burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ce faceti pitestencelor? nimeni nu mai zice nimic? nu aveti nici o noutate? nu s-a mai intamplat absolut nimic in viata voastra? nici bune nici rele? chiar nu aveti nimic nimic de spus? sau va este mai comod sa intrati si sa cititi doar?
noi crestem. avem 5 luni jumate' si 8,7 kg, dar nu prea ne place sa dormim. pe timpul zilei abia daca facem 2 ore amarate de somn adunate, nu 2 ore continue (adik 30min pe la 10 dim, 40-50min pe la 14 si 30min pe la 18). acum nu suntem f bine. de cateva zile nu prea dormim mai deloc nici seara. cineva dupa DC mi-a zis sa bag sfecla rosie in supa, ca e dulce si buna si copii ei mor dupa asa ceva, si dupa 3 zile de supa cu obisnuitele radacinoase+sfecla l-a durut continuu burtica. i-am dat debridat si vad ca a inceput sa ii mai treaca. dar tot se trezeste noapte de 5-6 ori si plange, iar ziua in alea 2 ore adunate de somn plange din 10 in 10 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetelor!
Mi-e dor de voi...dar timpul e asa de limitat!
Noi am facut pe 6 februarie 2 luni, iar sambata avem botezul!
Mirela...ce grasan e Rares! Pune si tu niste poze. Pt nani...ceai de tei( asa am auzit ca a mea doarme cate 8 ore noaptea, ziua maxim cate 1/2 h).


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
ank999 sa iti traiasca fetita si sa aveti un botez minunat. poate iti faci timp si ne povestesti pe larg cum a decurs nasterea ta. tare as fi curioasa sa iti aud povestea.
noi peste cateva zile facem 6 luni. nici nu imi vine sa cred cat de repede au trecut. parca mai ieri veneam de la bucuresti. suntem mari pt varsta noastra intr-adevar, dar nu arata ca un copil obez nici pe departe. este si lungan totodata si de aceea kg sunt repartizate bine, proportional. oricum am observat ca de cand cu mancarea diversificata nu a mai luat asa spectaculos in greutate, ba chiar a stagnat. nu stiu cum sa fac sa atasez poze aici pe DC. poate ma invata si pe mine cineva. am vrut de mult sa pun poze cu rares, dar nu am stiut cum. de cand ne-am marit dormin mai mult noaptea, nu ne mai trezim din ora in ora ca inainte, am renuntat si la masa de la ora 1-2 noaptea, in schimb ziua nu ne prea omoram cu somnul. de fapt are zile cand doarme 1,5 ore toata ziua adunate in 2 reprize de somn, si zile in care doarme care 1,5 ore la o singura repriza de somn. cred ca atunci este perioada de crestere, sau poate pur si simplu recupereaza dupa oboseala din zilele anterioare. acum ne plicitsim mult mai repede de jucarii, asa ca trebuiesc cat mai multe si schimbate dupa 5-10min, in cosulet nu mai stam mai deloc, nici tv nu ne mai intereseaza de cand i-am luat culorile si l-am facut alb-nergu (cineva mi-a zis ca pana la 1 an nu e recomandat sa lasi copilul sa se uite la tv). dinti nu avem desi cred ca ei se formeaza in interior, dar nu eu iesit la suprafata deocamdata, pt ca mananca la niste jucarii gumate de zici ca le inghite.
va pup si va doresc weekend placut!
mirela+rares (19.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ank99 abia acum am realizat de fapt cine esti tu. am fost colege de birou!!!!!!!!! ce mica este lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela o sa incerc eu sa iti explic maine. Acum ma duc la culcare si eu.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela sa iti explic cum sa faci sa pui poze. Ai un cont pe yahoo? exista acolo si yahoo photo uite www.yahoo.com/" target="_blank">aici. cu aceeasi parola si ID intri si incarci pozele. Te descurci tu. Apoi fie dai clik sus la address unde este numele linkului si copy in mesaj, fie pui linkul la semnatura ca sa iti apara la orice mesaj automat. daca vrei sa nu apara tot carnatul ala pui sub forma asta: ..." ]cum vrei sa apara scris de ex poze[/url], dar fara pauze. unde am pus ... sa apara link-ul. Sper ca m-am facut inteleasa.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

mersi frumos tanima. sper sa ma descurc!



http://new.photos.yahoo.com/mirela0521/album/576460762390477487

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

offfffffffffffffff
nu merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

http://new.photos.yahoo.com/mirela0521/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

cred ca a mers de data asta. sau mie asa mi se pare

http://new.photos.yahoo.com/mirela0521/album/576460762390477487

Mergi la inceput