Montignac: ce-am mancat azi (75)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

revin si eu si va spun ca ,chiar daca mai calc stramb ma intorc intotdeauna la vechea mea dragoste...monty.
ieri am tinut ce am tinut si m-am scapat in 2 felii de paine neagra cu omleta ,bineinteles monty,iar seara am mancat un mar si am baut suc natural stors de mine de mandarine si apa.
am rabdare pt ca oricum nu ma ingras iar acesta e un lucru bun.
alerg in fiecare zi cam 40 min pe faleza dunarii la noi si urc scari.imi revine conditia fizica
azi dimineata am mancat:3 biscuiti wasa integral cu gem dietetic si o cana cu cafea cu lapte degresat
vreau sa iau o gustare compusa din 1\2 grape fruit
pt pranz am pregatit salata de primavara cu omleta monty
iar diseara manac mere
sa vedem ce o sa iasa
p.s.am inceput sa imi nr si eu punctele dar mi se pare greu.toata ziua trebuie sa cantaresti alimente si eu am multa treaba


viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ciau fetele, am fost foarte aglomerata si nu am mai apucat sa intru pe la voi .... dar am si divortat de monti pentru o perioada, m-am apucat de dieta cu supa de varza, e mult mai rapida, si eu am nevoie acuma de un impuls , dat fiind faptul ca am pus foarte multe kg inapoi.

o sa revin la monti peste cateva saptamani

by by

o sa intru sa vad daca aveti intrebari

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

ica, incearca la librarie, vezi ca e o carte cu retete adaptate pentru am de nord, scrisa de monti. cit despre tort de cioco, pizza... incearca sa le sfidezi daca poti pentru o perioada, macar pina iti atingi tinta. cit despre cartea care o recomand ... nu stiu daca sa o recomand, pentru ca da retete si de paste cu carne, care sigur e nemonti in prima faza. eu am cartile lui de retete, mi le-a trimis sor-mea din ro, astea fiind mai ok decit cartea de aici. tortul de cioco chiar nu ai cum sa il faci monti iar pizza daca iti faci tu blatul in casa din faina integrala si pe deasupra poti pune doar legume (nu carne, nu cascaval). sufleu de legume nu stiu cum se face dar aveam o reteta misto de sufleu de ciuperci parca. revin mai incolo cu ea. paste cu ciuperci cred ca e simplu: fierbi pastele (musai integrale si fara ou daca gasesti), le scurgi. separat calesti niste ceapa cu ciuperci, sos de rosii, contimente italienesti, dai intr-un clocot si torni peste paste.
cit despre inlocuitor zahar eu folosesc Splenda, care NU e ok, dar daca te uiti la ingredientele de pe punga nici un inlocuitor de aici nu e ok. incearca la un magazin naturist. eu tot zic ca o sa ma duc, ca am unul dar e cam departe, si mereu amin. poate au acolo.
tlaura, stiu de mincarea chinezeasca ca are si "una si alta" numai ca aici un singur din asta de mincare ti-o face in fata ta, asa ca pot sa il opresc pe ala cind e sa puna sos in legume sau in carne. asa ca m-am scos.
mihaela, felicitari ! bineinteles ca ai inceput sa ai rezultate pentru ca ai facut "Micile modificari" .

am mai zis si mai zic: fiecare organism reactioneaza diferit la orice dieta. de aia e bine sa te cintaresti in fiecare zi, sa retii ce ai mincat, si sa vezi cum reactioneaza organismul tau la anumite chestii.

apropos de pofticioase: am incercat o chestie zilele trecute, insa nu am de gind sa o repet. am facut-o din curiozitate: am mincat vreo 3 prajiturele belea de bune, total nemonti. nu le descriu, pentru ca nu e frumos. am mers 2-3 ore pe jos dupa aia (ca ma plimbam intr-un mall. sa va zic ca era cel mai mare mall din nord america?...in fine. nu vroiam sa ma laud, ci sa va zic ca exista si asa ceva.) si ce sa vezi la cintar a2a zi ? mai putin cu vreo 200 de gr fata de ziua precedenta.
concluzie: daca ati calcat pe bec si aveti posibilitatea, imediat dupa ce ati mincat, trageti o plimbare pe jos, insotita de multa-multa apa.

succes tuturor !!!!

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Meniul meu de azi:

dimineata - 4 wasa si muuuuuuuuulta apa
pranz- naut cu usturoi si un pic de ulei
cina- fructe

Ce ziceti? este bine? Eu cred ca da, dar daca gresesc - astept sa-mi spuneti.



Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetelor,

Meniul meu de ieri:
MD-Parizer vegetal cu castraveti murati
Gustare- cafeluta
Pranz-mancare de linte cu usturoi
Gustare-o cana de budinca de capsuni facuta cu apa
Cina- idem pranz

Meniul de azi:
MD-ceai cu 3 biscuiti
Gustare- cafeluta si mai tarziu mananc un mar
Pranz-orez integral cu ciuperci calite cu ceapa verde
Gustare-mere
Cina- idem parnz daca nu apar ceva modificari de meniu ca merg la Billa ci poate gasesc ceva bunatati de post.

Va pupic pe toate, Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello tuturor, ma bucur ca vad ca va tineti de treaba si slabiti. Eu am mancat cam haotic asa ca stagnez deocamdata dar voi lua masuri severe pana la raport, sa trec pragul psihologic, de 70 spre 60.
Anda Panda si eu m-am plimbat mai mult zilele astea si cantarul a inceput sa tina cu mine. Trebuie sa ma apuc si de alergare dar acum s-a hotarat sa ploua de vreo 4 zile si nu reusesc sa ma apuc.
Pupici si spor la slabit,
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Buna fetelor!

Ma iertati ca n-am actualizat listuta dar am avut multa smotruiala de facut saptamana asta si de-abia acum am reusit sa mai intru si eu pe DC.
In plus, trebuie sa-mi scot copilul la aer iar tacsu are febra. Asa ca am grija de 2 copii zilele astea.
Va suparati daca nu actualizez listuta si las pe lunea viitoare? Las' asa poate va ambitionati mai tare .

Eu nu m-am mai cantarit dar simt ca am mai slabit ceva. Saptamana asta am mancat mai mult Fibrobar decat Monti. Am zis ca, daca nu pot sa mananc corect mai bine mananc batoane de slabit decat pateuri sau mai stiu eu ce de pe drum. N-am avut deloc timp de masa. Sper ca luni sa revin la obiceiuri mai sanatoase.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Am uitat sa va spun ca am reusit sa-mi pun iar verigheta pe deget. Am scos-o in luna a 6-a de sarcina si de-abia acum am reusit s-o pun iar. Deci am slabit ceva saptamana asta.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Am tinut si io Monti prin '03 si-am dat jos vreo 12 kile in 4 luni;bine,cu ceva "ajutor" la sala.Dupa 3-3-3 care mi-a facut varza stomacu',incerc sa ma readaptez la Monti,care mi se pare "parfum" acum .Am adunat frumusel toate retetele,insa ceva ajutor in plus nu mi-ar prisosi;ma refer la cartea cu retete.Stiu ca exista,o vazusem acu' 2 ani la un pret normal,acum n-o mai gasesc decat pe Amazon si la preturi (60-100+ $$).O are cineva sa-i platesc o copie sau un scann?Sau stiti de unde se poate procura (in romana sau engleza) la preturi civilizate? (pretul oficial e 24$ aici)


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

cartea cu retete veve am luat-o de la o librarie normala cu 125 000 lei .
ideee este ca nu o folosesc, am citit-o in prima zi si de atunci zace pe raft .... daca stii combinatiile corecte, iti faci tu retete mult mai faine fara sa ai cartea sunt tot felul de retete bizare ... din punctul meu de vedere.

ANDANII

Mergi la inceput