Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Cu titlu informativ... Am luat laptele Vitalact si nu-mi place, nu i-as da sa bea... Am facut branzica din el (cu jumatate de Ca si lamaie) si a iesit multa si buna. Dar laptele nu e fin (pudra aia), e ca nisipul la consistenta si mai galben ca bebelacul (ca eu am mai avut doar milumil si nu mai stiu cum era). Si nici la gust nu mi-a placut praful ala (eu mananc de obicei praf de lapte ), dar branza mi s-a parut buna si bb a mancat-o.

Pitu mersi de informatii , dar e cam departe de mine .

Mary cat e de lung Andrei? Ca bona mea a zis ca e cu un cap mai inalt ca Vladut (avea 71 cm la 6 luni, acu nu l-am mai masurat). Si a zis ca e vanjos baiatul ca ea credea ca are vreo 8 luni .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

E o vreme tare ploioasa. Azi nu mai iesim afara. Ieri am fost la Tarnita si a fost super.
Marlena eu o mai tin cu sosetute, dar bentita care strange i-o trag peste calcai. La noi e inca frig acasa.
Si noi cu pungile. Ii umflu punga si ea se chinuie sa o bage in gura, umflata. Nu poate si atata o suceste si o mozoleste. Dar in 5-10 minte se plictiseste.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Codruta, de mult ma tin sa-ti zic, zi slava Domnului ca in CJ sunt mai "destupati" ca in Buc. Noi n-am reusit sa facem nimic cu sotu' cu CIC-ul, dat fiind ca aici ca sa-ti dea confirmarea de stagiu de cotizare tre' sa ai dovada ca s-au si platit darile; deci numai faptul ca au fost trimise declaratiile nu i-a interesat, am ajuns si la biroul juridic de la primarie sa ma cert cu ei, dar ca de obicei, legea e interpretabila si aici o interpreteaza asa...

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Marlena e destul de inalt si eu cred ca exista o conexiune intre circ craniana si inaltime. Poate fi si ceva genetic adica tu sau sotul tau sau vre-o ruda ati fost caposi, ca sa zic asa.
Cunosc sentimentul. In Buc au fost cred ca 20 grade si am vazut un bebe infofolit intr-o patura groasa si acoperit pe fata cu ceva alb ca nu se vedea nika. M-am si speriat. Ieri am lasat-o pe pitica mea cu capul gol. Sa vezi cum arata pe langa ceilalti copii infofoliti cu doua randuri de caciuli... Eu o las in casa numai cu body si cu picioarele goale.

Almy mai cere totusi o parere. Eu as veni in Bucuresti daca asta e trendul in Galati (sa pui copiii in ghips). Din pacate nu stiu nici un medic.

Carmi subscriu si eu la ce a zis Irina. E prea obisnuit cu tine.

Bianca se zice ca urmatorul va fi fetita.

Raluca hai ca mi-a placut chestia cu ultimele cercetari. Am ras cu lacrimi. Sigur va da roade.

Sofia vesela ca de obicei.


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

acum am venit de la intepat..iar a plans mititica cu niste lacrimi.

Anya20,mersi de raspuns.Am descoperit infectia printr-o urocultura ca nu avea pofta de mancaresi a iesit klebsiella peste 100000.I-a dat tratament i.v ca nu raspundea la altceva p.o.Azi am facut eco si a iesit buna dar totusi dr vrea sa-i faca cistografie sa nu aiba reflux!!!Mi-a zis ca asa trebuie mai ales daca a facut infectie de la varsta asta.Eu ma sa mai astept sa vad daca mai face vreun episod si apoi sa-i fac..nici nu stiu..

Alma,eu am auzit de Jianu ca ar fi bun.Noi am facut o ecografie de sold la Medicover la dr Stamate ca tot asa am fost suspecte de displazie.Sanatate multa!!

mai citesc si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina iti vine sa-l mananci pe Vladut in poza asta. E un dulce.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ca tot vorbiti de statul roman, scump si drag... Ia ghiciti dupa ce am umblat eu ieri pe la posta... Venise o recomandata si a trebuit sa ma duc dupa ea... Cand deschid plicul ce sa vezi?!?! Era o hartie prin care mi se aproba CIC-ul, din care eu am iesit deja de aproape o luna .

Vera . Vladut e un mare "razacios"!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Raluca, nu este obligatia ta sa platesti, deci nu vad de ce sa faci tu dovada. Ai contract de munca valabil incheiat, ai dreptul la indemnizatie. Pentru cine are chef de interpretari exista instanta, unde nimeni nu pierde mai des decat institutiile publice. Nu trebuie sa renunti la drepturile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

ma alatur doamnelor! am nascut pe 20.09.2005 un baietel care acum are 6 luni. va urez numai bine si sanatate ca e mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Hai sa va arat ce am primit:

Maria Mercedesa, cumnata Magistralei, ruda cu Fane Bordura, neam cu USB Dumitru va implora sa faceti o depunere in contul ei care este 1234 RO XXX 2396734958 deoarece s-a descoperit ca fiul acesteia Ronaldinio Romario Huan Carlos Miramar sufera de el. Aceasta maladie este incurabila....pt alinarea sufletului micutzului elev in clasa a 3-a la frageda varsta de 33 de ani va rugam sa depuneti in cont cat va lasa inima, pt a polei cu aur si ultima surla din cele 29 de la palatul sau. Pt fiecare depunere mama Omida va va ghici in ness, cafea, 3 in 1, red bull si alte alea. Daca stergi acest mesaj jur ca ai inima de piatra

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput