi.a inchis telefonul in nas...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

poze:
http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_x spune:

bravo anca...trebuia sa o puna cineva la punct......multumim frumos...ne-ai razbunat pe toti cei care am luat teapa....cred ca mai am chitanta...daca e nevoie ma implic si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambulina spune:

Buna la toata lumea. Fetelor va felicit pentru ca ati facut dreptate in cazul medicamentelor melaoline lucru pe care eu nu l-am facut vreo 3 ani adica am cumparat de la aia vreo 15 cutii de melaoline adica f multi bani dar nu am avut pe nimeni in Grecia care sa se intereseze si am continuat sa cumpar dar macar m-am pigmentat frumos in urma tratamentului macar atat . asta e am luat plasa. sper sa reusiti sa-l aduceti la noi in farmacii sa se vindece cat mai multa lume. va felicit inca o data si va doresc succes cu tratamentul si mult mult soare pentru ca soarele e cheia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.claudia spune:

daca cineva poate procura melaoline si pentru mine, sa-mi scrie, am facut aproape o luna de tratament si rezultatele sunt bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

quote:
Originally posted by arinna

... sanziana dar e dar cam ciudat sa apara pete de vitiligo in continuare, atat de repede ...

........................

Knowledge is power!




A mai aparut o pata micuta pe burta si parca pe picior. Dar care e frecventa cu care apar sau se extind petele ?
Ca eu sunt complet in ceata. Iar cand au aparut pete au aparut brusc si direct albe sau s-au decolorat treptat ?

Nu ma apuc sa ii dau Novitil fara sa discut mai intai cu medicul dermatolog ca nu vreau sa aiba probleme mai tarziu. Dar am avut acum o oportunitate sa mi-l aduca cineva, desi acum soarele e cam pe sfarsite. Chiar de-l folosesc vara viitoare si tot e bun.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.claudia spune:

Dupa o saptamana jumate de tratament cu Melaoline am avut deja pete de pigment, e prima luna cand am luat, acum ma zbat sa-mi mai fac rost sa mai continui tratamentul macar o luna, pt ca am pete care sunt aproape inchise. Daca cineva face rost mai usor, eu nu am pe nimeni la care sa apelez, rog sa-mi scrie la c.claudia@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Sanziana,nu prea exista o frecventa, de regula se intind pe neasteptate, perioadaele difera de la o persoana la alta dar intelesesem ca in cazul fetitei tot apar intr-o perioada scurta si n-am mai auzit...sa se intinda am auzit dar nu sa apara asa repede altele noi...
Poate totusi nu e vitiligo, o fi o ciuperca ceva...

Din ce am auzit apate in unele locuri apoi se intinde , in ani sau foarte repede...desigur apare si in alte zone dar nu asa in cateva luni-sau cat e de cand ati venit de la mare ?

Cand mergeti la alt medic?

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Claudia, pe un alt forum am gasit urmatorul anunt :

mihaela
Nu stiu cum putem face rost de acest medicament vitiligo ......... din Canada, dar de Melaoline se poate, acum sun in sesiune de examene dar dupa aceea si dupa extasezon dau o fuga Grecia si aduc pentru toti cei ce vor. Scrieti-mi ca daca se poate aduc pentru toata lumea!
email: mihaela_idd@yahoo.com adaugat pe data de 28-08-2006 (21:12)

Mihaela
Se pare ca adresa de e-mai nu se vede bine, deci adresa este mihaela_idd@yahoo.com



........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Alte discutii despre vitiligo:

http://www.srd.ro/?pid=316&tid=84

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

si aici :

http://www.srd.ro/?pid=317&tid=19

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput