Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Moni, lasa mai cantarul ala in pace. Sanatoasa si frumoasa sa fie. Doar si adultii au greutati diferite. Bebicii sa nu aiba dreptul? Uite, adineauri a papat doar 70.Mie mi-e ciuda doar ca arunc lapticul, ca fac risipa.

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Bee, cuscra draga si Tiberiu papa numai lapte (la plimbare ii mai dau lapte praf Humana 1). Am zis ca de la 4 luni ii bagam sucul de morcov. Centura ta chiar nu are pe mijloc o chestie de cauciuc? Eu am luat-o de la farm 2NA de la Unirii (jos la parter) si i-am mai luat una de la Sensiblu Carrefour Militari (masoar-o mai intai pe Ana in talie). Sunt ieftine pana in 65.000.

Cata Multam de info.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE eu ii dau doar lapte (si se vede...) si putin ceai (max 100 ml in 24 h),dar din asta ar bea si 1 l pe zi daca i-ar da cineva!
Eu cu kg ma mai consolez cu ce zicea una pe DC - e mai importanta imunitatea decat kilogramele

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Deea eu am incercat si ba il dadea afara, ba imi baga mana in cana si se manjea, ba ma scuipa de ma apucasera toate alea...asa ca am zis sa astept sa vina mama sa il "civilizeze". Plus ca pediatra a zis suc si piueruri de fructe de la 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA mie mi-e ciuda ca trebuie sa ma mulg ... si in curand nu mai am loc in congelator!
MIRELA si Diei ii mai iasa cateodata pe nas lapte + muci sau branza + mai stiu eu ce

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

BEE,si eu tot lapte si un pic de ceai
DEEA,mercic de raspuns
MONI,TE inteleg,si eu sunt crizata ca maine vin niste prieteni din rom cu copchilul si tre sa fac mancare,curatenie,cumparaturi...iar dani e un plangacios zilele astea,na sa faca si el greva cu ceva
IRINA,BOMBO,ASTERY,CATA,GIOVA,ANASEBE,TEOLINDA,MARAKI,CANDA

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

IRINA,cand vine mama ta,sta mai mult?la gogosarul sportiv(se pregateste cu intorsul pe burta)

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Hai MOni, nu te supara. PAi tu nu vezi de ce greutati se discuta in zona? Si la puisori mai mici ca varsta! SI mai las-o pe colega in durerea ei! Crezi ca ea se gandea la tine daca avea acasa pui mic? Fiecare isi vede interesul. Daca potzi ia-ti concediu medical pana dupa PAsti! Ai tot timpul sa muncesti dupa.
Deea, noua ne-a interzis doctorul. pe motiv de tranzit foarte lent. PLus ca in ultima vreme se face mare tam-tam pe ideea: diversificare dupa 4 luni jumate la bebeii alimentati artificial si dupa 6 luni la cei alaptati la san. Eu sunt in categoria mixt, dar sincer asha i-ash baga niste cereale, de numa.
Irina, cand te aud ca MArio doarme si de asta nu manaca.......... Pai dragul de el creste si de la somn. NOi astia nevricosii ramanem mititei.
MIrela, nu stiu ce sa-ti spun de laptic branzit regurgitat. Noi mai patim daca o manevrez eu mai brutal si la 3 ore de la masa. DAr niciodata in cantitati mari. CHiar nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE stii care-i poanta ca Ana cica nu ia in greutate ca are tranzit lent,iar Dia ca are tranzit rapid!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Al meu a baut suc de morcovi din bibe, i-am dat putin si ar mai fi vrut el, dar sper ca maine sa pterminam sticluta si pe urma dupa 4 luni.
Pana atunci doar lapte, numai ca.. tre sa-i fac si ceai, ca mi-e frica sa nu se deshidrateze. mananca la 4 ore si cu caldura asta....
Incepe sa-si revina lapticul meu. Chiar m-am si muls, asa ca e super bine. sa-si si revina cu greutatea ca pana in 6 aprilie mai avem o sapt. de recuperat.
Aici e soare, bate putin vantul, dar tot iesim dupa masa de la ora 16.
Irino ai gasit ceva jocuri?????
A avut dreptate Ioana cand a facut rezumatul telenovelei de aseara. cam multi si-au pe acolo. eu nu-l urmaresc, doar ca era tv aprins si-l alaptam pe bebe.


Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput