Cat mai costa o nastere la Elias?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aoleu, vad ca pomenirati de Mateescu . Eu am avut ocazia sa-l vad o singura data cat am stat in spital dupa ce am nascut si m-am luat nitel in clontz cu el ( bineinteles ptr ca eram pacienta lui T). Adicatelea era de garda, si isi facea rondul prin saloane, eu abia nascusem cu o seara inainte, iar in dimineata aia aveam frisoane si mi-era asa de rau.... Ajunge la mine, ma intreaba cu cine am nascut, cand, etc, ii raspund si cum aude numele doctorului "minune" odata ia o fatza posaca si zice: Doamna da' de ce stati dezvelita, ca daca va imbolnaviti ii dati de lucru domnului doctor?. Mi-au venit dracii cand i-am vazut fatza aia acra si i-am zis pe un ton rastit: stau dezvelita ptr ca am frisoane, aici e groaznic de cald, si daca-i dau de lucru doctorului meu nu va priveste. Si lasati-ma in pace ca mi-e greatza." A facut o fatza lunga...s-a intors repede si a iesit din salon. Colegele radeau de mureau, ziceau : o fi crezut ca ii dai si 2 palme, deh depresie postnatala, ce sa-i faci?


Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Monique...
Ii iei ce vrei...si daca vrei
El nu cred ca se asteapta oricum la nimik, dar daca ti se pare tie ca tre sa ii iei ceva, ai o tema de gandire pana la 40 de s...Imposibil sa nu gasesti ceva misto si creativ
Parerea mea!
Magg cu Nichita 35 de s+

Completare: madau, cinste tie! Deci asta e atitudinea la care reactioneaza mateescu. E bine de stiut! NU de alta, dar macar sa stie ca pacientele lui T sunt toate sarite de pe fix si nu trebuie provocate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Stiu ca nu asteapta nimic.Am vazut si in spital cind ma duceam la control inainte de a ramin insarcinata. Eventual poate si arunca cu cea dupa tine

Era vb de o idee in cazul in care vrei sa-i iei ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Stiu ca nu asteapta nimic.Am vazut si in spital cind ma duceam la control inainte de a ramin insarcinata. Eventual poate si arunca cu cea dupa tine

Era vb de o idee in cazul in care vrei sa-i iei ceva.



Pai sa n-arunce cu cadoul, asa ca eu zic sa te orientezi la niste castraveti ca Nastratin Hogea

Glumesc, nu stiu ce sa-ti sugerez, dar mai ai timp sa te gandesti.

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Hai mai fetelor ca stiti f bine ca el chiar merita o atentie si ma tot chinui sa intreb in dreapta si in stinga ce as putea sa ii iau.Tocmai ca nu e un "spagar" aveam nevoie de idei de la voi . Cele care au nascut cu el banuiesc ca nu l-ati lasat asa.





Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Ba da,pentru ca i-a zis sotului meu ca daca mai insista mult el a facut si karate.
Asa ca am lasat-o balta.


Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cam slaba miscare la subiectul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoica simona l. spune:

si eu urmeaza sa nasc la elias.medicul meu este dr tutunaru.isi face ff bine treaba si nu am nimik de reprosat.e super doctorul.la inceput am vrut sa-i dau spaga si nu a primit.mi-a zis ca daca am bani de dat pot sa vin la clinica particulara a dansului
sora mea a nascut tot cu el si a fost ff multumita.a alergat la propriu cu banii dupa el si nu a vrut sa-i ia.cat despre moasa eu stiu ca se da 1 mil si la anestezist la fel.nici pe asistente nu le putem uita ca ele te schimba...etc 50.sarcina si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

He, he! M-am ciocnit si eu de Mateescu prin Elias. Dar sa stiti ca asa e el. N-are nimic special cu Dr. T. Eu eram pacienta lui shefu-sau Vladareanu si tot nu a contat. Si e stiut drept taaaaare nesuferit. Dar nu l-am bagat in seama.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Asa e, pe T il urasc colegii. Ce vreti, invidie profesionala! Stiu sigur de la cineva care a lucrat acolo (tot dr). Si ce auzea de la acei "minunati" dr... Il considera un ciudat ca e vegetarian Ca sa vedeti ce lume!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput