Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA in cartea lui dr. Spock pe care o am eu, zice ca ordinea e cereale,fructe,legume.Si ca diversificarea e perfect sa se inceapa intre 4 si 6 luni.Sunt chestii mai detaliate pea colo dar n-am timp acum. Si parca te vad dansand salsa cu EMMA in bratze
ASTERY

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Astery ce bine ca ne dai vesti.Ma bucur ca sunteti bine. Unde sunt pozele cu Razvane? Ca nu le-am gasit.Sa intri mai des. Zii lui Viorel sa il uite acasa pe domnu laptop.
Laura deci tu citesti , dar nu scrii. Ia mai baga-ne si pe noi in seama.
Vreau si eu cartea lui SPock o are cineva pe calc? Ca eu nu am gasit aici.
Si cu nasul ce ser sa ii bag si ce sa ii scot ca nu se vad.Am incercat dar de pomana. El la vedere nu are nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Bai ce faina e melodia lui Akcent cu Nico. Da si a lui traistutza e faina. De abia astept Eurovisionul.Iar rup telefonul in doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua mamici,

Mirela intru mai rar ca vrea si Angelo mai multa atentie si cand doarme mai fac si eu treaba prin casa,ma gandesc ca mai e un pic si trebuie sa ma apuc de curatenie generala inainte de Paste
Ioana, la nemtalai nu ai voie sa lasi copilul singur in casa nici la varsta de 6 ani nu este cum am crescut noi cu cheia de gat, in cel mai rau caz sant scoli cu program prelungit, sta copilul de dimineata pana pe la 17.00 cand poate ajunge parintele sa il ia.Bine ca nu ai patit nimic
Fetelor am inceput mesajul asta in urma cu o ora, intre timp s-a trezit Angelo sa pape, l-am schimbat, i-am pus glicerina, s-a kk si acūm trebuie sa ma duc sa il spal dupa care continuam bibe care i-a mai ramas.Revin cand am terminat

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

MONI- pupicei,ti-am zis ca suntem surori, tocmai ce am citit aseara incartea lui SPOCk mai recenta e drept, si scrie cereale, legume, fructe si corect intre 4-6 luni.Uite site de salsa baby, sunt pe zone si aici, in fctie de orase si de cien el organizeaza, astae unul gasit rapid:
http://cms.burlington.ca/English/New-Programs-at-Tansley-Woods.html

Sa malaud si euun pci cu dulcinnea, care maia re un pci si va fi crestinata, a papat la 12 si acu la 8 am trezit-o eu sa o schimb si sa ii dam papa, ca dupa ea ar mai fi bagat somn si asa ii palce cand aude melodia la carsel si cu maimuztele alea ii palce, acuma e cu mama, ca un baietzel-imbracata in altzi blugi si asortata toata cica sa pape, dar a bagat 130 si acuma se hizleste, treb pusa in bouncer si continuat sa ii dam restul.
MA duc sa bag o tura de rufe, sa calcam hainele pt simbata si eventual sa ma mai mulg o tura si sa ma apuc de curatenie.
Va pup si revin!



Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


IRINA, pentru mucisorii "invizibili" (cand aud ca fornaie) folosesc pompitza (atasata la aspirator). De cand cu aventura din spital, prefer sa le curat nasucurile bine-bine. Nuprea mai e cazul, de cateva zile n-am mai folosit-o.

MONICA, eu eram cu pompitza atasata la aspirator.

IOANA, bine ca n-ai patit nimic. Nu-i bine sa lasi copilul singur (acasa sau in masina) pe considerentul ca poti pati ceva si sa nu stie nimeni unde-i copilu'. Asta vara, o prietena, in graba mare, sa nu lase copilul singur in masina prea mult timp, a incuiat masina si si-a uitat cheile in ea. Noroc ca era parcata la umbra.

MIRELA, gata, am scapat de colici

GIOVA, tie daca ti-a lasat gaurica mai mare, mie mi-a stans-o dr bine-bine (daca nu mai vreau alt bebe). Exercitiile pentru perineu le poti face si acum.





Tatiana si
Clara Maria
(31 ian 2004) Album 1 Album 2 Album 3 Copilasi ian-feb2004
Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005) album NOUwww.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Tatiana cand ai timp imi explici te rog mai pe larg procedura ca am si eu pompitza dar nus cot nimic cu ea ca nu am ce insa e clar ca bebele are ca se aude destul de bine. Iar cu aspiratorul m-ai bagat in ceatza la greu. Stiu ca esti ocupata dar dc ai timp explica-mi te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ok Denisa. abia astept sa-mi zici mai multe.
eu tot dansez cu bebu prin casa, cica ne pregatim de dans pt. botez. si ii place teribil de mult.
Maraki . ce mai faci? esti bine?
Tatiana oare am sanse sa se mai retraga perineul? acum dupa aproape 3 luni? Cu gaurica, daca el zice ca asa a fost si inainte, asa o fi. Va vedea Clau peste 2 sapt., ca el o cunoaste cel mai bine.

In ce priveste mucisorii, eu nu mai am probleme cu el. cred ca stafilococul a fost de vina.
Ii mai bag ceva spray, tot pt. tratament, dar nu mai trebuie sa scot nimic.
Irina incearca cu Humex, spray, ii topeste. eu am luat si din ala, e cu apa de mare, si parca e frantuzesc.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Giova pai ii dau Sterimar care probabil e acelasi lucru ce restul. Dar ...pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Irina, cred ca Tatiana vorbeste de "batista bebelusului", uite aici:http://www.overland.com.ro/
Pe mine ma doare de 2 zile capul, infiorator! Nu stiti ce se poate lua pentru durera de cap? Sa nu-i faca rau nici lui Razvan!

Ioana lui Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput