burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Nu credeam ca Herghelegiu care este atat de laudat de toata lumea se poate comporta in halul asta! Parca il deranjai acasa! Cata nesimtire poate exista! Din aceasta cauza am schgimbat eu 8 medici pana am ajuns la Tutunaru. Din cauza nesimtirii si indiferentei.
Iti recomand din toata inima pe dr Iosup care este la clinica Diagnosis si la Centrul Medical Unirea. Este f bun si este un om deosebit. Nr. de telefon de la clinici le gasesti pe net. Suni si te programezi. Mai ieftin este la Diagnosis.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor. nu am mai intrat de mult pe forum. recunosc ca am fost cam pcupata in ultima vreme. a fost nunta sorei mele, apoi am plecat la mare. acum cred ca voi intra mai des sa vb cu voi, mai ales ca am si ceva treaba de facut.
ank999 imi pare rau pt tine ca ai trecut prin asemenea situatie neplacuta. si eu am fost la dr herghelegiu {la recomandarea dr branescu de la polizu pt ca BB retine urina in rinichi}, dar s-a comportat super bine cu mine. nu am fost la clinica la care ai fost tu, am fost la euroclinic de pe calea floreasca langa spitalul de urgente, o clinica super mai mult ca sigur cu investitii straine. e drept ca am asteptat mai bine de o ora pana am intrat pt ca dr avusase cateva urgente, dar s-a comportat f profesionist, a avut rabdare si ne-a ascultat toate intrebarile, ne-a povestit despre toate organele in parte{din pacate nu a apucat asistenta sa tasteze tot ce zicea dr din gura}. acum nu stiu daca l-ai prins tu in toane proaste sau poate ca nu ai venit din partea vre-unui medic cunoscut de el {am observat ca toti medicii tin cont de recomandarile cu care vii}. cert este ca nimeni, oricare ar fi fost motivul pt care a ajuns la el, nu merita un astfel de comportament din partea lui. e total nedrept ceea ce ti s-a intamplat si chiar m-a shokat povestea ta. parca am vorbi de persoane total diferite fata de cum l-am "cunoscut" eu... iti doresc sarcina usoara in continuare, un BB sanatos si sper sa ai mai multa bafta data viitoare. mai ales ca este un efort pt fiecare din noi sa mergem la bucuresti si sa facem astfel de controale si ceea ce este si mai tragic este ca mai si platim o groaza de bani si in schimb primim un comportament inadmisibil din partea lor, a medicilor.
acum am si eu o dilema la care sper sa ma jutati sa o rezolv. nu stiu ce bagaj sa-mi fac pt spital. ia ziceti, voi vi l-ati facut? ce anume ati pus in el? si pana la urma cumparam sau nu hainute pt BB inainte de nastere? totusi nu ii trebuiesc si lui ceva hainute la spital? le cumpara sotul atunci pe loc? sau il infasam in scutecele lor de la spital? eu suncer nu sunt superstitioasa de felul meu, dar acum parca am o retinere totusi sa cumpar hainute. dar nici in scutecele alea parca nu l-as lasa pe BB sa stea. fie si alea 2-3 zile. voi ce ati hotarat pana la urma? dati-mi un sfat....

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oncioiuella spune:

eu sunt din mioveni si voi naste la maternitatea polizu cu dr.branescu.

22+DPN 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va multumesc pt. urari si incurajari! Ce stiti de Branescu de la Polizu? Cum se poarta? Din ce luna v-ati dus la el?
Eu sunt in 21+ si mi-a spus cineva ca vorbeste pt. saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahy spune:

As vrea sa stiu si eu daca doamna dr. Tanasescu Elena are cabinet particular (si adresa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Cabinetul medical al d-nei dr Tanasescu este pe Calea Bucuresti, are un indicator din strada. Pentru programare poti un nr e telefon 210474.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicedar spune:

Ce fac burticile?
Vreau sa va intreb daca voi ati anuntat angajatorul in scris ca sunteti insarcinate si daca ati dus adeverinta de la medicul de familie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
alicedar, eu nu am anuntat in nici un fel unitatea ca sunt insarcinata. inainte sa plec, cam prin saptamana 32 de sarcina, am facut cerere pt aprobarea celor 126zile de prenatal conform legii si apoi am dus concediul medical de la dr de familie. atata tot.
ank999, si eu tot cam asa m-am dus la dr branescu. poate chiar mai tarziu, prin saptamana 24-25, nu mai retin exact pt ca pana atunci am tot schimbat medicii prin pitesti. nu stiu f multe despre el, dar am inteles ca ar fi un medic bun, si din ce am vazut este f amabil si cumsecade cu toata lumea, indiferent cat de bine te cunoaste sau nu. nici recomandari din partea altor gravide nu am. eu m-am dus la el printr-o cunostinta de familie pt ca vroiam un medic din buc cu care sa nasc natural, nu pt ca as fi auzit f multe despre cariera sau reputatia lui. costa mai mult decat medicii din pit, dar oricum ma duc o data pe luna, de obicei ma cheama cand este el de garda la spital.
am fost chiar duminica trecuta la el la control, iar luna viitoare sunt chemata la ultimul control, pe 20 aug, daca nu nasc pana atunci (DPN 26 aug, dar mi-a zis ca dupa 15 aug sa fiu cam pretagita de nastere ca e posibil sa nu stau pana pe 26). ne-a zis ca BB retine inca urina in rinichi, dar sa nu ne facem probleme pt ca nu e o cantitate mare, si dupa nastere SIGUR se va rezolva de la sine, fara tratament sau alte interventii. a mai zis ca BB s-a intors deja cu capul in jos, ca are in jur de 2,8kg si ca totul decurge normal. asa ca acum treb sa ne hotaram la un nume cat mai curand, ca nu se stie cum ne ia prin surprindere si ne trezim ca nu stim cum sa il declaram. ah, si sa imi fac bagajul la care inca nu m-am hotarat ce sa pun, nu stiu de ce am eu nevoie sau BB. poate ma ajutati si pe mine cu bagajul asta sa mi-l fac o data sa scap de o grija, ce ziceti?
va pup pe toate si sa aveti zile usoare in continuare.
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicedar spune:

Salutare burtici!
Ce mai faceti? Sunteti bine pe caldura asta?
Eu sunt foarte fericita, am fost si l-am vazut pe bebe la echograf si ieri l`am simtit cand a miscat . Avem 19 saptamani
Yanis am fost la dr. Ali Zarbaksh si sunt foarte incantata, nici nu m`am mai dus la dr. Tanasescu mai ales ca vreau sa imi schimb medicul de familie .
Mirela0521 multumesc pentru raspuns, vroiam sa stiu pentru ca la noi au marit programul de la 7.00 la 18.00 (din fericire nu si la departamentul la care sunt eu) si stiu ca avem dreptul la program redus (6 h) dar numai in cazul in care anuntam in scris angajatorul ca suntem gravide si daca aducem de la med de fam adeverinta .
Pana acum nu au fost probleme, cand am avut nevoie sa merg la medic la consult m`au lasat dar.. nu se stie niciodata..
In legatura cu bagajul pentru spital nu stiu ce sa iti spun, cel mai bine poate sa ne spuna o proaspata mamica.
Va las cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

SALUTARE BURTICI DIN PITESTI
Ma bucur ALICEDAR,ca nu m-am inselat in privinta dr,e un dulcic si rabdator,calm.Eu sunt cam paranoica si il stresez cu telefoane,vizite la cabinet nici nu mai spun,si chiar aseara(ora 22) l-am sunat pe saracu` dr si a venit la cabinet sa ma vada,ptca eu aveam dureri mari.Deci ,e bun,conteaza enorm cum te trateaza si vorbeste cu tine(,mai ales daca esti panicoasa cum sunt eu).Sa ai sarcina usoara in continuare si sa auzim de bine!
MIRELA,eu deja mi-am facut bagajul,si am pus:2 camasi noapte,1halat,papuci,5 perechi de chiloti,5 tampoane,1 pachet mare de vata si unul mic,comprese sterile(sa le pun pe vata caci vata se lipeste de...),sapun antibacterian,gel de dus(just in case),prosop,hartie igienica,periuta si pasta de dinti,pieptan,adeverinta de salariu,buletinul meu,aaaa,rimel,ruj si creion negru(pt a-mi ridica moralul,ca nu stiu daca le folosesc),si bani.Daca mai vreau ceva il trimit pe sotz ca am vazut aproape de spital un magazin.
Sa sti ca eu am cumparat aproape totul pt bb,nu am mai ascultat pe nimeni,ptca atunci va fi balamuc mare,iar saracu` sot al meu ce va face singur??Asa am pregatit totul,hainute,patut,pampers,sampoane,biberoane,carucior, scaunel de masina,tot-tot,cand venim acasa decat sa stam linistiti,ca doar vom fi super obositi atunci(am trecut cat de cat prin dureri ca acelea si nu e usor).
VA PUPIC PE TOATE

cristina37w3d

Mergi la inceput