Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mai dordio nu degeaba suntem cuscre! Azi dimineata mi-a venit si mie "fericirea"! M-am dus la baie si cand l-am vazut "between legs" imi venea sa zic: ce cauti aici, nemernicule? Lasa, ca au trecut altii peste razboaie mondiale, oi trece si eu peste un amarat de CM!
O fi avut vreo influenta ca n-am mai alaptat si muls de vreo 3 zile?

Fetelor cu CM, este vreuna care mai alapteaza sau care macar sa nu-i fi scazut laptele dramatic?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, nu e neaparat nevoie sa fie mai scumpe cerealele Nestle cu Milupa/Milubrei! Cercetati mai mult!
Am vazut la un site concurent (hihi, RECLAMA!) ca sunt la acelasi pret, tot la cutii de 250 gr.
Daca sunt mai bune nestle e bine de stiut, dar nu a zis si de ce?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Neatza fetele!

Ce facem, iesim? Ma refer la grupul IORist. Eu trebuie mai intai sa ajung in centru, si dup'aia as veni in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

Dordia asa ma avut si eu la primul cm si era fff murdar,dra la urmatorul a fost k

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hello!

E soare si la noi azi, sigur dam o raita pe-afara!!

Mai, la noi au aparut tzantzarii, mi-s tare urati, cum ii alungam de la bb din camera? Pastila nu as prea pune, ca sunt prea mirositoare!!

Noki, Sarah doarme singurica acum? Stiu ca v-ati mutat voi la un moment dat, daca mai sta asa situatia cum te descurci noaptea?

Fetelor, care aveti baby monitor, puteti sa-mi recomandati si mie unul mai ieftin, ca am tot vazut minuni peste 3 mil lei? Vreau musai sa iau, apartamentul nostru e pe lung, camera mariei e in capat si tot timpul stau cu capul printre usi sa o ascult.
Plimbareala placuta!

Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata fetele dragutele si harnicutzele!
Despre noi nimic nou deocamdata, asteptam sa vedem ce zice doc diseara si va anunt.
Dordia, Felicia nu va compatimesc cu CM, si mie trebuia sa-mi vina de pe 28 dar am inteles ca la inceput e cam dereglat asa ca s-ar putea sa mai intarzie nitelus. Sper sa nu se lase prea mult asteptat, ca eu vreau sa-mi pun odata steriletul ala, mai ales ca Tutunaru o sa cam fie plecat in mai din cate am inteles.
Silvia sper ca o sa reusesti sa recuperezi azi din somnic, nu de alta dar trebuie sa-ti recapeti fortzele ca acusica vine o noua saptamana si poate mai bagam vreo plimbareala in IOR
Apropo de IOR, Mirabilis eu nu ajung azi in parc, ca la ora 15 vine tati sa ne ia sa plecam la doctor cu Miruna, deci pe la 14-14.30 trebuie sa papam. Si n-are rost sa bat atata drum sa stam 1 ora in parc, mai mult facem pe drum. Dar saptamana viitoare sunt prezenta cu singuranta

Haideti sa va povstesc faza tare de aseara ca vad ca si voua v-au dat emotii bebelusii cu dormitul noaptea. Tati dupa cum v-am spus a fost sa vada meciul si a ajuns acasa pe la 23.30, deci ne-am cam decalat cu baitza, am terminat cu totul pe la 12.30, ora la care fimea de obicei dormea, asa incat abia ne-am inteles de maraita ce era. Plus ca m-am chinuit o ora sa o adorm. In fine, dupa ce am reusit sa o pun in pat, m-am culcat si eu si pe la 2 suna telefonul lui tati care uitase sa-l dea pe silentios . Bineinteles ca am sarit din pat am luat intr-o secunda tel si l-am bagat sub perna, mandra mea s-a miscat nitel si a stranutat de 3 ori de am facut drepti de frica. Nu de alta dar daca se trezea tata mare o mai adormea, ca si asa m-am chinuit. Noroc ca s-a culcat la loc imediat, altfel o bateam pe soacramea, ca ea era la telefon. . Ce dracu vroia la ora aia, ea stie!

Hai va pup si fug ca am un munte de rufe de calcat

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mai, da' ce a fost azi noapte "conspiratia bebeilor"??? Ca si al meu azi noapte pe la 4 a fost sus si n-a mai vrut sa adoarma decat dupa 5.Da' n-a vrut nici sa manance. Dupa 5 a dormit vreo 40 minute. Mult, nu? Eu ma simt acum ca o carpa de sters pe jos ca desi el a mai dormit eu ioc.

Felicia, mie mi-a venit CM pe 13 martie si mai alaptez, vorba vine ca defapt Kriszti s-a intarcat singurel de cam multisor asa ca ma mulg intr-o veselie .Nu am observat vreo modificare cantitativa.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Eu ma tot gandesc daca nu cumva il imbrac prea gros peste noapte si mai e si saculetul de dormit. Deci intrebare pentru astazi : voi cum ii imbracati pe bb pt. somnul de noapte? A, si la noi acasa avem temperatura de aprox. 20-21 grade.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mada pai nu zisasi ca ti-a venit CM? A fost alarma falsa???

Nici eu nu ies azi pt ca ma doare tare rau burta si sunt fluvii la mine asa ca....poate iese Doru diseara sa plimbe baiatul.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by ioana_77


Fetelor, care aveti baby monitor, puteti sa-mi recomandati si mie unul mai ieftin, ca am tot vazut minuni peste 3 mil lei? Vreau musai sa iau, apartamentul nostru e pe lung, camera mariei e in capat si tot timpul stau cu capul printre usi sa o ascult.
Plimbareala placuta!

Ioana si Maria (29.11.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tunsulica/my_photos


Dar de ce nu dai tu un anunt la mica publicitate sa iei unul la mana 2? Am vazut si cu 500.000. Chiar aici pe DC sunt oferte interesante.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput