Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

dordia, cuscra, noki lara, zicea asa!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Seara buna!
Intru doar sa va zic ca minunea s-a intamplat in seara asta: Amalia a adormit singurica in patut! Ei, i-a luat vreo jumate de ora, a mai marait un pic, dar nu a plans, m-a tinut de mana, se uita in ochii mei si parca imi cerea sa o iau de acolo, insa in final a adormit!! Yupiiiiiiii!

May, eu am citit in zig zag pe aici, despre ce teroristi de 14 noiembrie tot vorbiti??


Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi mar 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Neata fetele!
Noi azi-noapte n-am avut nici un program,da nici unu'!
s-a trezit si la 11 si la 3 si la 6,ziceai ca e program de san...off..offf,mai-mai,vorba carcotasilor!
Poate mai bag azi somn.

Beeeey,de care teroristi vb voi?
Ca avem numa' copii cuminti,eu si pe-al Georgianei il pun tot cumintel,saracu',nu e vina lui,dar daca-l doare burtik??

Mirabilis,asha e,da'nebunii aia scriu pe tetinele alea:de la 3 luni!!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Buna dimineata

Iar mi-o lua Silvia cea matinala inainte.

Dupa ce vreo saptamana nu mi s-a mai trezit noaptea deloc, ziceam si eu ca am scapat, azi-noapte s-a trezit de 2 ori si apogeul l-a atins pe la 5 dim. cand facea ca tractorasul. Statea in pat, dadea din buzite si scuipa . Proasta inspiratie am avut cand am invatat-o sa faca asa. Noroc ca dupa ce s-a distrat cam 1o min., a adormit singura.

Azi ma duc sa iau si eu laptele praf. Am zis ca nu strica la casa omului si, oricum, n-are rost sa-l las alora.

Dordia, uite de la Maria.

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Felicitari, bb_alinus, deja ai fetita mare acum, uite ca doarme singura!

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!! Ne treziram si noi mai devreme azi, adica 7.30 si paparam san de la mami care ne cam satura si adormiram ca un ingeras. Scuzati-mi olteneasca dar....nu stiu ce-mi veni!!!

Ralu D si Andutzy sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei!!!

Xandra nu am priceput ce ai vrut sa zici!!!

Fetelor alaltaieri cand a fost vremea asa si asa eu m-am dus totusi in parc, si a venit si Corap si Mirabilis si ne-am dat seama ca intamplator suntem toate cu bbi nascuti pe 14.nov Asa ca...de aici vine "teroristi de 14 nov".

Despre noi...la fel, suntem cuminti, papam, ne jucam, dormim. Multzumim lui Dumnezeu pentru asa un copil bun si cumintzel. Despre mine vesti mai putzin bune. Adica ieri dimineatza mi-a venit CM si de ieri de la pranz ini curgeeeeeeeeee, si ma doare burtaaaaaa cum nu mi s-a mai intamplat pana acum. Eu pana acum la ciclu nu aveam dureri mari, si de curs nu in curgea asa mult dar acum...cred ca se scoate parlelala anului in care am sta pe bara. Durerile le suport eroic dar cu siroaiele ma impac mai rau ca as vrea sa merg la plimbarica si...imi e frica sa nu..... Sa vcedem cum stam mai incolo.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEATA FETELE,uite ca in dimineata asta si eu sunt matinala
Oare ce au bb de azi noapte au avut treziri?eu credeam ca numai daria s-a trezit,dar vad ca si la voi aceeasi situatie.Ea care dormea pana la 6 dim azi noapte la 3 a inceput foiala de foame,i-am dat suzi dar de unde a halit 130 ml in 5 min si somn pana la 7.30 cand a papat din nou,cand ea se trezea la 9

raportam si prima jucarie distrusa

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

dordia, ai scris in mesajul tau anterior ca te-ai placintit, vorba nu stiu cui de pe aici, si eu te-am completat: vorba noki larei...
mai fetelor, si noi, care ne trezeam numai dupa 5-6 dimineata, ultimele 2 nopti ne-am trezit la 3.30 pt papa!!!!! sper sa nu-si faca unobicei...

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Xandra eu nu intzelegeam faza cu "cuscra" ca eu am baietel ca si tine!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mai dar vad ca e slaba miscarea pe aici!!!

Eu azi nu cred ca o sa ies afara ca ma simt nasol rau si imi e frica sa nu ma pocneasca mai rau asa ca....poate prin fatza blocului cu bb in brate o juma de ora oi iesi dar atat ca..... Am niste dureri ca la inceputurile contractiilor. Sper sa nu fie asa fiecare ciclu de acu'in colo ca....ma oftic.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput