Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dordia!!! eu prin Dordia!!! voiam sa te cert in ce ai afirmat mai sus, cu manechinele. Si cum ca tu ai strica pozele. Nu strici nici o poza, tie nici nu ti-ar sta bine slaba-bat dar cateva kg probabil ti-ar pinde bine sa le lasi deoparte, te-ai simti mai usurica pacat ca n-am un emoticon care-si ia zborul.

Silvia si Corap tot in IOR la bisericuta mergeti si azi? cum e IOR celalalt ? (de dincolo de bulevard) ca pana la dristor la voi as veni si eu cu metroul sa ne vedem.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Lavi am vb cu Mada si ea o ia pe alt drum asa ca....ori ne vedem acolo ori ma duc la mine in parc. Inca nu m-am hotarat dar...fetele se intalnesc la biserica la locul de joaca.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

M-ati innebunit cat -ati scris fetelor........

IOANA LA MULTI MULTI ANI PENTRU MARIA SA SE FACA MAAARE SI FRUMOASA!!!

am citit cam in diagonala, si multam mult pentru raspunsuri si incurajari.
stanciu nu mi-a zis nimic de calmat copilul, cica are crize de la burtica. eu acuma, nu vreau sa par chiar de tot denaturata - multam celor care m-au sustinut moral ca nu-s denaturata- si cred ca copilul meu plange din 2 motive:
1. de oboseala ca numai adoarme singurel dar nici eu nu-l mai pot culca pt ca nu vrea..
2. de burtica.
pur si simplu ma chinui sa-l fac sa adoarma....este atat de dornic de explorat patutul, sau mai nou ii puneam un scutecel pe patur...pai ala frate numai sta acolo..il trage il aduce la gura, se uita si vb cu el...se oboseste si apopi daca il i-a plansul e de rau.in momentele alea, orice ii fac nu are efect. pana nu se linisteste aproape singurel-ajutorul meu e ca il tin in brate, il plimb prin casa....stau numai un de vrea el...Nici jos nu pot sta c anu vrea el...daca sunt in sufragerie si nu-i place urla mai tare si trebuie sa ma duc in dormitor..sau in bucatarie...sau la oglinda in baie...nu va inchipuiti ca tace daca fac turele astea, dar urletele sunt mai mici...
credeti-ma ca am plans ieri...si sincera sa fiu nu vroiam pe nimeni pe langa mine. si cel mai tare ma doare ca imi ies din sarite, ca ma enervez si ca ma gandesc nu tocmai cu dragoste la el.mai tare ma doare faptul ca-mi vine sa-l trantesc sau ca cedez nervilor si-l las in pat sa urle si 10 minute...ii inchid usa la dormitor si imi astup urechile sa nu-l mai aud..dar tot nu ma lasa inima sa stau prea mult departe.10 minute cred ca-i cam mult, dar cand urla si 1 minut mi se pare o eternitate....
lapte nu vrea completare...adica ii fac si ii dau dar el nu i-a al doilea san...in schimb azi a mancat pe la 8.30, a adormit la san si numai jumate de ora a dormit.
am incercat sa-l adorm...nici chip. i-am mai dat san..nu a vrut pe la 9.40, l-am pacalit si a mai supt cateva minute...apoi iar nu a dormit - la noi nu merge tinutul in brate decat la verticala, altfel nu sta decat la san ...
apoi tot marait si marait..san nu a mai vrut...i-am facut 50 ml lapte - ca sa-i dau biotics-ul ala ca cica in lapte se dizolva- si m-am perindat cu laptele vreo 20 minute pe la gurita lui ca nu l-a vrut...intr-un final a baut dat nu tot si nu ca si cand i-ar fi fost foame..in fine dupa alta jumate de ora de chin ca maraia si oii puneam suzi si plangea si cu ea in gura, l-am pus pe burtica si a adormit.
cam asta este cu el. si daca fac greseala cum am facut-o ieri, cand a inceput cu maraiala sa plec de langa el si sa-l las ca poate ii trece..e de rau. dar ieri numai puteam de foame...eu daca nu mananc la timp, mi se face rau, tremur, transpir, plus ca mi-e greata, ma doare stomacul, si capul...

DORDIA, am gasit retetele

MONET..ce frumos trebuie sa fie cu doua fete cucuiete...

ANDA, tin pumnii pt prima zi de servici..

GABITACO...fimiu este mai mare cu o saptamana si mananca numai san..cand si cand mai bagam cate 50 ml lapte praf....dar nicic pe aia nu-i papa mereu..

ILENUTZA, nu-i bai ca te falesti cu tittza...chiar imi pare bine ca ai fara nicio problema.
imi iau si eu miere astazi...da pun asa, nuca in miere, nu?
o greseala a mea este c anu am mai baut ceai si nici lichide...

LAVI...las ca o sa ia NATIUTZA in greutate..vb aia raceala din cauza careia a scazut in greutate, de aici probleme cu lap-lap-ul..una peste alta, tinanad cont ca a predominat sanul si fff putin lapte praf..este bine.

AM vazut toate pozele... sunteti cele mai frumoase mamici slabute dar mai frumosi va sunt copilasii...
MEEMS, cum sta RIANNA in cadita, zici ca-i pasa...dulce foc.




joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LAVI eu ma duc azi in tineretului pe la 15 in partea asta cu oraselul copiilor pt ca nu e tati acasa si nu am cum ajunge la sincai

pozici noi la semnatura


Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

joy eu ies cam in 30 min afara

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetele eu pe la 12.45 plec de acasa deci pe la 1.30 sunt in parc la bisericutza. Ne vedem acolo, va astept.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ela, eu am stabilit ca merg cu fetele in IOR, la 12.30. Ramane pe alta data in Tineretului atunci.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy pai lapte praf i-am dat in total 90+3x60=270 saptamana trecuta si inca vreo 120-150 cand cu bronsiolita, deci sub 500 ml in total luna asta. Si inca 90 in 16 ianuarie. In rest numai titi.

La tine somnul e problema. Asa zic eu.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Lavi eu m-am hotarat sa vin asa ca ma intalnesc cu fetele acolo!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetele aici la mine in Vitan s-a cam innorat si a inceput sa picicure, asa ca...eu nu ma mai incumet sa vin pana acolo, nu de alta dar daca incepe ploaia...suntem in pom. Sorry . Daca va duceti, distractie si plimbareala placuta.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput