Mamici casnice (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

gata am reusit.
am vazut si albumele noi "geani", "robert si Mirela"
ma asteptam sa gasesc tone de albume si cand colo!!! 2 in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Fetelor , e ora 3 .27 si Ian are chef de vorba. Daca nu-l conving sa adoarma in max. juma' de ora...o sa fie jale maine...adica azi!

Flavia , am reusit sa-ti trimit aseara niste poze. Nu sunt cele mai noi , sunt cam amestecate , dar macar sa stiti si voi cine va bate la cap la ora 3 noaptea...si cine ma bate pe mine la cap toata ziua
Acum sa vad cum te descurci sa le pui in cont...si poate-mi dai si mie parola pe privat.Te rog ! Si-ti multumesc pt. ajutor !

Anca , stai prin preajma ca se pare ca am un raspuns la PM primit.
Raspuns favorabil...mie , bine-nteles ! Insotit de multumiri anticipate !

Bebe da semne ca vrea sa doarma totusi asa ca ...somn usor si vise placute tuturor !

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Neatzaaaaaa, luati si savurati
Ce-i cu linistea asta pe aici? Stiti ca azi e eclipsa de soare?

Asa-i fetele, pt albume trebuie sa intrati cu contul si parola, ca altfel le vedeti doar pe cele publice.
Printre noutati sunt si cele ale Ioanei si denizel (Cami nu-s doar cele 2 in plus:)

Asa, dc am terminat cu chestiile administrative sa trecem mai departe :)
Propun sa povestim despre intamplari haioase cu copii (ai nostri, sau noi cand eram copii, sau fratii, surorile, etc, dar copii sa fie:)
Despre a mea nu prea am ce zice ca inca e mica si n-are multe idei, sau cel putin nu le pune in practica :P
Da v-am povestit despre fratele meu, o sa ma mai gandesc la cate ceva

Adriana n-ai mai trecut pe aici, ce mai face Andreiutz, cum se mai simte?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata!
multam flavia de cafeloi, chiar se cere una mare ca alexa s-a trezit de la 7,30 :(
vazut poze, frumuseti de baieti.
anca, mihnea se uita sau ii citesti harry poter?
hai ca revin dupa o repriza de joaca.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza, intrat vazut poze, ochit posibili gineri
Flavia multzumesc pentru cafea. Eu aveam userul mamici_casnice, nu mami_casnice de aia imi dadea cu shutul, nu ma lasa sa intru.
Flavia acum pricepui, de la eclipsa de soare ni se trage, toata lumea a inchis ochii, nu mai scrie nimeni ca-i ...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

fetele e un mesaj inbox. pe mine m-a emotionat f tare.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Neatza gagici.Ce faceti?Eu astazi am activitate ca vine nasa pe la mine si cu o prietena si mi se va umple casa de copii!Ce frumos!Sper sa il faca si pe-al meu sa vrea sa vina!
Am fost ieri la doctore,si mi-a spus ca mai mult ca sigur voi avea cupilu saptamana asta.E lasat,tensiunea mi-a scazut (ptr ca bebe a coborat considerabil),e asezat bine..totul e super ok.N-am nici retinere de lichid sunt super.SI toate semnele care i le-am povestit ca le-am avut saptamna trecuta,mi-a zis ca sunt semnele specifice cu o saptamana inainte de travaliu.BONNNNNNNNN ca doar asta vrem nu?De aseara ma doare ceva mai rau osul ala pubic si simt presiune mai mare..deci sunt pe drumul cel bun!Credeti-ma gagici,ca numai pot de nerabdare.Totul este gata in casa..toate hainutele spalate,aranjate,casa curata,camera gata numai am efectiv ce sa fac decat sa il astept..si sper sa vina odata!
Astazi fac o ciorbita de vacuta si niste chiftelute ca la noi!!Cine vrea reteta de o ciorbita super de vacuta sa strige ca dam!
si o zi frumoasa va urez!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

tinuta, inca gravuduta, sa dea Domnul sa vina bb, ca vb ta asta vrei, sa fie sanatos si papacios. poate il stimuleaza cupiii musafiri.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Wow Tina ce fainde tine ca mai ai asa putin si e totul ok Abia asteptam si noi marea veste, daca nu mai apuci tu, roaga pe cineva sa ne spuna sa stim
Mai ai chef de musafiri inca?

Alina chiar ca e tare poza aia, am primit-o si eu mai demult, ce nu face tehnologia asta...

Am inteles ca acum in SUA parintii pot opta pt sexul copilului, se face prin FIV, implantari genetice sau cum le zice...

Danelutza si la voi e eclipsa?:)

Anculina acu am dat de pozele tale, de asta nu le-a zarit nimeni pana acum pt ca tu nu ti-ai facut album, ci le-ai trimis pe mail unde nu intra nimeni (sau aproape:) Daca nu sti sa le transferi in album ridica 2 dejte si sarim in ajutor

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Uite Flavia ca merge sotul sa se "sedinteze" iar cu seful, si cum prinse ocazia cum intrai pe net...
Andrei e bine, multumesc lui Dumnezeu, ieri a facut vaccinurile in ambele picioruse si parca nici nu le-a facut... Nu are febra, nu nimic, e asa de vioi, si gangureste de zor ba mai mult se enerveaza ca nu poate sa vorbeasca, asa de mult se chiniue ... e scump!
O veste super: de Pasti vine mama mea pe la mine si sta o saptamana(ii e dor de Andrei), dar am sa ii fac o surpriza si am sa merg cu ea la tara o saptamana... Va dati seama? Aer curat, nepoluat(sau, ma rog, mai putin poluat), gradina, curte, spatiu...
Va dati seama ca o sa il iai si pe Andrei, asa cum sa ma duc?
Dar nu o sa ii spun mamei dacat cand o sa fie ajunul plecarii ei... O sa planga de drag... Oare o sa rezist sa nu ii spun?
Flaviuta, buna idee cu nazdravaniile copiilor nostrii sau ale fratilor nostrii...

Am sa scriu si eu unele mai scurte, ca trebe sa il culc pa Andrei.
Sora mea cand era mica, mica de abia incepuse sa vorbeasca, cand ii venea sa faca caca mergea la mama si ii cerea un castronas. Apoi fugea in curte si facea caca in el...Dupa ce termina isi punea castronelul pe cap. Oare credea ca-i palarie?

Gata ca urla Andrei!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Mergi la inceput