Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ati vorbit de suzete, si aici sunt pe varste, de l a0-3, 3-6, si 6+ toate brandurile-avent, gerber, nuk, etc.
CE ESTE IMPORTANT: O SUZETA NU SE FLOSESTE MAI MULT DE 6-8 SAPTAMINI!
Asa ca mare grija!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Denisa 6-8 sapt.??? De ce?
eu am 2 pt. 0-3 luni, la fel si i le dau prin rotatie, sau depinde pe unde o lasam. asa ca... la mine e ok.
de fiert si sterilizat toate le facem.
Ioana si eu l-am lasat pe bebe singur, dar cand avea o luna. el dormea in patut si eu am fugit peste drum sa cumpar paine. uite ca la faza sa ptim noi ceva nu m-am gandit.
Dar acum nu m-as mai duce fara el, ca nu sta o clipa locului. Si daca nu ma vede urla.

Ne pregatim de cumparaturi.
pe mai tarziu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

VA- pt ca acel latex sau silicon, prin "suptzie"-parca asa se numeste procesul care il fac bebei nostri cu ele in gura, se deterioreaza si nu mai e la fel de bun pt guritza lor.

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by Denisam

VA- pt ca acel latex sau silicon, prin "suptzie"-parca asa se numeste procesul care il fac bebei nostri cu ele in gura, se deterioreaza si nu mai e la fel de bun pt guritza lor.

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!




mersi ca ne-ai zis.
am vazut si eu ca siliconul ala nu mai e asa lucios ca la inceput.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Ioana nu merge linkul.
Giova si eu stiam la fel dar uite ca trebie sa le schimb si eu . La mine nu prea vrea sa le ia pe alea de silicon ci doar alea de cauciuc. E puturos de aia.
Mai pun si eu cateva poze azi ca am ramas in urma rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Irina, vezi ca pe desprecopii, pe prima pagina (acasa) in dreapta jos, sub reclama la Dr Mom, este reclama la "Batista bebelusului"....sper ca ai inteles ceva

Ioana lui Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Haideti ca scriu si eu un pic cat se incalzeste piureul de dovlecei pt. Angelo! Ioana poti sa iei ibuprofen pt. dureri de cap, asta luam in spital pt. dureri de burta, stiu de la asistente deci nu are ce rau sa faca bebeului!!! Giova vad ca Marcolino a devenit dependent de mami, trebuie sa te vada prin preajma Mai avem putin timp si o sa inceapa bebelinii sa planga ca vor numai la noi Al meu de pe acum se impune, cand nu mai vrea sa pape si facem pauza, dupa un timp vreau sa-i pun bavetica la gat si nu ma lasa, da din maini si incepe sa tipe Astazi i-a cumparat Robert niste hainute si o jucarie, am dus inapoi o salopeta plusata si o geaca matlasata si am luat cu diferenta o geaca de primavara care a costat 24 euroiEra frumoasa si cea care o luase Robert dar e mai practica asta din urma. Irina pai asa se aude Mario, fonfait, nu ai ce sa-i faci ca este in interior si nu ai ce sa aspiri!!! Asa este si Angelo de cand e bolnavior Mamici, revin mai pe seara, trebuie sa manance Angelo! Denisa, sa poarte Emma sanatoasa tot ce i-ai cumparat si abea astept sa o vad in tinuta de la botez Mi se par cam mici sa dansati cu ei in brate

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Ioana poti sa iei paracetamol sau eferalgan. Eu am luat si vreo 3 algocalmine cand nu mai puteam de durere.

Fetelor Carla face urat de tot, urla tot timpul cat e treaza si se cameaza numai daca o plimb sau o pun la san. S-a dus naibii si tentativa mea de program! nu stiu ce sa mai inventez!!!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

fetele am intrat sa va spun ca pana la urma s-a hotarat mama sa vina pt 6 luni.acum sa vedem cat dureaza cu facutul pasaportului...va dati seama ca nu mai putem de bucurie,pt ca ne storceam creierii la cine putem apela.
JEANINA,ai incercat cu suzeta si pusa in pozitia de supt?sunt sigura ca are colicei si ii e si somn.
MARAKI,piure de dovlecel.ii pui si sare?si ce cereale ii dai tu lui angelos?ca eu am vazut in magazin n-spe feluri...si sa poarte sanatos hainutele

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mirelus- ma bucur ca vin Buni sa va ajute, pasaportul se face destul de repede, important e sa ii dea viza la fel de repede, sau nu mai e nevoie?
Legatd ecereale se incepe cu cele de orez si apoi treci la altele, iarin piure nu se puen sare, cat mai natural, pupicei!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput