burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

Salutare,gravidutzelor!Am cam neglijat forumul,dar sper ca de acum sa vorbim mai mult.AM INTRAT IN CONCEDIU!!!!
BINE AI VENIT PRINTRE NOI ALICEDARSI SA AI O SARCINA USOARA!Nr de la cabinet sa stii ca nu-l am,il am pe cel personal de pe mobil,dar are zi de zi program de la ora 16 la cabinet,aici in Gavana,iar vinerea e de garda la Curtea de Arges,deci nu vine.Sambata e la cabinet de la 10,sau depinde.Eu sunt multumita,si daca vrei cezariana sa stii ca face operatii super.Eu nasc natural(daca ma lasa Dzeu).
MIRELA ,uite ca nu am mai putut nici eu ,si pe mine ma dor picioarele,mi se umfla rau,si nu prea mai pot sta mult in scaun,deci CONCEDIU CA NU SE MAI POATE

CRISTINA32fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

Fetelor,voi credeti in superstitii,precum sa nu iei hainute bbelului inainte ca e rau?Eu nu credeam,dar cum toata lumea zice,chiar si vanzatoarele,fie ele tinere sau mai in varsta,m-au cam panicat si nu am luat nimic.Voi ce veti face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicedar spune:

Salutare burtici. Multumesc mult Yanis, o sa imi fac curaj sa merg caci tot aman de la o saptamana la alta , mai ales ca nu m`am simtit rau, am auzit lucruri bune despre dr. . Inca nu m`am hotarat cum o sa nasc.. imi este frica de durere asa ca o sa imi fie foarte greu.. O sa fac doua incercari, stiu ca suna aiurea , medicul de familie mi`a dat trimitere la dr. Tanasescu. O sa merg si la dr. Tanasescu si la dr. Ali, cine imi va raspunde la intrebari (si am cateva) pe intelesul meu va avea castig de cauza. Eu am vrut sa iau un cosulet pentru bebe, mi`a placut asa de mult, insa colegele cu care eram nu m`au lasat.. mi`au zis ca nu e bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Monnica, nu i-a trecut hidronefroza fara tratament. I-am facut tratament cu antibiotice tari si a scapat de infectia aia urata, si apoi am monitorizat-o permanent si de atunci nu a mai facut niciodata infectie(Doamne fereste). Ii faceam lunar ecografii, sumar urina si urocultura. Acum e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Maria, inteleg ca i-ai facut tratament pentru infectie urinara.
Unde ai facut investigatiile la Bucuresti sau la Pitesti? La ce medici?
Eu am fost marti cu el la bucuresti la dr Basca si m-a chemat in august pt urografie. I-ai facut asa ceva? La eco a rezultat ca nu mai strange urina in rinichi?
Urocultura unde ai facut-o in Pitesti? Am auzit ca nu prea o fac bine.

Mi se pare asa micut pentru atatea investigatii. Dar asta este.

Scuze ca iti pun atatea intrebari dar sunt cam speriata.


Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria72 spune:

Monica, i-am facut analizele la Pitesti. Urocultura, cistografie si urografie la sp. de Pediatrie. Dar nu te sfatuiesc sa mergi acolo, asistentele se purtau de parca nu mai facusera niciodata asa ceva, si inclin sa cred ca nu mai facusera.Numai D-zeu mi-a scapat copilul sa nu mi-l omoare criminalele alea. Dupa ce i-au umplut vezica cu lichid colorat cand sa i-l scoata afara ii apasau pe burtica sa iasa si sonda respectiva avea un dop... Imaginati-va ce urla copilul meu de 1,5 ani cand o apasau pe burta. Puteau sa-i sparga vezica urinara. Deci mergi la Bucuresti pentru orice investigatie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

MARIA imi pare rau de copilasul tau,sa-i dea DZEU sanatate si sa se insanatoseasca cat mai repede.Imi dau si eu cu parerea,dar la DR LUCA nu se fac analize mai speciale?
De ex analiza de toxoplasmoza se facea numai la BUCURESTI dar acum se face si la DR LUCA,iar clinica e super.

MULTA SANATATE

cristina32w6d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Maria, cu siguranta o sa merg la Bucuresti. Nici nu se pune prtoblema sa merg la spitalul din Pitesti. Am fost saptamana trecuta sa vizitez un copilas internat. Nu am cuvinte sa spun cata mizerie si ce conditii sunt in spitalul asta.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Se pare ca multe din Pitesti se indreapta spre dr. Branescu. Si mie mi-a spus cineva ca imi va face legatura cu dansul. Cum este? Am 20 de saptamani si 6 zile si am devenit foarte stresata pt ca miercuri am avut o experienta foarte neplacuta cu dr. Herghelegiu la Sanador. Este foarte laudat, cum ca ar avea rabdare, ar fi profesionist, dar pe mine mai avea un pic si ma lua la bataie!
Eu pana acum am mers la dr. Ionescu la Incamed (in Prundu) si aceasta mi-a recomandat morfofetala la 20 sapt. pt ca i s-a parut la eco ca bbul meu are capul cam mic.Zis si facut:m-am programat cu greu la dr. Herghelegiu pe la ora 19 ca serviciul nu-mi permitea sa ajung in Bucuresti mai devreme. La 19.30 am intrat in cabinet, nici macar nu mi-a raspuns la salut ...sau...nici un alt cuvant. Mi-a spus asistenta ce sa fac si m-a intebat ce varsta are bb. atunci dl doctor a inceput sa tipe ca ce caut atat de devreme la dansul, cine m-a trimis si asa mai departe, ca sunt prea grasa si aparatul lui nu merge decat la 8 mm de strat adipos. I-am spus ca dr. meu si oricum...pt ca tot plateam mi-a facut o eco de 3 minute spunand ca nu se vede nimic, dar posibil este o fetita, are 2 ochi, doua maini si doua picioare, a... si are si inima si rinichi. Am ramas impietrita nu am fost in stare sa scot nici un cuvant. La final sotul meu l-a intrebat dc mai recomanda o ecografie si a raspuns ca nu stie, nu este treaba lui, nu-l intereseaza si repeta ca el este foarte ocupat si nu stie nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank999 nasoala experienta ai avut. Eu cred ca ma ridicam frumos si plecam si nu plateam absolut nimic. Nu trebuie tolerat comportamentul lor, meritam respect si ei au nevoie de noi cum si noi avem nevoie de ei. Iti doresc sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput