Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Hai ca n-am avut ce face, mandra doarme, eu nu ma uit la meci, asa ca am pus cateva poze noi.

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

salut microbistelor!!!!
multe steliste pe aici,si noi la fel
noi ma trecut la milu 2 si se pare ca intradevar este mai satios
pt ca a marit intervalul intre mese

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Bb alinus, asa pateam si eu cand halea numai de la mine, era marait imediat de cum termina de halit si pauza dintre mese era de 2 ore. Acum, de cand cu suplimentul la aproape fiecare masa, sta 4 ore. Nu ca nu as prefera sa stea doar 2 si sa manance de la mine, ar fi fost mult mai bine, dar asta e…
Dara, sa traiesti 100 de ani fericita!!!!!!! Lordra, sa stii ca si noi asa suntem, nu stam fara companie nici sa ne pici cu ceara!
Maria alexia, tot asa si noi, pumnisorii, degetelul, ce prindem, jucarii, o ratusca chitaitoare, etc…
Noki, iubita mea, stiu prin ce treci, ce sa-ti zic, ar fi bine, stii si tu, daca ti-ar reveni lapticul. Daca nu, gandeste-te cat ai alaptat-o exclusiv si cat o s-o mai alaptezi asa, mixt, si eu zic ca tot e ok! Si mai lasa curele, slabatura! Te pregatesti pt cand vin eu in Bucuresti?
Mandyksch, mie dra mea mi-a recomandat in momentul in care o sa-ncep sa-i dau cereale sa-i iau nestle pt 4 luni fara gluten (tot cu orez parca).
Noi am facut astazi vaccinul, parca a fost mai usor decat cel de la 2 luni. Am fost mai putin plangacios si parca nici temperatura n-a facut. Sa speram c-o tine tot asa!


anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki drita asta mi-a zis sa nu incerc sa slabesc pana alaptez.
Pune mana si bea-ti ceaiurile si mananca bine ca altfel degeaba iei Galacto.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Hai ca i-am dat papa si l-am culcat fara probleme.La 9 pm fara 5 dormea deja. Pana pe la vreo 6 dimi de obicei. Eu chiar daca il culcam mai tarziu tot la 6 se trezea asa ca macar sa doarma mai mult seara.
Maria-Alexia, eu daca il las in patut chiar si inainte de momentul critic rar adoarme. Pana la urma maraie rau de tot.Isi scoate suzeta non-stop si-si baga degetelele in gura. Daca eu raman in camera ii distrag atentia chiar daca nu zic nimic tot dupa mine se uita. Oi mai incerca toate variantele posibile. Ce ma omoara pe mine e somnul de 30 min. Chiar si cand adoarme singur e sus dupa 30 min.
Lavi, sa stii ca eu sunt f. suparata pe tine,pai cum n-ai intrebat tu toate problemele forumului , doar nu vezi cati teroristi avem noi pe aici? Uite ultima venita e Camelia?
CristinaB, eu as vrea sa renunt cumva la leganat ca o veni vremea cand va fi prea greu.si pana la urma va trebui sa adoarma singur.
Cristinamh, pana la urma ti-au intrat pozele? Ti le-am trimis aseara. Sau ma rog am incercat.

Mai eu cred ca tot ceva cereale de la Nestle o sa caut ca daca tot ii voi da NAN2 macar sa fie de la aceeasi firma. Eu o sa ma opresc in curand din muls.Nu mai am energie si nervi.Au fost 5 luni poate ca va mai fi vreo luna. Bine ca a fost si atat.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy
Tanti drita mi le-a recomandat pe Nesle - Orez, porumb si tapioca.
Dar sunt mai scumpe ca sunt la gramaj mai mic si cam acelasi pret ca si orez simplu.
Hai, rezista pana la 6 luni si dupa aia - asta e! Pacat ca ai ajuns aici dar acum nu cred ca mai ai cale de intors la supt direct.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Lavi, pana la 6 luni mai am 3 saptamani. Iti imaginezi "ce placere" e mulsul asta? Macar de nu ar fi atat de rauc bb, ca ma stoarce de energie.

Apropo de cereale, am dat cautare pe Net si pe un site o mamica zicea ca cerealele Nestle de care ziceai sunt absolut ingrozitoare ca ar avea gust de mamaliga, brrr... Concluzie: tot ce-i sanatos e prost la gust Si altceva mai bun nu au astia de la Nestle?

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Seara buna, fetele!
Lavifetei i-a placut mult caruciorul, iti multumeste.

Silvia, tetinele cu flux variabil nu sunt pt lapte, ci pt diversificare. So...

Maine sper sa nu bata vantul, poate ne vedem in parc. Sotul meu se intoarce maine din Suedia si cred ca imi ia masina, ca lucreaza tocmai in Baneasa. Nu stiu cum o sa vin in parc, poate imi fac un traseu pe jos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara mamici!!!

Eu m-am intors de la plimbari si ne-a mers f. bine azi. Am fost f. sociabili pana ne-a deocheat o tanti care ne-a si reparat. Dar a fost ok.

Cristina felicitari pt intoarcerea lui Iris!!!

Lavi02 pai cine a zis ca nu am fi teroristi de 14 nov???
Felicitari pentru o Nati splendida!!!

Maria la mai multe !!!! Sper sa adoarma din ce in ce mai des singurel!!!

Ela27Oana va pupam si noi!

Felicia F. bine ai facut ca nu mi-ai scos nora la plimbarica ca...a fost vantical azi.

Bubamara superba pustoaica!!!

Gata ca m-am placintzit si io!!!(vb. nu mai stiu a cui)

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mandy stii care-i faza cu mancarea la bebei? Nu trebuie sa ne placa noua, trebuie sa le placa lor. Ei nu au "gusturile" noastre, pt ei mancarea fara sare e OK. Mie de ex mi se pareau oribile la gust borcanasele pe care Silvia le manca cu maaaare placere in deplasari. Pt ca erau fara sare, pasate acolo, bleah! Dar ei ii placeau si asa e sanatos pt ea.

Iar cerealele astea i le dai cu fruct pasat: mar ras + cereale sau piersica + cereale. Si atunci gustul rezultat e un amestec dominat de fruct si e bun.

Poti sa-i dai orez simplu de la Nesle, eu cu asta as incepe. Eu nu sunt pt cerealele cu fructe (in ele): pun eu fructele. Eu prefer alimentele mai basic pe care le combin apoi eu.

mirabilis cu placere. Ma bucur si sper sa foloseasca leganatoarea ca e f utila.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput