burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna fetelor,
Nu am mai scris de ceva vreme din lipsa de timp.
Noi suntem binisor, crestem, stam putin in fundulet, ne rostogolim...

Mirela, vreau sa te intreb cum s-a rezolvat problema cu rinichii lui Rares si mai ales cum ai aflat ca s-a rezolvat?

Nu stiu daca iti mai amintesti dar si noi aveam aceeasi problema.
Pentru calmarea durerii gingiilor exista un gel care, din cate am inteles, isi face numai momentan efectul

va pup

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
monnica eu i-am facut o eco lui rares la 3-4 saptamani de la nastere (am fost cu el la budimex in bucuresti pt picioruse si dr la care era atunci ne-a trimis la eco pt ca era "suspect" de displazie de solduri, iar acolo la eco am rugat-o pe tipa aia sa se uite si la rinichi si bosa de la cap pe care a capatat-o de la nastere) si atunci ne-a zis ca nu mai are retentia de urina in rinichi. sincera sa fiu de atunci nu i-am mai facut nici un control pt am avut incredere in ce ne-a zis atunci. la voi nu s-a rezolvat nici acum? cand ati facut ultima eco?
pana la urma lui rares nu ii dau dintii (chiar mi se parea mult prera devreme pt asa ceva). dr lui de familie a zis ca l-au apucat colicii din nou de la sucul de mar si morcov. e posibil asa ceva? ati mai auzit de asemenea cazuri? lui ii trecusera colicii de la 2 luni, iar sucul respectiv l-a baut timp de aproape 2 saptam. si nu parea sa aibe nimic. ce-i drept i-am dat combinat din prima pt ca sucul de morcov nu l-a acceptat singur(ii dadeam cate 50-60mililitri de suc combinat). sa fi fost prea mult pt el? acum i se aude stomacelul chioraind, face un zgomot ciudat. sa fie oare colicii? poate ma lamuriti si pe mine cumva ca tare nelinistita sunt. mie mi-e frica sa nu iabe altceva, cine stie...
manutza si-o suge pt ca simte o placere teribila sa faca chestia asta. la 3 luni jumate' cat are el este un smeker fara pereche. auziti si voi ce face: isi pune o manutza la ochi (crede ca asa nu il mai vedem noi) si pe cealalta si-o duce la gura si o suge la disperare, sau se intoarce cu spatele la noi, tot in ideea ca nu il mai vede nimeni ce face el, ca sa iti poata suge mana in voie... ziceti si voi daca nu e smeker.
va pup
mirela+rares19.08.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

A NASCUT ANK999pe 06.12.2006, a venit pe lume Erica Elena Nicoleta prin cezariana, dupa 15 ore de incercari de a naste natural, 3,250kg, 53cm, apgar9, 41 de saptamani,mesaj primit azi ora 20.36!


carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

mirela0521rares al tau e de coma cu suptul manutii..asa face si alexandra mea desi are doar 3 saptamani baga manuta pe langa tatica sa o suga!
Monnica lui Alex al tau i-au dat dintisorii? La cate luni le dau dintisorii la copii?
Va pup si sa auzim numai de bine!

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Buna,

Mirela, eu am fost cu el la eco la Diagnosis la dr Iosup la 2 luni. Atunci la rinichiul stang nu mai avea nimic si la dreptul dimensiunea bazinetului era mai mica. Dr. Iosup mi-a zis ca e ok ca o sa ii treaca. De atunci nu i-am mai facut eco insa la 2,5 luni a facut infectie urinara.
nu ma mai lasa sa scriu
Va pup

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! ce mai faceti? nu mai scrie nimeni nimic?
rares are deja 4 luni acum, este mare si voinic, are 7,3 kg si 64 cm. gandureste mereu, are o gama variata de sunete, suge manutzele tot timpul spre disperarea mea, si aproape ca rade ca un om mare. se rusineaza uneori pitindu-se la pieptul meu cand cineva ii da prea multa atentie. de macat tot la 4 ore manaca cate 100-120mil. de 3 zile am inceput iar cu morcovul pt ca il intrerupsasem ca a facut colici de la mar. ce ma ingrijoreaza insa este ca e cam constipat (abia face la 2 zile) de vre-o 2 saptamani de cand i-am schimbat formula de lapte cu nr 2 si se chinuieste f tare sa faca, plus ca iese f tare cacu' lui si abia il face. inainte facea moale, ca o smantana, acum face carnatzei ca un om mare. ca sa nu mai zic ca mai bagam si cate un supozitor uneori pt ca nu reuseste sa faca si plange pt ca il doare funduletul. stiti ceva remedii in privinta asta? ati patit si voi acelasi lucru?
pe mine m-a cuprins nostalgia sarbatorilor de iarna. este primul nostru Craciun in 3+rares, si simt nevoia sa fac ceva special anul asta, desi nu am idei prea multe. am tot cautat prin oras caciulite de mos si hainute rosii, vroiam sa il imbrac pe rares in rosu ca un mos, dar nu am gasit nimic din pacate... caciulitele sunt prea mari si nu merg modificate, iar hainute rosii nu am gasit deloc... plus ca mi-am anuntat familia sa pregateasca cadourile pt rares pe care le vom pune sub brat si le vom desface in ziua de craciun la praz, ca sa filmam si evenimentul sa aibe rares amintiri placute. problema este ca eu nu gasesc mai nimic ce sa ii cumpar cadou. pe de o parte pt ca are cam de toate si nu vad ce ar lipsi din garderoba lui, iar de jucarii frumoase si complicate e inca micut si are destule adecvate varstei lui, si pe de alta parte nici in oras nu gasesti mare branza... aveti idee ce as putea sa cumpar? voi ce cadouri le luati?
apropo, ati terminat curetenia de sarbatori? eu nu am inceput-o inca. tocmai am terminat cu un examen ieri, asa ca zilele astea va trebui sa ma apuc si eu de curatenie.
va pup si sa urez, inca de pe acum, "sarbatori fericite" tuturor alaturi de cei dragi....

mirela +rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mirela si celalalt Rares a crescut, are deja 2 luni si azi l-a intalnit ptr prima oara pe Mosu. Si tot azi mami i-a cumparat u carusel din partea lui Mosu care are 12 cantecele si daca apucam vom cauta si lampa de veghe cu proiectoare de imagini, cica are la Diverta pe Exercitiu.In rest e tare greu cu cadourile. Si pe mine ma intreaba lumea ce sa ii ia si nu stiu ca hainute are destule, jucarii deja a inceput sa stranga si altceva...ce?

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

MAMICI SI BURTICI VA DORESC CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU PLIN DE REALIZARI SI BUCURII!



mamica lui Alexandru (04.06.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iordache_md/album?.dir=/mail&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Mamici si burtici va urez Craciun Fericit! Sa aveti parte de bebei sanatosi si mancaciosi !

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Craciun fericit!


Mergi la inceput