Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ELA, doarme al meu BINLADEN.....sper numai sa nu ploua astazi ca ma supar rau de tot


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

quote:
Originally posted by lavi02
Si alti bebelusi au mult mai mult, dar cu lapte praf la greu asa ca tot e bine. Zic eu, sa ma consolez.




Lavi, de ce crezi ca e bine daca a luat putin? Al meu a luat 400 gr. luna a patra si mi se pare foarte putin, mai ales ca a fost o diferenta majora fata de cat a luat in primele trei luni... Si de supt, sugea la fel de mult! Inseamna ca nu ii mai era suficient! De ce nu incepi si tu diversificarea, sau suplimentarea daca nu vrei sa diversifici? Ca tot atat de mult laptic de la san va manca... La noi sa stii ca nu e nici o diferenta in cantitatea de laptic de la san de cand am inceput morcovul.
Din cauza dintilor am avut probleme si mai avem. In sensul ca ori il dor gingiile, ori il mananca dupa ce suge putin. Si incepe sa se strambe si sa se agite. E clar ca are ceva la gingii.
Aseara a plans dupa ce l-am alaptat.. Am crezut ca vrea supliment, ca mancase cam putin... Asa ca i-am facut un biberon. Nu a vrut sub nici o forma sa suga din el!!! Cand ii pica (la inceput, cand inclinam biberonul) in gurita, simtea lapticul si il inghitea, de parca i-l dadeam cu lingurita... Dar sa traga din biberon... nici vorba! Ce o avea? Ca acum vreo luna sugea si din bibe, acelasi lapte.

Eu azi nu stiu daca ajung in vreun parc, ca vad ca s-a innorat afara... Insa pe aici, prin cartier, tot ies. Gogolos draga, eu fac atat de multi km zilnic cu bebe, incat ajung acasa cu dureri de muschi! Ieri de ex. ne-am plimbat (el in carut, eu rupandu-mi picioarele, dar ce dor imi era!!!!) de la 14 la 19, cu o pauza de masa...Ce conteaza ce zice lumea?! Colegii mei de serviciu se tot mirau de mine ca plecam de la serviciu pe jos si in cele mai cumplite zile de iarna! Iar vara mergeam pe jos pana acasa! Adica o ora jumate! Asa sunt eu.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Joy, daca-l scoti afara la aer tot miriit e Benladen?
Si Simon la fel, cind e nervos doar in poz verticala se linisteste, dar eu nu pot sa-l tin mereu in brate ca inca ma doare spatele!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

mai astazi este eclipsa partiala de soare, la 13:57 ...adica atunci va acoperi luna cca 80% din soare...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CRISTINAB e tare greu sa ies cu el afara cand urla ca nu-l pot lasa jos...dar nu afara se linisteste si doarme dar numai cat ma plimb cu el....daca stau pe loc se trezeste.

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

FETELE CE MISTO SE VEDE SOARELE CA INCEPE SA FIE ACOPERIT DE LUNA...EU AM OCHELARII DE LA ECPILSA DIN 99

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Joy,ma uit si eu,cica felicia n-o vede!
O fi cu nori pe la ea,pe balcon!
feli,unde esti?
pe n24?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Of! Ce pacat ca n-am pastrat si eu ochelarii de eclipsa! Am iesit acum sa ma uit, dar vad numai o fractiune de secunda cum e soarele mancat de luna, dupa care ma orbeste lumina prea puternica!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

DAR SE SI VEDE AFARA CA-I O LUMINA MAI CIUDATA...STRANIE...
FELI, SCOATE NORII AIA AFARA...MAI REPEDE BAGA-I INAUNTRU CA SA IASA SOARELE!!!

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Joy,de cand ma laud ca-ti spun de terorist,ce sa-i faci,si nu ti-am mai zis...offf...hai ca-ti zic pe mssg


Mergi la inceput