Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Irina, felicitari, wow!!! A mea mai are de muncit destul pana la punctul asta!
Ioana, tortul l-am facut la cofe Bon Ton, nu e cine stie ce cofe, sunt cateva in Bucuresti;
Ruxandra, sper sa-i treaca repede repede lui Matei si ultima ramasita de raceala!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumesc Dani! Da' stiu c-ai recuperat!!!
Alinam, tortul e super!!! daca asa arata un tort nereusit cum arata ala reusitu?
A mea fata e un pic mai mult bazaitoare, probabil de la vaccin; bine ca n-a facut tempe!
De la o vreme nus ce are ca plange juma de ora inainte sa adoarma ziua; plange juma de ora (uneori mai putin) si doarme juma de ora; asta cam de 3 ori pe zi! Ea nu facea asa, adormea civilizat jucandu-se!
Fetelor, se da ceasul cu o ora inainte, hmmm, dormim mai putin la noapte...kestia asta nu-mi place


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ati vazut fetelor de glow ne _am tras
Miflor poate ii ies dintisorii


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Miflore, si noi adormim greu si cu plansete in ultima vreme! desi ii este somn...

irina, de fapt Vladut...felicitari si de la noi!

acum ma duc spre pat...mai am cate ceva de facut, deci nu stiu cand ajung...cert e ca mi-e somn si ca ma doare o masea!!!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Carmi, Nanadana, Ruxandra, Christina, Anya20 multumim de laude!

Fetelor sa va fie de bine curatenia de primavara!

De mai bine de 1 h si jumatate ma chinui da culc copilul mort de oboseala si nu vrea ! Asa imi trebuie daca nu il las in pace ca atipise si am vrut sa-i mai dau sa bea niste laptic ca nu eram multumita de cat a mancat si m-a pedepsit . A stat treaz 5 h, record absolut pt noi.

Tonnia imi pare rau ca Dinu te trezeste inca de atatea ori. De vreo saptamana Vladut se trezeste de maxim 2 ori...

Dani azi l-am pacalit cu suc amestecat cu mandarina ...

Alinam super tortul si oricum ar fi iesit daca e facut de manutele tale tot e cel mai bun !

Ma duc sa papa si la somn ca e scurta noaptea asta...

Noapte linistita!


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna seara!
Scrieti, nu gluma!
Eu de cand am inceput munca, mai rarut, ca ajung acasa rupta, am mai intrat, dar nu m-am simtit in stare sa scriu.
Felicitari tuturor bebelushilor pentru progrese! Sa creasca mari si sanatosi!
V-ati hotarat cu vaccinul antirujeolic? Il faceti?
A, si inca ceva. Ce iaurt dati? Cu cat % grasime?
Fata mea luna asta a luat doar 220 g si mai e doar o saptamana si implineste 7 luni. Cred ca trebuie sa ii introduc mai multe alimente.

Nicole&Ioana Alexandra



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seara, dragelor!
Wow, curatenia de primavara! Chiar, tre' facuta si asta! Am vorbit cu o tante, sper sa ma sune maine si sa cadem la pace pt curatenie o data pe saptamana in harabaie, ca eu in ritmul asta n-o duc mult si n-ajung nicaieri. Dupa ce ca stau cu timpul ca vai de el, astept weekendul ca pe nu stiu ce sa fiu cu fi-miu, tot nu sunt cu el, ca imi ia blestemata de curatenie minim 3 ore - de nu 5, depinde daca fac si sus sau nu!! Plus spalat, gatit, piata, calcat ale lui bebe etc, imi trece viata!! sincer nu vad cand as mai putea spala 100 de geamuri, lampi, alea-alea cum se cuvine la o generala!!
Asaaaa, a dat Cel de Sus sa incepem si noi diversificarea. Adica am incercat sa pacalim copilul cu nitica supa, care realmente era buna - sigur ca pe gustul meu ii trebuia sare - si cu ceva chinuri si proteste a papat vreo 30 ml, dar cu fatzaul asta. Deci va dati seama ce-i place de tare....
Stiu ca macar jumatate din voi v-ati confruntat cu problema asta, de Codruta imi aduc aminte ca avea Petra o fatzuca.... Ei bine, cum se rezolva? Imi zicea o prietena sa fac lapticul cu supa, o fi o solutie?!
Recunoscatoare v-as fi de va mai raciti si cu mine gura, ca tare-s in pana de solutii!
Noapte buna, ma duc sa ma spal ca n-am apucat!


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Mai fetelor,eu iar le frunzaresc la greu ca am fost taaaaaaaaare lenesa si am cam absentat..
am retinut asa: ca s-au inmultit dintisorii,felicitari,ca s-au inmultit cazaturile din pat si din carut,ca trebuie sa fugim de pe strazi cu proaspetele soferite in desfasurare..,ca cele mai "tari" jucarii sunt tot pungile si bavetelele(ceea ce stiam si noi..),ca bebeii francezi papa intai piureul de legume la 11 si apoi pe cel de fructe la 2,adica pe invers decat la noi...,ca Danei i s-au lipit morcovii de cratita(si mieeeeeee),ca Ioana da fuga la "Boston" dupa cauciucuri,ca Jadi s-a mutat,ca Alexandru al Marlenei are 10 kg,felicitaaaaaari,ca Vladut al Irinei vrea sa o "ia la picior",bravooo,si ca Miflore a iesit la interval cu un super mega tort!(Mifloricico,mama,laudele le-am prins,da' poza...ntz..asa ca please,scoate-mi-o si mie la interval ca mor aicea de curisosite!)
Cam astea se invart in capul meu acum..

Noi suntem baieti cuminti,luni ne aniversam si noi de juma de an,sa vedem ce iese,iar marti se da batalia cu mersul la vaccin si cu rezultatul la copro sa vedem daca ne-am revenit la normal cu burtica.

Pupicei,aveti grija de micii strumfi!!!

Laura & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - felicitari pentru Vladut! Cred ca sunteti foarte fericiti; cu asa baietel dulce si precoce, cine n-ar fi!

Daniflor

Alina - arata foarte bine tortul. Sa-l mancati sanatosi si sa va ganditi si la noi.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

A, am uitat: Raluca - are Radu niste oki...M-a cucerit

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput