Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

la Dr. Stamate am fost si noi pt eco abdominala. Dr pediatru ne-a spus ce e f bun.

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

ioana, mi-am amintit....chef de socializare avem si noi, ca nu prea am vazut multi bb, dar daca e fromos afara, mai bine in Herastrau...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alexandru a tras prima cazatura acum 15 minute..l-am lasat in pat pe burta si m-am dus sa ii fac de mancare si cand peste 4 minute l-am auzit plangand..era jos pe burta..cum o fi cazut nu stiu...a plans vreo 10 minute si acum l-am culcat fara sa pape.

La noi prezinta interese orice: dar mai ales telecomenzile, telefoanele mobile, mousul.

Vera da am fost caposi amandoi cand eram mici..mai ales sotul si oricum Alexandru este mare si nu poate avea capul cat o matza...capul nu e mare fata de restul corpului.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Ce fain ca aveti soare, la noi ploua si e tare urat.N-am mai intrat de vreo doua zile, ca daca a fost cald am profitat si am mai scos copilu ca se salbaticeste de tot daca sta in casa.Hi, hi, faina faza cu punga si Iaris le adora, il pun in carut in bucatarie si ii dau o punga si eu imi fac treaba.A inceput sa stea din ce in ce mai mult in fundel si mai nou ii trebuie in picioare si face pasi rapizi, dar uriasi, si mai si sare de zici ca danseaza.a inceput sa isi ridice fundu' si sa se spijine in cap, cred ca este primul semn ca vrea de-a busilea, dar nu-i iese miscarea si ce nervos iese.Nu mai pot sa-l las in patul mare, ca risc sa intru in clubul cucuielor.
Gabiarama, i-am vazut pe puiutii tai, sunt tare frumosi.
Alma, si eu zic sa cauti un dr bun.Si sora mea a stat 3 luni in aparatul acela care era de fapt un fel de corset cu un dispozitiv in forma de os care ii tinea picioarele cracanate si s-a dovedit mai apoi ca nu avea nimik si ca am chinuit-o degeaba.
Ca tot vorbeati de socializarea bebeilor, va sun ca al meu e tare salbatic.Oriunde iesim priveste lumea cu o indiferenta crasa, sar copiii pe el si el ii priveste foarte indiferent si de sus, isi intoarce capul de parca n-ar exista nimeni in jurul lui si ma enerveaza ca as vrea sa fie sociabil si dragut cu lumea si el e exact invers.
Carmi si la noi e la fel, cand il vede pe tat'su zici ca vede paradisul si mie mi-e ciuda ca eu nu-l interesez asa mult, dar cred ca stam prea mult cu ei, si-i chinuim cu scosul mucilor, si cu curatatul urechilo si baie si schimbat si papa si ....cred ca-s satui de noi.O sa vezi mai incolo ca ne vor dragali si pe noi
Noi azi mergem la vaccin si am luat tare putin in greutate luna asta numai 2oogr, dar nu ma impacientez bine ca a luat si atat, dar a crescut mult, are 7o cm fata de 64 cat avea la 4 luni.Sper sa fie bine.Va pup si sper sa mai intru ca tare imi place aici cu voi.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Sofia, Vera - m-ati binedispus pe ziua de azi

Maddy - fa cum simti tu ca e mai bine. Daca nu vrei sa-i faci acum cistografie, mai asteapta.

Alma - diagnosticul de certitudine pt displazie luxanta/luxatie de sold se pune ecografic. Dr. Stamate este intr-adevar bun. Iar despre piciorusele strambe - nu stiu daca ar fi cazul sa stea in gips. Poate se rezolva cu masaj. Oricum, vino la Bucuresti cat mai repede

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Buna ziua mamici si bebici!

Profit iar de faptul ca sunteti cu puii la soare ca sa citesc ce ati mai scris intre timp.

Ioana si Irina, multumesc pentru adresa. Am intrat aseara si am aruncat un ochi si, ca urmare, toata noaptea nu am visat decat cum se schimba capitolul(asta a fost ultimul lucru pe care l-am citit si cred ca m-a marcat. Hi, hi, hi.
De trei zile Iustin este un cuminte. Se trezeste la 8 dimineata, mananca pe la 9 fructele, iar la 9.30 se culca si se mai scoala la 13. Viata, nu altceva... Ciprian este pe afara asa ca eu am timp sa bantui pe forum.
In legatura cu pestele pot sa va spun ca eu i-am dat de doua ori lui Ciprian pe la 7 luni si de fiecare data a facut foarte urat, cu agitatie maxima, asa ca i-am scos pestele si i-am mai dat pe la 1 an. Deci, din experienta mea, Iustin va manca peste mai tarziu.
Noi ne diversificam incetisor, nu cu prea mare entuziasm. Astazi am adaugat la piureul de legume dovlecelul. Sa vedem ce parere va avea Iustin despre asta.
Vreau sa-i fac si eu branzica pentru ca am prins curaj citindu-va pe voi.
Iustin papa cam asa:
9.00 - fructele (mar cu portocala sau banana) cu doua lingurite de cereale cu biscuiti de la Milupa + laptic de la mami(uneori)
13.30 - piureul de legume(morcov, cartof, dovlecel)
15.30 - laptic de la mami(un pic pentru ca eu plec la 16.00 sa exersez condusul si ma intorc la 17.30)
18.00 - laptic de la mami
21.00 - laptic cu cereale Bebelac(grau cu banane acum)
Iar noaptea la 1.00 si la 5.00 iarasi laptic.
Trebuie sa diversificam si masa de la 18.00, dar inca nu m-am hotarat cu ce.

Va pup ca ma ciocane Ciprian la cap sa-i curat seminte de dovleac.

2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Alta:

After numerous rounds of "We don't even know if Osama is still alive," on
TV, Osama himself decided to send George Bush a letter in his own
handwriting to let him know he was still in the game.
Bush opened the letter and it appeared to contain a single line of coded
message: 370HSSV-0773H
Bush was baffled, so he e-mailed it to Condi Rice. Condi and her aides had
not a clue either, so they sent it to the FBI. No one could solve it at the
FBI so it went to the CIA, then to the NASA. Eventually they asked Britain's
MI-6 for help. Within a minute, MI-6 cabled the White House with this reply:
"Tell the President he's holding the message upside down."

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Buna ziua,

in sfirsit acasa.
Saracuta Maia a azi la vaccin. Sa va raportam si noi masuratorile de la 6 luni, azi 23 Martie 2006
greutate= 8kg
Lungime= 73 cm
CP?? =cit e de mare la cap =43 cm
...si are plamini buni la plins. Nu avem nici o problema de sanatate pina acum, Slava Domnului. Doamna Doctor chiar multumita de dezvoltarea ei si a vazut-o cum sta si in fundulet si a spus ca e f bine si ca sa exemplifice fata ce spunea mami la Dr cu mersul, i-a facut si o demonstratie dupa ce i-a facut cele 2 vaccine. Da am facut 2 vaccine, tri-nustiu cum si anitrujeolicul, parca
Acum sunt in proces de a face un bors cu costita afumata, apoi il dreg cu smantana si taiem si o ceapa sau cumparam un ardei iute.
Marti in vizita la mama soacra, care ma iubeste, erau cele doua nepotele care stau la ea si bineinteles ca era timpul de masa. Maia se uita cu niste ochi la mincare si mama soacra i-a dat si ei. Mai fetelor, parca spuneai ca acasa face greva foamei sau o tin la regim, asa a mincat ca soacra, ma intreaba ca de ce nu-i dau si ei borsuc.
No ca taman fata mea ma face de rusine ca nu-i dau de mincare
Acum doarme de la 11.30 si inca nu da semne ca vrea sa se trezeasca, dar nici nu o scol.


.........mai fetelor daca ati sti ca ninge aici!!!!!!!!!! dimineata cind ne-am trezit nu era deloc zapada, dar ploua, si in 5 minute deja 2 cm de zapada. Acuma asa le mai trage cu ninsoarea..........
si eu care voiam asa de mult sa vina primavara sa o pot scoate pe Maia afara sa ne mai socializam si noi ca ne-am cam inchis in casa.
O sa fac o poza sa vedeti si voi
Imediat revin


Simona, mama lu Maia (22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Tino bine ai venit!

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Irina, Vera, Marinela, cred ca aveti deptate, da IO TOT MA OFTIKKKK!!!...iar ta-su´se umfla in pene
Vorbeati de sotetutze, mie nici nu-mi trece prin cap sa nu i le pun, se lupta el cu ele si reuseste mereu s-o scoata pe stanga....iar intr-un minut incepe sa stranute la greu.
Tino, bine ai venit !
Cine plimba bb prin Cismigiu sau Herastrau? Peste trei saptamani o sa fim si noi prezenti, abia astept ! Mi-ar placea sa ne si vedem, nu numai sa ne scriem...
La multi ani frumosi, Anto !
Pupici la fete,



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput