Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Salutare la toata lumea si bun venit in grup noilor mamici si copilasilor lor!
Sunt pe fuga ca de obicei...

Anto, la multi ani cu maare intarziere si insanatosire grabnica. Sper sa te pot suna zilele astea daca ma slabeste "dintzoasa".

"Dintzoasa" de trei zile face febra 39,1 - 39,2. I-am dat paracetamol so scade in cam 20 min febra dar daca nu-i dau 7-8 ore iar creste.
Unul din pediatri zice ca-i prea mult sa fie de la dinti (ca ne-au iesit 2 odata dupa cum v-am anuntat deja) si ca oricum de la dinti nu face febra.
Anya20, raportez: n-are diaree (scaun normal, pipi normal), n-are muci, n-are bubite de nici un fel, mananca de la bine spre foarte bine dar... face febra si se maraie inainte de culcare cand se freaca cu fata de cearsaf....
S-am uitat sa zic - doarme ceva mai mult ca de obicei, dar asta pot s-o pun si pe saema vremii ca afara ploua, ploua... vreme de betzie
Aici nu ne primesc nici la urgenta pana n-are 3-4 zile febra, ca cica e doar simptom si au nevoie de cateva zile sa se lamuraesca de la ce ar putea fi.
Intr-o 1/2 de ora avem programare la alt pediatru (era facuta de saptamana trecuta preventiv) si sper sa ma linisteasca dupa ce o consulta.



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kid parca cineva a zis ca: 1 oz = 30 g 1 cup = 240 ml.

Ina sper sa nu fie nimic si sa vii cu vesti bune!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Ar trebui sa scriem masurile la reteta ca sa nu ne intrebam de fiecare data. Parca asa tin minte si eu Irina

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ia priviti aici ca tot intreba Irina:
tort1 si aici tort2 si prim plan


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna la fetici cu bebici,


Va salut si eu , dupa o pauza de citeva zile in care nu v-am citit, astazi am inceput cu cititu' din urma (uiiiii, 3 capitole ...). Dar mere greu ca am si eu o groaza de trebi casnice. Am fost si noi zilele astea mai mult pe afara ca s-a facut frumos, soarele continua sa straluceasca, chiar daca printre dintzi. Tre sa fac o groaza de cumparaturi pentru Ro si pentru botez ...
Asa ca sa nu va shocati, ce scriu eu se refera la niste posturi ale voastre de pe 21
Mifloriciko, am citit si eu ce mi-ai zis cu banana, intre timp s-au schimbat mai multe, in sensul ca am scos banana, a trecut constipatia.

Dar ... ce mi-a trecut prin cap? Am probat diferite borcanele numai de mar de la diferite firme. Si una avea marul cu o faina de orez nedecorticat si mi s-a constipat Maria raaaau, mult mai rau decit la banana. Si uite asa am facut io vreo 3 nopti albe ca copchilu' urla din ora in ora dupa suzeta. De fapt se chircea, cred ca avea crampe... dar acuma suntem iar pe moale

Ioana, io o sa ma uit atent la haleala pe care i-o dai Mirunei, ca si noi tot la 4 mese pe zi suntem.
-una de legume (cam 200 g zic eu, noua ne plaaac legumele, nu ne plac merele ) cu un pic laptic
-una de mere cu un pic laptic
- 2x250 de laptic.

b_irina_c, ti-am vazut Vladutul la curse in patru labe , ce sa mai zic, ma minunez...

fetelor! Ce mai dati pe post de lichid sa bea bbii?? voi le mai dati suc, ceai--ce fel, apa?
Am inteles ca acuma au nevoie la diversificare si de altceva in afara de laptic

... aualeu... vad ca ati trecut la al patrulea capitol pe care il am de citit...

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Buna ziua! Buna ziua! Hop si eu dupa tspe zile da am avut super treaba si m-a simtit cam asa

Trebuie sa ma laud: aseara am facut vaccinul de 6 luni si Bubuluca n-a zis nici pas. Sa-l manance mama pe el de barbat! mai si radea la dna doctor, ca de, e blonda (da e desteapta)... Chiar...barbatii or avea preferinte pentru femeile blonde inca din scutece?

In rest, am citit tot, bineinteles ca nu mai stiu ce si cu cine sa ma bag in seama dar imi revin eu.

Irina multumim pentru munca depusa la curatirea listutei.

Sofia ma bucur ca ideea cu punga de supermarket a dat roade

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Irina, si eu sunt de acord cu propunerile!
Ina, sanatate!!!
Bine-ai venit Flavia2904!!! Hai la vorbaraie!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mifloricico mai bine nu intrebam ! Bestial tort!!!! Abia am mancat si numai trebuie sa beau apa ca am la greu! Cred ca e cel mai frumos tort care l-am vazut vreodata!!! Si Ana e frumoasa foc !

Dani ! Eu ii dau ceai ca suc nu bea si ma chinui sa-l invat cu apa, dar nu pare interesat!

Marlena asteptam filmulete!

Gabiarama pentru tarasul pe burta! Acusica prinde viteza!! Cred ca bucurie va fi pe Tudor ca acum il poate fugari pe Mihnea sau invers !

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Miofloricico m-ai dat pe spate. Mama ce tort de poveste.

Irina pentru curatirea de primavara.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Salutare! Am intrat sa va salut, am citit ce-ati scris (pe diagonala, ce-i drept). Anto, la multi ani, Carmi, noi sa stii ca ne plimbam prin Cismigiu. Mifloricico, i-ai luat copilului joc nou?
Ma mai gandeam la jucariile primitive ale copiilor, ca cel putin daca le dam pungi, macar sa fie de firma.
Gata, fug ca plecam in plimbareala.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput