Cat mai costa o nastere la Elias?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Numeioana,
oki, gata, trecem peste...doar ca postul tau initial era destul de strange, zici de un doctor cu nu ia bani, dupa aia de al tau caruia ii dai bani ca merita..intelegi tu...
Deci, ne-am lamurit, tu nu ai vrut sa zici nimk rau de nimeni, dar asta e daca e lume paranoica pe aici (asta-s io, si nu glumesc)ia un si un si mai scriem pe aici amandoua, ok?

Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

ok, sper sa fi inteles ca nu am vrut sa zic nimic aiurea. Pace!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucam spune:

M-am mai linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

androix si cam care ar fi acele ,muuuuuuuuuuuuulte alte merite ale dr tutunaru????????,
ca te vad tare sigura pe tine
si sunt curioasa ca pana acum am auzit numai de bine despre el
27+


quote:
Originally posted by Androix

Am zis eu ca ai zis tu ca...??? Nu te infoia!
Am vrut sa zic ca are muuuuuulte alte merite in afara acestuia ca nu primeste bani!


Andreea mamica lui Filip Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Hai ca gasca lui Tutunaru sare iar in apararea doctorului-minune. Si eu am nascut cu el si faptul ca nu ia nici un ban si isi face meseria de nota 10 cred ca il scade in ochii celorlalti medici.
Nu vreau sa o sperii pe Ralu, mama mea a fost operata de Mateescu si a fost ok, dar cu mine acest doctor (cu d foarte foarte mic) s-a purtat execrabil. A venit in vizita, de garda fiind, a doua zi dupa cezariana si cand a auzit ca sunt pacienta lui Tutunaru mi-a vorbit tare urat. Zici ca omorasem pe cineva, a fost dezgustator.
Sper ca pana la urmatoarea nastere sa se mute T. de la Elias sa nu mai fiu nevoita sa traiesc acele momente si sa aud acele cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

kid,
Imi pare rau sa aud de chestia asta.
Sper sa nu am parte de ea, am mai "auzit" cum ca nu toata lumea il iubeste pe T prin Elias, dar, sincer, unde se iubeste toata lumea?
Mie putin imi pasa cine ia si cine nu ia bani.T m-a impresionat prin ceea ce stie ca medic,si prin ceea ce a facut pt mine.
Magg cu Nichita 35 de s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Magg, vad ca mai ai putin pana la nastere
Nu te gandi la nimic rau, la urma urmei trec toate pe langa tine in cele 2 zile cat stai in spital. Mie mi-a facut nervi multi Mateescu, dar la urma urmei a fost doar un episod trecator. Important e sa fii optimista si sa il asculti pe T. ca el e medicul tau nu altul...aia care il urasc sunt niste frustrati care isi umplu buzunarele cu euroi si dolari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Kid,
saru'mana, recunosc ca am mari emotii, cam toata sarcina am avut diverse peripetii si acum nu-mi vine sa cred ca mai este atat de putin pana la capat...
Magg cu bb Nichita 35 de s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by adelapop

androix si cam care ar fi acele ,muuuuuuuuuuuuulte alte merite ale dr tutunaru????????,
ca te vad tare sigura pe tine
si sunt curioasa ca pana acum am auzit numai de bine despre el
27+


quote:
Originally posted by Androix

Am zis eu ca ai zis tu ca...??? Nu te infoia!
Am vrut sa zic ca are muuuuuulte alte merite in afara acestuia ca nu primeste bani!


Andreea mamica lui Filip Stefan






Serios?????
Pai s-o luam in ordine
- E super doctor, cam vag e drept, nu i-am dat un examen cand m-am hotarat sa merg la el , dar mi-a dat incredere in el cand am remarcat ca este mereu la curent cu ultimele noutati in domeniul sau.
- Mie mi-a inspirat o mare incredere. Este sigur pe el, nu bajbaie. Crede-ma daca ma punea sa stau in cap o faceam.
- Are simtul umorului. E adeavarat ca pentru unele paciente ar putea parea putin cam acid umorul lui, mie insa mi-a placut.
- Vine la nastere. In nici un caz nu pleaca la mare in week-end si sa te lase pe mana cui apuci. Vine la spital in caz de urgenta chiar daca e liber si cu fetita in parc.
- Raspunde la telefon 24 din 24.
- Nu mi-a vorbit niciodata urat, nu m-a repezit niciodata. Mereu am mers cu lista de intrebari si mi-a raspuns la fiecare din ele.
- Nu in ultimul rand este un OM deosebit. Are disponibilitatea de a raspunde intrebarilor pe teme medicale oricarei femei, gravide sau aspirante, chiar daca nu ii este pacienta, pe infertilitate.ro, ba mai mult: in nenumarate ocazii le incurajeaza pe cele in situatii urgente sa-l sune direct pentru a capata un raspuns rapid. Mai aratati-mi un medic care isi sacrifica timpul personal pentru a face ceva macar asemanator cu asta.

Ce scriu eu aici nu sunt lucruri auzite la a 5-a ureke sau citite pe forum. Sunt vazute cu ochii mei, traite pe pielea mea. Deci sunt indreptatita sa zic ca sunt multe alte calitati pentru care m-am lasat pe mainile lui, in afara faptului ca nu vrea bani.Nu de alta dar la vremea respectiva nu constituia un criteriu pentru ca oricum eram chitita sa nu dau bani indiferent cine mi-ar fi urmarit sarcina. Poate la nastere, dar pe parcursul sarcinii oricum nu vroiam sa indes buzunarul medicului.

PS Later edit: am uitat sa zic ca mai mult ca sigur are si defecte. Din pacate perfectiunea este doar un ideal pe care nu cred ca reusim sa-l atingem niciodata. Ce defecte o avea T. nu stiu ca eu una nu am vazut.

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna fetelor.Intrebare...daca dr.Tutunaru nu primeste bani....ce ii putem lua?????Ca eu am o mare dilema.


Monica 22sapt

Mergi la inceput