Cat mai costa o nastere la Elias?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

quote:
Originally posted by Androix

Cum dreq vine asta mah??? Sa o injure strasnic si sa-i mai dea si bani pentru asta??? 100$ sunt suficienti? mi-e rauuuuuuu

Eu am nascut in mai 2005 si am dat 1.500.000 la anestezista si 500.000 la moasa. La asistente pentru toaleta locala 20.000, iar la cele de la copii nimic.
La urmatoarea sarcina vreau sa cobor si mai mult nivelul sa vad daca-mi iese Va rog incercati sa nu stricati piata, ce dreq!

Andreea mamica lui Filip Stefan




Asaa.... si la doctor cat ai dat? Si eu tot la Elias o sa nasc cand va veni timpul meu.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

La doctor n-am dat.

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Stiti ce ma intreb ? Oare muncitorii (nu este o greseala, muncitorii) din aceasta maternitate sau din alte maternitati au internet ? Citesc si ei p-aici ?

Prietena mea care a nascut in decembrie si-a cumparat singura anestezie epidurala dar anestezistul (barbat) nu a fost capabil sa i-o faca asa ca a venit si i-a adus spaga inapoi... Ce gest frumos, nu ?



dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am auzit ca Tutunaru nu ia bani. O fi adevarat? Eu oricum sunt la alt medic si nu ma deranjeaza sa ii dau bani, pentru ca merita. Copilul sa fie sanatos si eu pe langa el. Asta conteaza nu? Abia astept si eu un bebeloi

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Am auzit ca Tutunaru nu ia bani. O fi adevarat? Eu oricum sunt la alt medic si nu ma deranjeaza sa ii dau bani, pentru ca merita. Copilul sa fie sanatos si eu pe langa el. Asta conteaza nu? Abia astept si eu un bebeloi

Ioana




Neaaaaa, cine ti-a zis asa ceva??? Bine dreq ca nu te injura ca nu stiu zau unde ajungeam...
Lasand gluma, sa stii ca Tutunaru nu primeste bani nu pentru ca nu merita!!!

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am scris eu pe undeva ca nu ar merita Tutunaru bani si din cauza asta nu primeste?!? Am zis ca asta am auzit. Si cum voi ati zis ca nu ati dat bani la doctor, am presupus ca e vorba de el. Daca ma interesa sa nu dau bani, ma duceam la el, nu?! Dar nu e cazul, ca am doctorul meu.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am zis eu ca ai zis tu ca...??? Nu te infoia!
Am vrut sa zic ca are muuuuuulte alte merite in afara acestuia ca nu primeste bani!


Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucam spune:

Multumesc MULT pentru informatiile voastre! Cred ca o sa-mi fie de ajutor. Chiar nu stiam nimic! Mai auzisem si ceva de genul: 300 EUR la medic!! Mi se parea ENORM

Am auzit fel de fel de lucruri despre Mateescu ... insa de 8 luni de cand "ma vizitez" cu el nu mi-a vorbit niciodata urat! Din contra!
Mi-am dat seama ca este genul mistocar, dar...
In plus, este un foarte bun profesionist si am incredere totala in el!

Ei...acum fie vorba intre noi: despre aproape orice doctor o sa auzi pareri pro si contra. La urma urmei sunt si ei oameni: au aentimente ..si resentimente; pot pune un diagnostic bun la un moment dat, iar alta data sa o dea in bara! E normal ca parerile sa fie impartite.

Oricum Multumsc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Mey, numeioana, nu pricep, daca 'ai doctorul tau' si nu vrei sa-l schimbi, ce importanta are ce fac sau nu fac ailalti dr?
no ofense. dar io nu vad ca relevanta are mai ales ca subiectul era zic io, sa povestim (cine vrea) ce stim la concret.
ralucam,
da, in Elias se da si 300 de euro, dar DEPINDE CINE DA SI CUI.
Si nu ca ar fi vreo proportionalitate cu meritele respectivului...(cel putin din punctul meu de vedere)
Tu nu ai sanse, caci nu esti pacienta lui!Si daca ai fi, oricum ar fi alegerea ta...
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

magghyc, scuza-ma daca te-am deranjat cu ceva. Nu inteleg totusi de ce sari asa pe mine. Am gresit cu ceva? Acum chiar imi pare rau ca am scris aici. Mi-a spus cineva ca acel doctor nu primeste bani si eram curioasa daca asa e, avand in vedere ca n-am mai intalnit medici care sa nu ia bani. Atat! Sincer, nu-mi dau seama unde am gresit. Iar daca 2 fete au spus ca nu au dat bani la doctor le-am intrebat daca e vorba despre el.

Nu stiu de ce va suparati asa repede si va imaginati lucruri. Chiar n-am avut si nu am nici cea mai mica rea intentie.


Scuze inca o data!

Ioana

Mergi la inceput