Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Uite cine se uita pe calendar.. MIRELA! Multumim ca ne aduci si noua aminte.

La multe luni/ani Angelos si sa fii cuminte si papacios ca si pana acum!

Moni bine ca a facut ceva.. sa-i smulga si ciocul papagalului. Si al meu pute de la basinici... si se tot crispeaza aici langa mine... poate face si el ceva ca e in pauza de duminica.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Vorbaretelor.........
Angelinos la multi ani si multe kg.
Paula pupici la bebelushi . Iar fetita ANDREEI este bine si poti vedea poze mai noi cu ea la topicul unde a postat tatal ei.
Fetele sa vedeti ce face al meu baiat. Ciuciu dormit pe spate . A adormit eu m-am dus sa fac baie si can dm-am intors era pe burta ...cu mana bineinteles sub el . O sa pun acum doua poze sa vedeti cum se intorcea singur si cum dormea chinuit asta numai ca sa stea pe burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Liliana m-am trezit, dar am avut masaj, pe urma papa la bebe, am bagat la spalat. acum am citit din urma si pun poze, ca tare multe s-au adunat.
Irina pai n-am stiu cum sa-i zic la ridicatura aia din varful capului. Sper sa-si revina. Cumnata a zis, ca-i sta mai bine parul in varful capului, sa nu mai im fac probleme. nu e normala.
Cata pup la grasuna si pufoasa de nora-mea.
Moni, Ioana .
Anda noi am dat mult mai mult pe camera, dar ce sa-i faci, daca domnul sot numai pe asta a vrut-o.e misto, dar parca acelasi lucru fac toate. Pozele nu-mi place cum ies. tot mai bine cu aparatul. acum am noroc ca mai aduce aparatul de la munca, cel de 5 megapixeli. al meu e numai de 4.
Sa ma ti la curent cu floarea aia. am vazut-o si in alt magazin, la Miniblu. tre sa fie si in Bucuresti.

Bebe a papat inainte cu o ora de masa, 50 ml suc de morcov. ar mai fi papat el, dar ajunge. pe urma a mancat si mult la san. Doamne ajuta sa vina lapte tot asa.
Merg sa mai pun poze.
Angelos !!! La mUlti ani pt. cele 3 luni de viata!!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

MONI,DIA ta e o figura in poze,tare sugestiva...si se vede ca are nerv in ea
IRINA,SI dani a inceput sa-si linga manutzele zici ca-s acadele.iar mario e un scump asa cum sta el pe coltul canapelei...zici ca o asteapta pe dia
CANDA,si filipelul tare dulce e,mai ales frezat.ai vazut ca v-a aparut si dulcineea pe masura.
noi am trecut la represalii serioase,sa nu zica jasmine ca-i baiat sarac si neromantic pe desupra...macar cu poezii si dragoste sa sara si el
TEOLINDA,si eu cred ca papanasul a facut spasmul hohotului de plans,si poti incerca cu suflat pe fatza lui.nu e periculos si trece la o anumita varsta.si poate nu se mai repeta.
eu sunt la fel,numai ca nu am nici timp si nici nu stiu la ce dr sa ma mai duc ca ma paseaza de la unul la altul si m-am saturat...mai ales ca acum imi cam caut de munca...
apropo de muls,am trecut si eu la facut rezerve la congelator pt cand ma duc la munca.CUM PROCEDATI VOI SA-L DESCONGELATI SI SA-L INCALZITI?
GIOVA,asa ca bebe va vedea italia,super.mai ales ca va mai plimbati si voi.dar de ce costa mai mult pt el,ca aici sunt oferte unde bebele este inclus in bilet...
ANAM,ce certificat de nastere ii faci?permis de rezidenta i-ai facut,ca noua ne-a zis ca pana in sept tre sa-i facem.mai spune-mi si mie ce si cum,mai ales si cu pasaportul.pupici clarei
TATIANA,CRED CA-ICAND PLANG AMANDOI ODATA,NERVI SA AI SI MAINI MAI MULTE.PUPICEI LA GEMENEI
DANA,tare frumusele fetitzle tale,nasol cu colicii aia,ca daca nu ar fi....ar fi perfect,si nu se poate.salutari pt astery
PISOI,LASATI MODERNIZAREA CALCULAORULUI,CA-I MAI IMPORTANT FORUMUL.AKU DETALIAZA CE FACE MARK...
BEE,te-ai calmat?ce ma mira e ca la cat de zgatie e ana ta,are tranzitul si toate cele lente....dar isi revine ea in fortza ai sa vezi...iar carnitza la trei luni
IOANA,SILVI,PORUMBEL,JG,CATA

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Hai ca mai citeam din urma si mi_am adus aminte ca vroiam sa o intreb pe Tatiana dc cineva in familie a avut gemeni sau dc se astepta sa aiba. Si ma gandeam ca ai spus ca nu au luat mult in greutate ...pai eu nu imi aduc aminte sa fii vazut gemeni grasani. Sau iar bat campii? Mie mi se par super ok. Eu mi-as fi dorit gemeni da la cat de multe prostii fac cine stie cum m-as fi descurcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

bebu meu a reusit sa faca kk fara supozitor azi(ii dau un praf special)si s-a manjit pana la gat.deci teolinda considera ca intra si in contul vostru,mai ales ca adepus eforturi mari sa-l produca.
ieri am fost la pediatra si caninul e de fapt un chist(a zis sa nu ma ingrijorez),rezultatul la coprocultura nu-l avea,a ziss sa-i bag zilnic supozitor daca e nevoie,iar de bale a zis ca de la gingii.mi-a mai dat niste picaturi pt vomitat si a zis ca ea inca il vede galben la piele si o sa ne dea analize,la controlul de 4 luni


http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mirela nu e bilet scrie taza pt. noi-nascuti.
tre sa intreb, or fi pt. bagajele lui: scoica, carucior, etc.

fetelor am pus ceva poze, mai pun cand ma intorc. merg sa imbrac bebele si o taiem afara ca e eclipsda de soare. si cel mai bine se vede din Timisoara . Iau si aparatul.


Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ce ma enerveaza eclipsa asta am impresia ca sta sa ploua. Si eu vreau sa ies.. dar papanasul inca se zbate sa faca kk si imi trage niste partzuri de m-a ucis

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Victorie... ne-am usurat! Mirela Dani ca ne-a dat tonul!Acum ne pregatim sa ne zbenguim pe-afara!

Gio vizionare placuta la eclipsa, sa ne arati pozele.


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si noua ne place sa ne plimbam dar acum de frica sa nu ne afecteze ochisorii nu mergem in parc
Ma bucur foarte mult ca s-a incalzit vremea dar suntem toti membrii fam. un pic de tot raciti....nu avem febra sau sa tusim dar ne mai curge nasucul la trezire sau cand plangem.





Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput