Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Locca, Milan a prins un pampers cu pipi...i l-am smuls din mana chiar cand il ducea victorios spre gura!!!!

hai ca si azi e fain afara...mai prindem o zi de parc inainte sa vina ploile alea multe!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Of Alma ce de probleme..poate iti recomanda fetele din Bucuresti un ortoped bun si micuta Eleni nu are nimic.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Marlena, eu ii pus sosete, doar de bumbac....am gasit modele care nu il strang. acuma ca e mai cald, o sa i le mai scot, insa nu tot timpul...

cea mai tare faza...am primit cadou un hanorac ROZ! no comment!!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Bianca..hanorac rox....macar daca era rosu...dar roz?Poate nu ro fi gasit alta culoare..cine stie...

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Vera he, he, he... Acum ca bb e mai cuminte noaptea si eu mai destul de relaxata parca si gandurile se mai schimba .

Diana_n eu nu sterilizez castronasele si linguritele, le oparesc ocazional...

Ioana despre ce parculet e vorba?!?! Vezi "ingrijeste robinetul" ca mai e ceva pana la 1 an . De multa vreme ma tin sa intreb... Prietena ta care a stat cu fundul in cadita a ramas insarcinata?

Carmi nu cred ca e predilectie pt tati din ce descrii. Exact asa face si Vladut cand il vede pe ta-su. Cand stateam acasa si eram geloasa cum zici tu, dar acum ca lucrez si eu reactioneaza exact la fel cand apar eu acasa. Cu tine e obisnuit toata ziua si de aceea nu se manifesta asa tare .

Referitor la peste Calapod mi-a zis de la 8-9 luni, dar eu cat am fost gravida am urat mirosul de peste, de mancat nici nu se punea problema... Eu in general mananc peste de toate felurile si abia astept sa fac sambata o salata de ton. Sunt curioasa daca bb va manca.

Sofia cu punga. Eu zic sa o pui pe Nuka de acum intarc sa se obisnuiasca cu el. Am auzit de copii care nu stau ca nu le place. Parerea mea . Eu l-am pus pe de la 4 luni cu diverse jucarele atarnate...


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Buna sa va fie ziua, fetelor!
Ioana nu am tinut fata nemancata 6 ore, am scos-o in doua reprize. Daca vedem Mirunica in parculet o introducem in grupul 7-5 luni.
Sofia esti mortala, ma trezisem cam posaca, dar datorita tie mi-a trecut.
Fata mea cam tuseste (a behait de vreo trei ori dimineata), ieri i-am luat de cateva ori fesutul din cap sa o vada si pe ea soarele, sper sa nu fi racit IAR cupchilu', ca o imbrac in cojoc pana la toamna. Sa-i dau medicamente preventiv? (ca sunt in stare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna dimineata mai spre pranz!

Multumim ptr urari fetele, Anca e mai bine, tuseste mai putin.
Ioana, Anca tusea rau, se ineca si nu putea respira. In noaptea de vineri spre sambata, am tinut-o sa doarma mai mult in fundulet la noi ca altfel nu se putea.
De asta am si chemat dr.
Si dupa 3 zile de Oscciloccocinum, era tare rau si de asta am trecut pe antibiotic.

O zi buna,



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Sa continui....

Si eu votez pungi si cutii de carton la jucarii preferate.

Marlena cu biberonul si tastatura! Al meu trage de biberon cu ambele maini doar daca i-l scot din gura. Cum e mufat cum isi cauta de lucru cu mainile... Eu ziua il tin cu sosete ca are pantaloni cu botosel si fara sosete ii cad de pe el. Ca se tot intoarce si taraste pe burta/4 labe si ramane in pampers . Noaptea descult.

Alma sper sa nu aiba nimic Eleni. Eu nu stiu nici un medic :(.

Bianca hanorac roz he, he, he...

Vladut sta in tarc cate 30 de min sa zic intre somnuri. In rest pe jos ca in pat e mult prea periculos . Degeaba i-am amenajat spatiu (se poate observa in poza asta) ca tot pe covor e mai bine. Acum trebuie sa avem grija la obstacole (noroc ca nu am multa mobila , calorifer). Si iubesta la nebunie orice cablu. Incarcatorul de la telefon e totusi in top. Cum il prinde cum incepe chiraiala... fericire mare ce sa mai...

Am trimis pe adresa comnuna un filmulet cu Vladut care se strofoaca sa mearga in 4 labute.



Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Sofia, site-ul se numeste www.salteleprevi.ro au sediul undeva in Pipera. Mie mi-a convenit, mi-au facut salteaua dupa dimensiunile voite in 7 zile si am ales cel mai bengos model (superortopedic nu stiu de care) si a costat 1 mil 800. Eu cred ca e ok. Salteaua o va folosi pana la 4 ani, ca patutul nostru de lemn se modifica in patut de copil si incape cam pana la 4 ani. Asa ca e rentabil.

ma grabesc sa plec la serviciu, incet incet imi parasesc copilul. Nu sunt prea fericita dar...asta-i viata.

Aaah, azi iar ajung pe 1 decembrie, ca cica imi dau banii bonus pentru nastere, acum de abia m-au programat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Irina in spate la Casa de Pensii este un parculet cu 5 alei, micut, dar iti poti plimba bb-ul fara sa te feresti tot timpul de masini, zgomote etc. Si fiind aglomeratie de carucioare, mai schimbi impresii cu posesorii.

Mergi la inceput