Montignac: ce-am mancat azi (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Ce activitate slaba pe aici...! Nu mai tineti monti, fetelor?
Meniul meu de ieri:
D: cafea cu indulcitor + biscuiti integrali
P: Mancarica de fasole verde cu ciuperci la cuptor
C: care a fost la 16.30: copan de pui fiert, mancarica de fasole +ciorbita de pui
Dupa care am mers o ora la sala, iar seara pe la 8 am mancat o salata de fructe( mar, portocala, capsuni si un kiwi)
Si asta a fost tot!
Nu mi-a raspuns si mie nimeni la intrebarea, daca orezul brun e cel folosit in dieta monti? Caci stau cu el in casa si nu stiu daca pot sa-l folosesc sau nu.
Va pup!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Vin si eu dupa 100 de ani cu stagnare la 59,5, dupa o scurta perioada in care am pus un kg si dupa aia l-am dat jos repede repede, ca m-am enervat!!!!
Acu' incerc sa tin Monti cat pot de bine...nu pot sa zic ca sunt stricta dar incerc ca abaterile sa nu fie grave si miscarea mult mai multa. Si se vad rezultate...Ma si simt mai bine, mai energica!
Pupici si spor la slabit!

Oana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:



Va citesc cu interes de mult timp si astazi m-am hotarat sa intru in clubul vostru. Am tot amanat datorita alaptatului, insa gazi nu mai vrea sa suga asa ca ma alatur voua in lupta cu kg, credeti-ma am mult de luptat ca am ajuns la 79-80 de kg (cantarul meu nu se poate hotara )la 1.63 m, asa ca . Am luat destule kg in sarcina + 9-10 in perioaada de alaptat, si acum sunt descumpanita gandindu-ma cand am sa pierd atatea kg fiindca vreau sa ajung la 58 max 60. Daca ajung mai jos, nu ma supar, cu atat mai bine ca ma simt de 3X . Asa ca treceti-ma si pe mine cu 80 kg /1.63 m si cu target 58 .
Am inceput sa recitesc cartile trimise de Karinna si de Anda, ma inspir din meniurile voastre, insa simt ca nu ma pot mobiliza destul Sper insa sa nu dureze mult perioada de tranzitie.
si spor la slabit.


Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Am uitat sa intreb - imi poate spune cineva de unde pot cumpara fructoza aici, zaharina nu am gasit, dar alti indulcitori da. As vrea insa sa utilizez fructoza.

Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Am intrat pe siteurile puse de voi la inceput si ce-am vazut? Retete sau mai bine zis imagini Recunosc ca-s pofticioasa, ca nu degeaba am ajuns . Paste integrale cu ciuperci, pizza, chinese, budinca de legume, tort de ciocolata - astea m-au interesat cel mai mult, imi poate da cineva retetele???



Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Ica eu sunt in australia si aici gasesc fructoza la magazinele cu produse naturale.Nu am gasit inca in supermarket.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

tlaura, scuzoaiele mele, data trecuta cind am raspuns nu am fost pe faza
orezul cel mai bun si cel mai monti, este orezul salbatic (IG35). asta salbatic are bobul lung, subtire si negru..sau gri inchis. iar cind il fierbi infloreste si e alb inauntru. daca nu ai din ala la indemina, atunci cu masura eu as incerca cel complet sau cel basmati bob lung (ambele au IG50). eu personal nu as incerca niciunul, a fost doar un fel de exprimare, nu imi place sa zic cuiva "fa aia, sau alege aia" - ca mi se pare enervant. de ce nu incerc eu niciunul ? pen ca ala salbatic nu prea imi place mie la gust, iar celalalt, chiar daca zice nea monti ca are IG50 nu ma-ntereseaza, pt mine e prea mult. cu timpul o sa pot minca, dar nu acum.
apropos de lipsa orezului: zilele trecute am mincat mincare chinezeasca, insa am comandat doar carne si legume. nu a avut nici un gust fara orez sau taitei din aia. dar...a alunecat pina la urma...

spor !

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

'Neata! Asa cum spuneam saptamana trecuta, eu cum incep sa postez aici, cum o iau pe aratura cu monti! Meniul meu de ieri:
D: cafea cu lapte 0% + 3 felii sunca, branzica philadelphia, o rosie
P: ciorbita de pui + copan pui cu salalta varza rosie
C: branza cu brocoli
si pentru ca ma durea stomacul (toata ziua am avut o aciditate ridicata a stomacului), am mancat cativa biscuiti si un pachet sticsuri.
Aaaa, si un ceai cu miere...

Anda, multumesc mult pentru raspuns; crede-ma habar nu am ce fel de orez e ala, l-am luat din magazin pentru ca l-am vazut mai inchis la culoare.
Acum sa-ti spun si eu ceva: si eu sunt mare fan al mancarii chinezesti, dar stii ca la ea se foloseste zahar si faina. Numai daca o faci tu in casa, poti sa o mananci ca si monti. Eu am sos de soia si mai imi fac cateodata vinete cu rosii cica chinezesti!
Bine, poti face multe chestii, asta e doar un exemplu, dar stiu sigur ca cele cumparate chiar daca nu au zahar (unele), la sos se foloseste faina.
Acum tu hotarasti!
Pupici si spor la slabit!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Tot acasa... tot in medical inca nu am scapat de pneumonie doar ca acum mi-am schimbat tratamentul pe injecti. Sper ca acum sa scap ca mi-a ajuns si m-am saturat sa stau sa hibernez.
Meniul meu de luni:
MD-parizer vegetal si castraveti murati
Gustare- cafeluta
Pranz-salata de castraveti cu branza tofu
Gustare- mere
Cina-amestec mexican

Meniul de marti:
MD- ceai cu cereale
Gustare- cafeluta
Pranz-orez integral cu cubulete de soia si castravete
Gustare- niste biscuiti de post
Cina -idem pranz

Pentru azi mai vad eu ce mananc mai revin...
Va pupic pe toate, Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:



Revin cu vesti bune! In sfarsit am inceput sa scad, daca luni cantarul arata 63 cum arata de la inceputul lui feb, de dimineata arata 61,5 (este adevarat ca am cantar mecanic). Ori in sfarsit am depasit etapa de stagnare, ori se datoreaza micilor modificari pe care le-am facut in meniul zilnic: lactate doar din cele cu 0,1% grasime, fara paine / orez / paste, proteine doar o data pe zi, multe ceaiuri si apa plata. Totusi in week-end avem petrecere si voi pregati si prajitura brownie a Nataliei .

Meniu azi:
D: lapte o,1% cu cacao;
P: fructe asortate;
C: aripioare de pui prajite, salata verde, fasole verde, branza

Spor la slabit!
Mihaela


Mergi la inceput